Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Leonatin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Leonatin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 17:49
Za kamenje ti nemam pojma, jedino da vidiš u nekom kamenolomu pa da zamoliš za malo.
Biljke u vrtu samo popikaj, mislim da se ni jedno povrće neće buniti, makar ti ja baš nisam stručnjak za to.
Imat ćeš puno posla, vidim da se već nešto što sam ti pripremila vene pa ako neće biti dobro pokušat ću izvaditi ponovo, samo da nađem vremena da skoknem do Zg.
Najveći problem mi je u tome što ne vozim, ali ne brini sve biljčice će doći k tebi na vrijeme samo ti planiraj jer ćeš ih morati brzo posaditi kad ti ih dopeljam!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 19:04
Pa i mislila sam da bi bilo najbolje tamo nekoga zamoliti, morat ću se raspitati!
Jao, pa mi se onda brzo moramo naći, da zbrinem "bebice"!Embarrassed
Evo vani je mrak, a MM gnoji vrtić, ja sam pognojila svoja dva šimšira i sirotu magnoliju (nekako se muči... možda dok se ne aklimatizira... Unhappy
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 11:05
Mislim da smo uspjeli naći kamenje za kamenjar! smile128Kako to obično u životu biva- kad nešto stvarno želiš, onda se i zvijezde urote da to i dobiješ! MM privremeno radi u jednoj firmi, gdje su, za vrijeme kopanja temelja izludili sa kamenjem. Tako da sad tamo stoji jedna hrpica ko naručena!Još samo da gazda da zeleno svjetlo i jupiiii!smile198 Držite fige da se što prije počne graditi kamenjarčić! Biljkice me več čekaju (sunceeee smile78)

Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 19:01
LeoNata dobrodošla! Iz sveg se vidi da imaš puno ljubavi za cviće, virujem da će tvoj vrt u ljetu izgledat sjajno!
Samo tako naprid, prati ćemo nastajanje tvog vrta.
Baška Voda
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 22:41
Hvala ti Cikas na dobrodošlici!  Istina, imam puno ljubavi za cvijećem i prirodom općenito, kao uostalom svi mi ovdje!
Uskoro će se zahuhtati posao, kamenje leži na dvorištu, čeka da ga otkotrljamo na stalno mjesto! Hvala ti, MM Smile!
Jedva čekam da ga počnem uređivati, ideje i slike kako bi trebao izgledati mi se roje glavom...
Vaši vrtovi su toliko lijepi i inspirativni da se teško odlučiti za konačan izgled.smile39
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 22:52
LeoNata, vjerujem da se veseliš i jedva čekaš da nešto posadiš.
Vjeruj mi, nemoj se sputavati u idejama, sve se može ponovo napraviti, kao i kod većine nas uvijek ćeš nešto novo smisliti i pretumbavati....
Javim ti se uskoro.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 10:22
Dogovoreno, sunceeee!
A to da će biti pretumbavanja ne sumnjam! Smile
Na početku sam htjela sve od jednom srediti, pa onda nek raste i nadograđuje se, pa sam malo stala na loptu! Proces je to, kao i sam život, i vidim da će svaki dio rasti polako, ali sigurno.
Čovjek mijenja svoj okoliš, mijenja i sebe, daješ mu sebe, a on ti vraća ljepotom, al te preobrazbe traju...
Kiša... Smile

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 19:31
Samo kreni... I najduže putovanje, kažu mudri, počinje prvim korakom Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 23:36
Istina Anaida. Kako je taj prvi korak često težak, uh, uh... smile78
Bez obzira na kišicu (danas mi je neobično lijepa i sjetna) malo sam pogurala kamenje, al ništa konkretno bez muške ruke, i posijala sam papriku, paradajz, neke bakine ljuuuute (kaže ona!) papričice, korabicu i tikvice. Clap Nadam se da će nešto niknuti, da sam to dobro napravila. Ermm
I vrt je skoro spreman za sjetvu luka i špinata, moram ga još malo pognojiti i preštihati.
U potkrovlju sam napravila ko fol plastenikić za svoje neki dan posijane kineske karanfile i dragoljube. Nadam se da će i oni niknuti...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 09:38
Mislim da možeš vani uz južni zid imati posijano sve, pokrito sa staklom ili omotano u vrećice.... ipak je kod tebe već puno toplije nego kod mene, recimo.
Znam po tome kad idemo rodbini u Zg, pa je kod njih već sve rascvjetano ( narcise..., forzicija, pa voćke... ) a kod mene tek na pola izađu lukovice a voćke su u zaostatku s cvatnjom bar 3 tjedna.   
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 11:10
sunceeee možda je ipak još malo hladno, možda je Zagreb druga mikroklima, pa je to brže krenulo, al kod nas u predgrađu ti samo visibabe najavljuju da dolazi proljeće, nekeko smo na otvorenome, pa valjda zato. A i čekam onu instalaciju plastenika za van, pa ću onda preseliti biljčice, malo ćemo se stisnuti do tada!
pozdrav
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 00:28
Kamenjar je napokon pri kraju! Slikice nadam se sutra! Zemlja je mokra i teška, pa se mm napatio, ali hvala mu što je micao i micao, i vraćao kamenje, i micao! Tongue
Jučer smo krenuli preštihavati vrt, ali isto, još je mokro. Htjela sam posaditi luk i posijati mrkvicu i špinat, al će to pričekati.
Sad vas molim da mi pomognete oko biljkica za kamenjar- naime on je na sjeveroistoku kuće, znači sunce je tamo do podne (ako i toliko), a ja bih između ostaloga i nešto što cvjeta, neki puzavac ili slično... Koje biljkice odgovaraju takvom položaju?
Hvala vam! smile78
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 22:07
Danas sam, zahvaljujući velikodušnosti naše drage sunceeee, postala boagtija za pregršt biljkica u svome vrtu! Neke su privremeno zbrinute po zemljici, čekajući svoje konačno odredište, a mnoge su spremne širiti se po kamenjaru ili ispod magnolije! Ovim putem sunceeee želim Ti zahvaliti prvenstveno na prilici da se upoznamo, a onda i na svemu danas! Nisam vam nikako bila usput, a opet ste došli i obogatili me ne samo sa predivnim biljkicama, već i sa društvom! Smile

Naravno, danas smo cijeli dan u dvorištu (srećom beba je bila preeedobra i dala je mami da radi), tako da su se posijali luk (maloprije sam saznala malo preduboko, al nema veze...Confused), mrkvica, peršin, korabica i rotkvica! I što je najvažnije biljkice su u kamenjaru. Polako se oblikuje "moja priča"...

Bilo je prekasno za slikanje, sutra ću, al evo kako je to do danas izgledalo:

Nakon reda kamenja, reda micanja, reda živciranja, reda plakanja, pa opet reda slaganja, nastalo je ovo:

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 06:57

Odlično! Kad biljkice prekriju zemlju i kamenje, vidjet ćeš ljepote!

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 08:31
Ovaj me kamenjar podsjetio na nečiji otokWink,kakvo će to veselje biti kad se zazeleni i zašareni.Tongue
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 10:38
Stvarno mali kaktus, smile180tek sad vidim Anaidinog blizanca kod sebe u dvorištu! "Svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna!" Smile
Jutros smo beba i ja jedva čekale da odemo u obilazak biljkica- lijepo se drže na onoj zemlji, jedva čekam da krenu!
Hvala vam na posjeti cure!
smile78
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 11:46
Još su to male biljkice, al će ubrzo narasti. Evo kako izgledaju sada:

Ne znam zašto, ali ona mi je nekako najdraža. Volim čuvarkuće, a majka priroda je ovoj napravila lijepi dom (oprostite malo na istegnuću vrata!)


I još jedna:

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.