Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 197198199200201 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 11:51
Draga Wolfsbane, da je meni 27, ja bih počela uzgajati bonsai !!!
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 13:23
Glikice, imas sijance, do iduce godine ce narasti, a iduce ljeto SIGURNO cvjetati. nakon toga ako ti se cvijet nece svidjati, evo bebolina ljubazno nudi reznice svojih kultivara za kalemljenje, to nije nista manje nego sto tajlandjani rade, samo kaleme na hrpu sijanaca sa svega nekoliko majki kultivara (koje su vecinom dobili slucajno, sijuci tisuce sjemenki pa im se potrefi tu i tamo koji dobar).

mogucnosti su razlicite, najbolje je sto su sjemenke stvarno jeftine, tako da uz malo vise vremena mozes dobiti biljku po svojoj zelji.

nesto jos zelim iskomentirati opcenito, ne sad za ovo kaj je glikica rekla, ali ljudi moji imate internet, svo znanje svijeta vam je dostupno, citajte, ucite, donosite zakljucke, eksperimentirajte. mi jednostavno NE mozemo uzeti recept od tajlandjana ili indijaca i voziti po tome. nasa klima i dostupnost sirovina je drugacija, sta god uzgajali, ne sad vezano za adeniume, moramo prilagoditi sistem svojim uvjetima. to je opet moguce samo uz znanje i ucenje, ne sad specificno o npr adeniumima, nego par koraka unazad, o biljnoj fiziologiji, da bi razumjeli onda prilagodbe potrebne za uspjesan uzgoj neke vrste.

ako vam nekaj nije jasno, pitajte. naci ce se netko tu sa odgovorima, ali nista ne dolazi servirano, jer se uvjeti npr vasi i vase susjede vec razlikuju, kamoli nas tu iz svih krajeva zemlje. i opet se sve vraca na ucenje, eksperimentiranje i zakljucivanje.
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 13:40
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Draga Wolfsbane, da je meni 27, ja bih počela uzgajati bonsai !!!





oprosti pisala sam ovaj prije post malo po malo, na poslu sam i u pauzi uhvatim par minuta za napisati nesto, pa odem, pa opet, dok ne skupim za post

bonsai mi se jako svidja, ali to nije zapravo tako dugotrajno, oni se ne uzgajaju iz sjemena nego odes po zimi u sumu i nadjes primjerak drveta koji ima potencijal za bonsai oblikovanje. iskopas ga i onda kroz dvije tri godine ide oblikovanje i prilagodjavanje na zivot u posudi... imam u vrtu jednu wisteriju koja slabo raste, tj ima ko stabalce ali je jako niska ostala, nju mozda ove zime iskopam pa ju probam ne ubit
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 13:53
Wolsbane, super si to napisala, imam internet i dobru djecu komada 2 koji me sve uče( a učila sam  ja njih). Nedavno( 20 dana) mi je sin preko svog računa e_bay naručio sjemenke, valjda će uskoro doći.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 15:46
@Glikica eto, gdje ima volje ima i nacina ;)

imam prijedlog koji bi mogao pridonijeti kvaliteti ove teme, a to je da slike odvojimo od funkcionalne diskusije... znaci da u drugoj temi se stavljaju slike cvjetova i biljaka, a u ovoj da budu komentari, diskusija o medijima, prihrani, kultivarima itd. jedine dopustene slike da budu vezane direktno na temu rasprave.
Ovako kako je sad dogodi se da bude odlicna diskusija,i nakon toga 5 stranica slika cvjetova i neznam cega, sa komentarima woow kako su ti lijepi blabla. fino, ali ne bas produktivno za one koji zele nesto nauciti, i koji onda moraju kopati po 150 stranica teme da bi nasli nesto informativnih postova, pri cemu polude i odustanu. ne kazem da su slike lose, samo da bi mozda bilo pametno odvojiti ih od ostatka da se ne pretrpava jedna tema.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 18:23
Malo prije mi je sin javio da su mi stigle sjemenke,( preko njegovog računa e-bay) dakle 2 i pol tjedna od naruđbe. Pa super. U čega sad to posijati ? Ja na raspolaganju imam samo kupovnu zemlju za cvijeće i pijesak- šljunak, tj, separaciju do 0,4 mm granulaciju. Perlit i ostale stvari ja nemam, dakle molim savjet kako da iz ovog postojećeg napravim nešto kvalitetno ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 21:22
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Malo prije mi je sin javio da su mi stigle sjemenke,( preko njegovog računa e-bay) dakle 2 i pol tjedna od naruđbe. Pa super. U čega sad to posijati ? Ja na raspolaganju imam samo kupovnu zemlju za cvijeće i pijesak- šljunak, tj, separaciju do 0,4 mm granulaciju. Perlit i ostale stvari ja nemam, dakle molim savjet kako da iz ovog postojećeg napravim nešto kvalitetno ?
Osnovno je pravilo naučiti kako s pojedinom biljkom, tek tada ako postoje uvijeti za tu određenu biljku/sjeme nabaviti. Na ovoj temi je jako puno natipkano o tome kako se sije, kako se obrezuje, kako se cijepi, samo treba malo strpljenja i prolistati sadržaj. Ja sam na ovaj forum došla prije samo nešto više od godine dana i zaista puno naučila od korisnika ovdje, ali još puno toga našla na netu i primjenila u praksi, koju sam slikovito s vama svima podijelila. Korak više sam napravila upijajuć iskustva koje je samnom podijelio uzgajivać s tajlanda, naravno, uvijeti kod nas i uvijeti na dalekom istoku su različiti, ali osnova je tu.
Dakle @Glikice, prolistaj ovu temu, ovdje ćeš naći sve o sianju adeniuma, pogotovo ako pratiš postove cijenjenog korisnika @Pinus i uvažene korisnice @Wolsbane!
 
Što se nabave perlita tiće, i ja živim u selendri, no potrudila sam se taj bijeli prah/granule pronaći, čak sam poštom slala onim korisnicima koji su ga trebali a nisu ga našli u sredini u kojoj žive. Probaj zamoliti na pdf-u Oglasi, možda se nađe netko tko ti ustupi količinu koju trebaš....
Nadam se da su ti bebolinci dobro, da dobro napreduju i da te radujuSmile
Sretno sa sjetvomThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 21:33
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Malo prije mi je sin javio da su mi stigle sjemenke,( preko njegovog računa e-bay) dakle 2 i pol tjedna od naruđbe. Pa super. U čega sad to posijati ? Ja na raspolaganju imam samo kupovnu zemlju za cvijeće i pijesak- šljunak, tj, separaciju do 0,4 mm granulaciju. Perlit i ostale stvari ja nemam, dakle molim savjet kako da iz ovog postojećeg napravim nešto kvalitetno ?



Ako hoćeš perlit ja ću ti poslati kupila sam vreću nedavno nije mi problem a i to je lagano
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 22:44
Bebolina hvala na savjetu, pročitala sam sve ove stranice već nekoliko puta. I gle čuda: ti veliš polijevati kišnicom, a pinus veli vodovodnom vodom ?
Ma sve sam čtala naravno, pa nisam od jučer, vidjela si moju kolekciju kakatusa, ni to mi nije palo s neba, godinama se bavim time. No adeniumi su nešto drugo, ili možda pak nisu ?
Poslala si mi dva bebača i to sam ti već zahvalila, rekla sam ti da je onaj manji zaginuo odmah, a onaj veći se pokušava izvući. Ipak su bili premali, putovali 3 dana do mene i došli spljošteni. Nedavno sam od naše cijenjene forumašice kupila 5 kom bebača, dvomjesečni mislim i dobro se drže za sada.
U mom mjestu gotovih biljaka nema, jednom sam slučajno nabasala u Osijeku na njega i kupila ga. Sad je okljaštren, reznice sam posebno posadila u mješavinu zemlje i separacije, jer to je jedino što imam.
Miss M, hvala na ponudi, ali ipak je to prevelik paket, a meni bi trebao stalan izvor toga, tako da ću se za sada snalaziti s ovim što imam.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 00:38
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Bebolina hvala na savjetu, pročitala sam sve ove stranice već nekoliko puta. I gle čuda: ti veliš polijevati kišnicom, a pinus veli vodovodnom vodom ?
To su nijanse, a ti ih zalijevaj s onim s čim raspolažeš.
 
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Poslala si mi dva bebača i to sam ti već zahvalila
Ovo sam ti pitanje postavila samo zbog tvog posta na kojem si se "nespretno"izrazilaCry i "nespretno" me povrijedila! No dobro, zaobiđimo to i usredotočimo se na temu o najljepšem cvijetu na svietuThumbs%20Up
 
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

  U mom mjestu gotovih biljaka nema,
Nema ni kod mene, ali eto, imate male sijance a kad narastu, birajte boju i oblik s kojim ćete ih cijepiti....naravno gratis!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 08:00

Kod nas na forumu prevladava mišljenje da se može sijati bilo kada. Što je u stvari točno. Sjeme za klijanje ne treba direktno sunce, treba samo toplotu i vlagu. Te uvjete je lagano pružiti. Ali što nakon klijanja ? Glavni uvjet za pravilnu rast je puuunooo direktnog sunca. Sunce je dirigent a voda i gnojivo su članovi orkestra.

Svoje sijance adeniuma ne gnojim od početka rujna a zimu će provesti na prozorskim policama negrijane sobe. Povremeno ih zalijevat, ponovno u zavisnosti od dirigenta (sunca). Oni će po malo uči u dormaciju. Ne kao kaktusi kojima uskratimo i vodu i svjetlo i toplotu. Adeniuime ne smijemo prestati potpuno zalijevati preko zime. Klijanci naprotiv , nakon klijanja zahtijevaju puno vlage i sunca. Ako im to ne osiguramo počinju izduženo rasti. Ta deformirana rast se ne može više popraviti.

Ovo na slici je još jedan ovogodišnji bebolina sijanac. I on će uskoro procvasti. Mislim da mi je bebolina poslala sjeme adeniuma krajem listopad prošle godine. Sijao sam ovo proljeće. Klijavost skoro sto posto.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 09:17
Glikice pa posadi ih u zemlju u pijesak ja sam svoje sadila samo u zemlju pa su nikli i eno ih...pogriješila sam što ih nisam bolje grijala pa mi je niklo samo 8 sjemenki od 16 bebolininih a naručeno niti jedna (vjerovatno je sjeme bilo i staro) ali ni ne treba mi ih više imam još 3 starija i dobro... možda kad vidim kakvi su ovi sijanci užicam bebolinu :P koju reznicu nekog njenog ljepotana ;)

Perlit sam nabavila i pomiješam ga malo u zemlju za kaktuse i u to sam posadila ove veće..sijance nisam nego u zemlju sa perlitom i eno svi napreduju dobro tako da nije sve ni u zemlji mada ona pomaže puno ali ako nemaš nemaš preživjeti će biljka i bez toga svega ;)

da moja jedina greška je bila što ih nisam pincirala ranije da se bolje razgranaju ali budu oni još su mali imaju vremena ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 11:49
@Glikica sijati ih mozes manje vise u bilo sto, cak i u papirnatu maramicu pa ih onda prebaciti u zemlju kad izadje korjencic, dok god je relativno sterilno. na pocetku im nece smetati jer ionako trebaju puno vlage. samo pukni tu zemlju u pecnicu, pinus je negdje pisao na koliko stupnjeva i koliko dugo sterilizira svoj supstrat.

a kasnije,ovakav je moj savjet: imas cigle, starog crijepa, staru terakotnu posudu? lijepo zamotaj u krpu, nadji neko musko ako neces sama i daj mu da mlati to cekicem :D to je BOLJE od perlita.
onda prosij kroz kuhinjsko sito i zadrzi komadice od cca 0.5 -1 cm, moze i nesto vece, ali ne manje.
drugo, imas u vinkovcima pilanu, nazovi ih i pitaj dal rade s borovinom ili jelovinom, i ako da dal imaju ostataka kore (to je njima otpad, vjerojatno ce ti to dati dzabe). ako ima, uzmi koju litru, isto prosij na sito (makni sve dijelove unutarnjeg drveta, samo ti kora treba), i uzmi komadice od centimetar dva.

e sad uzmi taj pijesak sto imas, prosij da ti opet ostanu komadici cca 0.5-1 cm.
dalje, mijesaj supstrat u omjeru 1 dio cigle, 1 dio kore, jedan dio pijeska i jedan dio zemlje za cvijece. zemlje sto manje tim bolje, nemoj ic vise od 1/4 (ja vise uopce ne stavljam zemlju).

dobijes supstrat koji je NEMOGUCE prezaliti, koji se ne raspada s vremenom,i koji pruza enormne kolicine aeracije korijenju, sad za zimu idealan. na proljece ako bas hoces mozes ih presadit u nesto sa vise zemlje.

e,da, ukupan trosak? 1/4 zemlje za cvijece,koji vec imas. nemres rec da je skupo.

pa ti sad vidi, kad se zbroje sve nase ideje sigurno se da napravit nesto, uostalom snalazljivost je vrlina :)

na kraju, ovaj gore mix izgleda otprilike ovako nekako, samo ovdje je perlit, tebi bi bila cigla i pijesak. cisto da vidite da adeniumi itekako dobro rastu u tome:
velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 14:52
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

možda kad vidim kakvi su ovi sijanci užicam bebolinu :P koju reznicu nekog njenog ljepotana ;)

Nije to žicanjeLOL samo reci kad da ti pošaljem reznicu. Spremam se na rezuckanje ovog ljepotana, pa ako želiš isprobat svoe umijeće cijepljenja, samo šapni.
Usput i ostalim cvijetoljupcima...biti će ukupno 3 reznice

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 16:24
umjesto kore stabla u supstrat se mogu staviti i ljuske kikirikija, vec smo jednom pisali o tome. A supstrat se moze sterilizirane natapanjem kipucom blagom kamilicom. I cimetom po potrebi.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 16:29
Ako moji bebolinci prežive zimu javljam se na proljeće za jednu reznicu.Embarrassed
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 16:38
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Ako moji bebolinci prežive zimu javljam se na proljeće za jednu reznicu.Embarrassed
Samo se ti javi, poslat ću ti reznicu po izboruWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 10:36
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Ako moji bebolinci prežive zimu javljam se na proljeće za jednu reznicu.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley9.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Embarrassed" />

Takodje Bebolina,do tad cu pokusati da brizljivo odrzim u zivotu svoja 2 sijanca.I valja se naoruzati znanjem o uzgoju reznica,jer steta je da propadnu reznice zbog neznanja,kao kod mene nedavno :(.
@Pinus,super su ti ovi savjeti o zimovanju adeniuma,eto ja nisam dosta toga znala,a juce sam unijela svoja 2 sijanca,bojim se ovih hladnoca kod nas.Pao nam snijeg na Vlašić planini :)
sutnja je zlato....
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 13:48
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

umjesto kore stabla u supstrat se mogu staviti i ljuske kikirikija, vec smo jednom pisali o tome. A supstrat se moze sterilizirane natapanjem kipucom blagom kamilicom. I cimetom po potrebi.


mogu da, kikiriki je dobar medij, mogu i ljuske badema, to je nasim dalmosima mozda i pristupacnije.
samo komentar, "kora stabla", stablo treba bit neki oblik jele ili bora, kora hrasta npr ce ubit biljke ekspresno zbog tanina kojih je puna. osim toga, kora bora je puna suberina, tvari koja sprecava njeno raspadanje.

edit: hihi, 200ta stranica
velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 18:17
Najposječenija stranica ovog forumasmile39
 
  broj postova na temi  3980                            pregledano 254215
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 197198199200201 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.