Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - bilježim se s štovanjem!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


bilježim se s štovanjem!

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 13:38
ja se javljam za sjeme ovog žutog cvijeća, ako može, naravno

mislim da se zove noćurak
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 13:45
jel pupaljka trajnica ?
 
ako hoćeš sijati - imam sjemena albicije 
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 21:00
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

ove dvije na slika imam!!!
 

ps. ova zadnja je :Medvjeđa vlasulja - lat.Festuca Gautieri

 

Te ti mogu poslati bez problema sadnice kada kada zatopli!!

podsjetim me jos u proljece ako zaboravim!![IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley9.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Embarrassed" />

da li bih se smio ogrebat za te dvije trave.dobro bi sjele kraj jezerca.hvala
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 21:11
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ja se javljam za sjeme ovog žutog cvijeća, ako može, naravno

mislim da se zove noćurak
 
Ja isto mislim da se zove noćurak, mislim da imam sliku u prepoznajte mi ovo. Taj sam cvijet našla kod susjede u G.Kotaru, jako je interesantan, otvara se noći i ujutro ugine, ali prostim okom gledaš kako se otvara, pukne mu pupoljak i svi se cvjetovi otvore za petnaestak minuta. Sjeme mi je gore u vikendici, pa će biti za jedno 15 dana.
Iz sjemena se lako zasije, ali prve godine ne cvjeta, nego tek iduće.
 
Natalija od žute noćne frajle mogu ti poslati sjeme , ali nije rečeno da će tebi biti žuti cvjetovi, jer se mješaju, a ovaj cvjet je baš žut, pa pošalji adresu na pp ako želiš - mogu ti poslati i jedno idrugo - pa nek se nađe.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 21:58
pronašla baš tu da ovo nije noćurak ili frajla već pupaljka jer ova biljčica je otvorena cijeli dan a navečer se zaklopi i drugačija je stabljika.....

natalija,ako svejedno hočeš pošaljem ti...ima već sada mladih biljčica sa korijenom...širi se žilama...
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 22:01
iris.ja sam prve godine dobila 10-ak biljčica a iduće ih je već bilo 100...trajnica je i uopće nemaš problema sa rasađivanjem..prije imati češ problema sa kontroliranim širenjem...širi se ko drač...

počne cvijetati negdje sredinom 5 mjeseca pa do kraja 6
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 22:38
Originalno poslano od člana Jelena Jelena napisao:

pronašla baš tu da ovo nije noćurak ili frajla već pupaljka jer ova biljčica je otvorena cijeli dan a navečer se zaklopi i drugačija je stabljika.....

natalija,ako svejedno hočeš pošaljem ti...ima već sada mladih biljčica sa korijenom...širi se žilama...


ma naravno da hoću jer je nemam a već sam je par puta snimila usput i nikako da je se dohvatim
još ako je trajnica - super
mislim da sam ti već poslal adresu u inbox

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 22:42
Originalno poslano od člana Triša<div> </div>
<div>Natalija od žute noćne frajle mogu ti poslati sjeme , ali nije rečeno da će tebi biti žuti cvjetovi, jer se mješaju, a ovaj cvjet je baš žut, pa pošalji adresu na pp ako želiš - mogu ti poslati i jedno idrugo - pa nek se nađe.</div>[/QUOTE Triša
 
Natalija od žute noćne frajle mogu ti poslati sjeme , ali nije rečeno da će tebi biti žuti cvjetovi, jer se mješaju, a ovaj cvjet je baš žut, pa pošalji adresu na pp ako želiš - mogu ti poslati i jedno idrugo - pa nek se nađe.
[/QUOTE napisao:




triša ija sam skupila nešto ovih rozo bijelih frajli pa ti mogu poslati
adresu imam jer sam je zapisala na kuvertu za sjeme one "čudne" penjačice
- arauije sericifere, ali primjetila sam jednu mjušnu biljčicu - bebu pa sam je nježno izvadila iz zemlje i


triša ija sam skupila nešto ovih rozo bijelih frajli pa ti mogu poslati
adresu imam jer sam je zapisala na kuvertu za sjeme one "čudne" penjačice
- arauije sericifere, ali primjetila sam jednu mjušnu biljčicu - bebu pa sam je nježno izvadila iz zemlje i stavila u pitarić sa zemljom pa ako se primi javim ti

a ja stvarno ne znam zašto te frajle tako variraju u boji... naši stari kažu da je do zemlje

samo ti pošalji sjeme, ja ga željno iščekujem


Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 22:48
ok,draga...sutra kad dođem s posla se primam čeprkanja!smile161
šaljem onda u četvrtak ujutro...kak da ti pošaljem a da ti dođe u petak?,da slučajno ne ostane za vikend u pošti...ili da ti pošaljem u ponedjeljak?
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 09:33
jel ima netko noćnu frajluosteospermum u rozim i ljubičastim nijansama?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 09:41
Jelena najbolje je slati ponedjeljkom ili utorkom
 
imam roza frajlu i ljubičasti ostić ali onaj sa ricastim listovima...i imam sjemenki
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 10:13
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

Jelena najbolje je slati ponedjeljkom ili utorkom
 
imam roza frajlu i ljubičasti ostić ali onaj sa ricastim listovima...i imam sjemenki


natalija,onda ti šaljem pon.ili uto.

iris,imaš i frajlu i ostić gotove biljčice ili samo u sjemenu?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 10:16
imam samo sjeme....odnosno ostić imam samo jedan a frajli imam više ali one su veliki grmići a i pri kraju su cvatnje pa je bez veze da to šaljem....puno je bolje da na proljeće posiješ sama
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 10:28
Jelena, ako može jedna mala pupavka i za mene?Hier%20klicken!
 
Ako ti treba nešto s mog popisa, javi!
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 10:41
iris,ajde kad skupiš od frajli sjeme bi mi mogla poslati pa bum u proljeće sijala?

monna-1,ma nema frke,pošalji mi podatke pa šaljem kad i nataliji!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 10:43
ok...pošalji mi adresu
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 13:24
jelena ja imam bijelo roze noćne frajle



slične ovim na slici

kažem slične jer je svaki cvijet za sebe - neki su bijeli, neki rozi neki pola pola, neki špricani...

sve su samo ne dosadni, ako ti se sviđa mogu ti poslati sjeme, dok ga još ima
ja ga inače ne skupljam pošto su se već dobro uhvatile pa se same rasijavaju, a imaju i gomolje pa na proljeće iz njih rastu

ako hoćeš mogu ti poslati i koji gomolj, samo ne znam da li je sada pravo vrijeme ili treba pričekati neko drugo doba (jesen- zimu... ili nešto treće)
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 13:32
uuuuuu,baš su fora....može,pošalji mi sjeme pa ću na proljeće smile161...šaljem ti adresu....hvala ti....
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 00:16
evo i ovo tražim...super mi izgleda a samo piše da s ezove gromotulja...jel zna netko više o tome?



i tražim phlox....

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 12:17
mislim da je ovo na prvoj slici kamenita trava - alissum, ima ih u bijeloj, žutoj i rozoj varijanti
sitnih su cvjetića i mirišu po medu
baš smo nedavno pisali negdje o njima, sjećam se da je netko rekao da ne podnosi njihov miris, a meni se , naprotiv , baš sviđa

u proljeće ih bude za kupiti, prodaju ih kao mlade sadnice
poslije se same rasijavaju u vrtu

pogodne su za kamenjare i rubove cvjetnjaka i nisu puno zahtjevne


nažalost (još) nemam phlox, a i njegovih sadnica bude u prodaji u proljeće,
sigurno  ih netko s fouma ima i zna bolje od mene mogu li se i sada ili najesen presađivati
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.