Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 195196197198199 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 00:27

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 07:44

WOW predivni komadi smile94a i boje su sve prave.....velika šteta za trulog

nema što pravi si zaljubljenik u adeniume smile128
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 08:13
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana dzeni dzeni napisao:

Otvori taj paketić Bebolina,nestrpljivi smo da vidimo biljčice!!
Evo ihTongue


Draga,sad uživaj u njima punim plučima a mi te pratimo u stopu....smile47    smile78
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 10:13
Bebolina krasni su Smile
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 10:41
Adenium socotranum

@bebolina, krasno si obnovila zbirku adeniuma. Sudeći po slikama cvijeća sami unikatni ljepotani. Nije mi jasno koja je u stvari zadaća Fito kontrole ?
Evo da vam i ja predstavim jedan svoj adenium:
Adenium socotranum, nazvali su ga „sveti gral“ među adeniumima. Najveći od svih adeniuma, endem sa otoka Socotra. Vrlo rijedak u zbirkama. Moj je mali, centimetarski i još k tome sporo raste. Tako da nema šanse da dočekam njegov cvijet.
Moj a. socotranum je češkog porijekla. Na slici ispod teksta je u društvu a. obesum hibrida, ovogodišnjeg sijanca.

Adenium obesum hibrid - Adenium socotranum
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 11:06
bebolina, cestitke na prinovama, bas steta za strunuloga, da je bar za kalem ostalo. maltretiraj prodavaca da ti posalje zamjenu, taj je morao biti vec nacet kad ga je slao.

pinus, ipak socotranum, ha? :D ajd bas mi je drago, i daj objasni ovo "necu docekati cvijet", to se odnosi na njegov spor rast, tvoje godine ili sto? :D ionako socotranum nije fora zbog cvijeta, nego krasne forme ;)
velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 11:35
@Pinus, bravo i za tvoju prinovuClap a sijanac je prekrasanSmile
Dobro si pitanje postavio za fito kontrolu! Da rade svoj posao kako treba, sigurno mi jedan od adeniuma ne bi prošao kontrolu, te bi ga ista ta kontrola vratila tamo od kud je došao, ali ne, naplate uslugu i propuste biljku u raspadnom stanju.
@Wolfsbane, već mi je ponuđena nova biljka, samo još razmišljam da li da odgovorim pozitivno ili da prešutim na poudu. Kad bi mi poslao zamijensku biljku morala bi ponovo proći cijelu proceduru uvoza, tako da bi me ta biljka u konačnici koštala više od 400,00KnThumbs%20Down malo previše
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 11:51
hmm da... eventualno ak ces narucivati opet kod istog prodavaca da ti ju posalje u iducoj narudzbi.
velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 14:11
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

hmm da... eventualno ak ces narucivati opet kod istog prodavaca da ti ju posalje u iducoj narudzbi.
Mislim da adeniume neću više naručivati, ima ih više nego dovoljno.LOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 14:13
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Bebolina krasni su Smile
 
Biti će ljepši kad zazeleneSmile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 14:15
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

WOW predivni komadi smile94a i boje su sve prave.....velika šteta za trulog

nema što pravi si zaljubljenik u adeniume smile128
Bromelija, kako tvoji kalemljeni malci??
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 15:18
Za sada se super drže nadam se da će i nadalje, čim krenu promjene budem uslikala 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 15:46
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

Za sada se super drže nadam se da će i nadalje, čim krenu promjene budem uslikala 
Odlično!Thumbs%20Up
Javi kad da ti pošaljem još koju. Pošto su tvoji već veliki, razgranati, bilo bi dobro cijepit svaku jaču granu s drugačijom reznicomEmbarrassed da vidimo kako izgleda full šareno iduće ljetoWink
Samo mi šapni....šaljem!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 16:16
Ahhhhh Bebolina,koje buceke imas!!! Jos kad budu u punom cvatu....
Pinus,ni tvoji buceki ne zaostaju ,krasnog malca imaš!
sutnja je zlato....
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 17:44
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:


Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

[QUOTE=dzeni]Otvori taj paketić Bebolina,nestrpljivi smo da vidimo biljčice!!
Evo ihTongue

Draga,sad uživaj u njima punim plučima a mi te pratimo u stopu....[IMG]smileys/emot105.gif" align="absmiddle" alt="smile47" />    [IMG]smileys/emot133.gif" align="absmiddle" alt="smile78" />

bebi na koji žiro treba uplatiti za reznice kad se ovi ljepotani razviju i budu obrezivani?
Ma svaka čast majstorice bilježim se s štovanjem
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 17:49

Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

pinus, ipak socotranum, ha?
Wolfsbane, nisam mogao ne reagirati. vzacnykytky ga je prodavao po 10.2 €. Toliko otprilike košta i 1 sjemenka socotranuma. Vrlo brzo su rasprodali sve socotranume.
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

i daj objasni ovo "necu docekati cvijet", to se odnosi na njegov spor rast, tvoje godine ili sto?
Kombinacija svega po malo. Putovao je 5 dana. Šalju ga golog korijena. Tih 5 dana je bilo dovoljno da su se posušile korijenske dlačice. Pitanje je i dali će ovih dana kod mene biti dovoljno sunca i toplote da se sokotranum ponovno ukorijeni te krene sa vegetacijom.
Čitam da dugo živi a u prosjeku prvi puta procvjeta u starosti od 20 – 30 god. Čitam i da je težak u uzgoju a svoje godine neću komentirati. Dovoljno razloga za pesimizam.
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

ionako socotranum nije fora zbog cvijeta, nego krasne forme
točno tako, sokotranum ima krasnu formu. Naročito sokotranumi iz prirodnog staništa.
Evo slika a. obesuma u magli. Sigurno jedan od razloga zašto je kod nas malo teže uzgajati adeniume nego na Tajlandu.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 18:12
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Nije mi jasno koja je u stvari zadaća Fito kontrole ?


Zadaća im je da ostanem bez 10 sjemenki arabicuma i 10 sjemenki p. horombense jer nemam tu glupu potvrdu a inače ju nisam trebao pri uvozu.

Pinus, kao i obično nemam riječi kad vidim neku tvoju prinovu, di se samo sjetiš to ić nabavljat? Ako se brineš za socotranum zašto mu malo ne pomogneš umjetnom rasvjetom?
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 18:28

Pinus zar već toliko magluštine, ali ja se ne boji za tvoje adenijume, ti si majstor kao i bebi

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 19:27
dragi moji, uz dužno poštovanje vama znalcima po osnovu ove teme, odajem priznanje....
No zanima me što ćemo mi početnici ? Npr, kad Pinus i ekipa počnu koristiti neke izraze za koje ja nemam pojma što su, koje to substrate on koristi ? Što je to pumica ili vermikulit ? Pa ja nemam pojma o tome. Ja živim u teškol provinciji i nemam novaca.
Izvinite, ali tako je.
A tek e- bay kupovine........
Postoji li mogućnost da mi običn ljudi uživamo u ovim biljkama ili je to privilegija samo nekih ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 19:41
Glikice i ja sam počela ko i ti  nisam bog zna puno naučila ali nešto i jesam listajući ovu temu unatrag. Znam da se novaca nema ali ima i zamjenskog supstrata (za kaktuse) a e Bay ja prepuštam djeci  oni imaju sve moguće kartice pa se žicam ali ovo što radi Bebolina i Pinus vjerujem da ne bih imala živaca pa se nadam reznicama he,he, he opet žicam, vjerujem da će se javit Pinus pa će ti podrobno objasnit sve a ja sam se uključila onako usput
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 195196197198199 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.