Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktus savjeti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktus savjeti

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2009 u 13:19
Hvala.
Ja koristim običnu vrtnu zemlju koju miješam sa riječnim pijeskom. Nekad ubacim i komadiće cigle. I to mi je smjesa za sve kaktuse.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2010 u 10:23
Hvala semira isprobacu ovaj recept! smile162
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 05:28
UPOMOĆ Cry

moj kaktus umire Cry

ime: opuntia subulata
problem: sagnjio mu je dio u zemlji Cry

izgleda da mi je netko u kuci srusio kaktus i nagurao ga previše natrag u zemlju, a ja nisam primijetila... k tome sam ga zadnja dva puta previse zalila i on je sagnjio... taj donji dio, a gore je jos zdrav... sto da radim??

ima li mu spasa?? da li se moze taj dio odrezat i zapelcat cijeli ostatak (sve skupa je velicine 10ak cm) ili npr da ostavim da se osusi par dana na zraku izvan zemlje pa da vratim ili da se pomirim da je propao i pelcam njegove ogranke? Cry
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 08:55
mislim da se gornji, zdravi dio može spasiti
odrežeš ga - samo taj zeleni dio, bez ikakvog znaka truljenja i pustiš par dana da se zasuši rez
nakon toga ga stavi u pjeskovitu mješavinu i ne zalijavaj u prvo vrijeme
ionako ide zima pa im vlage ne treba
eventualno nakon nekog vremen možeš mu dodati mrvicu vode, ali u podložak, tek toliko da je osjeti
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2010 u 23:03
Natalija ima pravo ! Moj su pak previse zalijevali , ja velim , noge su mu bile stalno u vodi ! Ja sam isto tako napravila , posusila ga , presadila ga , malo je trajalo , ali on mi je zahvalio lijepim cvjetovima !
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 20:43
Pao mi je ferokaktus s visoke police visine 1.5 m točno na glavu kaktusa. Ima li šanse za njega ili je sve gotovo ?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 21:15
Pinus nikad nije gotovo, dok ne bude gotovoWink.
Probaj ga ponovo staviti u zemlju i počistiti, biljke znaju same sebe zacijeliti i biti još ljepše.

Moj suprug je moj neki kaktus ( ne znam kako se zove) srušio na drugi koji je pun bodlji. Izvkla sam što se dalo spasiti iz zemljane kaše i hrpe kaktusovih djelova, bila ljuta, ali eno ga pravi ljepotan.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 18:21
Treba mi hitna pomoc,imam vec 5-6 godina Mammillariu Backebergianu,do sada je sve bilo ok ,da mi ju sada uocila kako lezi na zemlji.Od 10mj nije dobila ni kap vode ,te sam ju prije 4 dana malo pospricala jedino ,ali sam sad saznala da ju je otac zalio dok sam bila kod decka.Sva je mlhava ,al posto ima puno mladica ,uzela sam nož,i lagano vadila mladicu po mladicu.
Glavna biljka je do pola sagnila ,raspada se ,al gornji dio je jos tvrd.
Mladice sam stavila na kartonsku kutiju ,neke su potpuno tvrde a neke pri kraju malo mokre.
Moje pitanje je dali trebam cime premazat ajmo rec noge tih mladih te ih ostavit da se sasuse par dana pa u zemlju ?

Drugo me interesira jel ima kakve pomoci glavnom kaktusu?


Nemogu stavit slike nekaj pak portal steka ,a hitno je ...
Velika gorica
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 18:27
Glavnom kaktusu nema pomoći,možeš probati odrezati vrh pa oko je on tvrdi,osuši ga i probaj zakorjeniti.Mlade stavi također sušiti i zakorjeniti.
Šteta što ste ga zalili,to je glavni uzrok propadanja kaktusa po zimi,moji kaktusi nisu dobili vode od kraja devetog mjeseca,možda ih ovaj tjedan ako bude toplo samo lagano pošpricam da se počnu buditi,tek kasnije slijedi zalijevanje.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 20:38

hahahaha draga, super naslov teme:)

zao mi je za kaktus, meni je u kamenjaru puno njih otislo zbog kise i hladnoce u 2.mjesecu. kao i tebi pognjilili suUnhappy pokusala sam kako m.kaktus kaze otkinuti vrh, sasusiti i posaditi, ali nije mi uspjelo. mazi i pazi sad bebice koje su ti ostale pa ce ti narasti i bit lijepe kao i mama kaktusSmile
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 20:42
pokušaj spasit gornji dio ako je tvrd..odreži ga i ostavi da se sasuši...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 23:04
imam jedan problem:(   kaktusi su mi onako mekani...jesu gotovi? jooj:(
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 10:45
Ako jesu, odreži do tvrdog dijela, ostavi da se posuši  i probaj pikirat ponovo.Ali bez zalijevanja Ako je zemlja vlažna moguće da su počeli trunuti.
Neka se sve zeleni
Na vrh
*lady750* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *lady750* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2012 u 08:25
e sad mi nis nije jasno? moja mama ima 3 kaktusa u istoj dugackoj tegli, i nikad se ne poljevaju previse, ali ih zaljeva i zimi i zivi su i rastu i nis ima nije?? i tako vec godinama? u prozoru stoje?
Freedom is just another word for nothing left to lose...
Na vrh
Sara121 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sara121 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 17:17
Imam jedno pitanje,imam kaktus gymno već par mjeseci,a jučer se jednostavno presavinuo, cijelo tijelo mu je vodenasto,nisam ga zalijevala u zadnje vrijeme,a pred 2 dana je bio okej..gore mu cvijet još izgleda zdravo,zanima me dali mogu nešto napravit da ga spasim ili? hvala :)
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 19:42
gotov je .... pokojni
Na vrh
bibi193 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zadar(Privlaka)
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bibi193 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 16:55
pozdrav
nova sam na forumu i imam jedan veliki problem..
moj kaktus oko pola metra visine se poceo smeđiti (trunuti od dolje) ne znam šta da radim s njim, cijelu zimu je bio ok... držim ga u dnevnom boravku gdje baš nema svjetla al vidjela sam kod kolegice ovakav isti ogroman i stoji joj isto tako u zamracenom dnevnom, da mu to smeta mislim da bi ranije poceo trunuti, nisam ga zaljevala cijelu zimu nego sam prije neka 2 tjedna prvi put ga malo zalila.. stoji u zemlji u kojoj sam ga kupila nisam ga presađivala još... stvarno nebi htjela da mi istrune do kraja jel ima tko kakav savjet zašto se to događa i dali ga mogu spasiti?
 Unhappy
evo slike

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 17:45
Mislim da se s njim možeš pozdraviti. Ako se želiš baviti kaktusima, prouči najprije ovdje na forumu što sve piše, a piše puno toga, pa tek onda u nabavku !
Ono što ne znaš pitaj, i to u odgovarajućim temama.
Ispričavam se na izravnosti, ali tako je !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 18:08
Originalno poslano od člana bibi193 bibi193 napisao:

pozdrav
nova sam na forumu i imam jedan veliki problem..
moj kaktus oko pola metra visine se poceo smeđiti (trunuti od dolje) ne znam šta da radim s njim, cijelu zimu je bio ok... držim ga u dnevnom boravku gdje baš nema svjetla al vidjela sam kod kolegice ovakav isti ogroman i stoji joj isto tako u zamracenom dnevnom, da mu to smeta mislim da bi ranije poceo trunuti, nisam ga zaljevala cijelu zimu nego sam prije neka 2 tjedna prvi put ga malo zalila.. stoji u zemlji u kojoj sam ga kupila nisam ga presađivala još... stvarno nebi htjela da mi istrune do kraja jel ima tko kakav savjet zašto se to događa i dali ga mogu spasiti?
 Unhappy
evo slike



osijeci mu gornji zdravi dio ,ostavi ga par dana (mozes slobodno i 10 dana) da se posusi i onda posadi taj dio zdravi ,nemoj zaljevat ga...a donji dio hm zaista izgleda mrtav aliiii..cesto put mi se desilo da mi sagnjie kaktus ,bacim ga (bacam preko ograde u draču koju niko ne odrzavaLOL) i nemalo put sam se prilicno iznenadila kad bi vidila da je moj baceni dio ozivio...spasi zdravi vrh a ostalo ostavi i zaboravi ,ko zna,mozda ipak,kaktusi su cudne biljke ,bar kod mene...znam prilicno osoba koje drze tako neki kaktus za dekoraciju u toplom dnevnom boravku i oni zive godinama,vjerovatno je kod tebe problem bio u substratu,pokusaj odmah promijenit substart kad kupis kaktus ,eventualno ako kupis kod poznatoga proizvođača onda ne trebas jer su vec dobro smjesteni
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 18:16
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Mislim da se s njim možeš pozdraviti. Ako se želiš baviti kaktusima, prouči najprije ovdje na forumu što sve piše, a piše puno toga, pa tek onda u nabavku !
Ono što ne znaš pitaj, i to u odgovarajućim temama.
Ispričavam se na izravnosti, ali tako je !


ovaj me tvoj post malo onak ajmo reci potaknuo na javljanje...cijenim tvoje znanje,ja ga nemam,zaista nemam znanje o kaktusima a imam predivne kaktuse,kupim,posadim (bez zgražanja al sadim ih u obicnu kupovnu zemlju) a oni rastu li rastu ,valjda osjecaju moju ljubav..ne treba biti iskusan i profi,treba samo HTJETI imat kaktusSmile

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.