Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zelim da na proljece moj vrt procvjeta :)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zelim da na proljece moj vrt procvjeta :)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
drazana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje drazana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 16:35
Jos jednom hvala svima na dobrodoslici (dobro je meni rekla Free, da ste sve divne i krasne, i zeljne pruzanja pomoci)
Da bih napravila sve sto zelim trebat ce mi itekako vasa pomoc. Znam da mi je prvo sto moram da poslikam ovaj svoj prostor oko kuce, danas nisam stigla a i kisa lije kao iz kabla...to cu uraditi vec sutra. Andina mi je dala svoje sugestije da prvo sto moram je da u narednom periodu pripremam povrsine,  samo sto nemam cijelu zimu ispred sebe, jer kada padne snijeg (kao prosle zime) nista se nece moci. Pitale ste me odakle sam. Izmedju Laktasa i Banja Luke, i daaa, sunce je na osnovnim povrsinama bukvalno po cijeli dan. Evo ga, mislim da imam dvije slicice koje je malocas sin napravio pa cete vidjeti o cemu se radi, mada ja licno planiram ove retke oko staza znatno prisiriti i napraviti na ova dva travnjaka ispred balkona dva ostrvceta, a sta i kada posaditi to cete mi vi reci. Inace ovdje gdje je prekopano prije par dana sam pocupala kadifice, nocne frajle i pijetlove kreste (bilo ih je u izobilju) Dosta tulipana je ostalo u zemlji, a ove "borice ili kako se vec zovu" ispod balkona cu da pocupam, nije im tu nikako mjesto...evo sin mi je napravio dvije slicice pa cete da vidite otprilike o cemu se radi.....eeeeeeeeeee, sad treba da ih postavim AJOOOJJJJJ
Svi cvjetovi buducnosti su u sjemenu sadasnjosti
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
drazana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje drazana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 16:38
Hvala Kamenjar, nadam se da cu uzivati, ali tesko da cu ovu pustos oko sebe bas oziviti u jednom potezu, ali uz vasu malu pomoc oko savjeta mozda nesto i uradim :)
Svi cvjetovi buducnosti su u sjemenu sadasnjosti
Na vrh
drazana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje drazana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 17:01
Svi cvjetovi buducnosti su u sjemenu sadasnjosti
Na vrh
drazana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje drazana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 17:02
Evo je...ali JEDVA :) :) :0
Svi cvjetovi buducnosti su u sjemenu sadasnjosti
Na vrh
drazana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje drazana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 17:19
Svi cvjetovi buducnosti su u sjemenu sadasnjosti
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 17:33
ovdje se moža napraviti čudo...na godinu u ovo vrime ti ćeš uživati...ja bi uz jedan dio one žičane ograde stavila indijsku kanu...visoka je oko 1,5 m i još dan danas cvijeta...a ja je iman pa ti je mogu nekako na proljeće poslati... a i dođem ja u Banja luku u samostan kod jedne prijateljice časne sestre..možda se i vidimo
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
drazana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje drazana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 17:44
11111...ma ljubim ja tebe, a da znas da sam vec razgledala po sjemenarama za gomolje kanne i za mocvarca, on mi je takodje prekrasan, za kannu kazu da je jos rano da bude u prodaji...Kad god te put nanese u Banja Luku slobodno se javi, naravno bez obaveza....trebam se ja bas napatiti da nesto stvorim od ove pustosi..polako, ima vremena....mnogo ti hvalaSmile
Svi cvjetovi buducnosti su u sjemenu sadasnjosti
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 17:55
Nije to pustoš već ljepota koja će se oplemeniti s vremenom i onda će biti cure i dečki (da njih ne zaboravim jer ih ima ovdje na forumu dosta) imam višak biljkica što s njima, kome da pošaljem još jednom sretno došla u oazu mira i zadovoljstva smile78
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
drazana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje drazana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 18:13
Jooj Aralija...kad ce toooo biti, ali da ce biti, bicesmile198
Svi cvjetovi buducnosti su u sjemenu sadasnjosti
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 18:39
Hoće , hoće  vrlo brzo vidjet ćešsmile78
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 19:10
Dražana, dobro došla i uživaj na ovim stranicama zajedno s nama. Svi smo jednom bili početnici pa polako  učimo....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 19:25
Ovo je prekrasna parcela i lijepa kuća, može se napraviti čudo. Kako ništa nije zapušteno ja ti predlažem da ti žurno odeš u sjemenarnu i kupiš lukovice tulipana,narcisa, zumbula, šafrana, presličica i dr. jesenske lukovice koje će te obradovati u rano proljeće. Sad ti je pokasno za ozbiljnije planiranje dugoročnih gredica, zato imaš cijelu zimu, a sve navedene lukoice možeš izvaditi u lipnju pa ih ponovo u rujnu zasaditi. Tako ćeš ujedno i sama sei razmnožiti lukovice. Meni je bilo jako važno da me u proljeće obraduje šarenilo i bila sam sretna ko malo dijete. Sretno
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 23:59
Dobro nam došla i sretan ti posao!
Ovo je prekrasna okućnica koju ćeš pretvoriti u svoju cvjetnu bajku. Već nagodinu u ovo doba će sve biti za ne prepoznati.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 05:43
stvarno ima potencijala, meni su odmah pali na pamet božuri i njihova raskošna cvatnja u proljeće,
a pošto sam ja ipak uz obalu, mislim da bi mogla ubaciti i koju lavandu, ako mogu u zagorskim bregima, zašto ne bi i kod tebe, bar probati
i kadulja, naravno, ako ti se sviđa kako te biljke izgledaju

a tek trave i razne trajnice prekrivačice tla... sedumi...

evo vidiš, ja sam se već raspametila LOL

mi ćemo davati porijedloge, a ti guglaj biljke pa skiciraj sebi u glavi ili na papiru, kako bi to moglo izgledati
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 08:19
dražena....ja san ovog proljeća bila u Banja luci i baš mi je božur pao u oko....vidila sam prekrasne božure... a zapeja mi je za oko jer ga ja neman
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
drazana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje drazana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 08:56
Hvala jos jednom na dobrodoslici...ma da 11111, jako puno bozura ima na ovom podrucju i bas se lijepo razrastu...imam ga vec na popisu za nabavku (haha, evo nekoliko velikih grmova bas preko puta kod komsije)Clap
Svi cvjetovi buducnosti su u sjemenu sadasnjosti
Na vrh
drazana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje drazana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 08:58
Natalija, ponegdje sam znala naici na lavandu, nije bas nesto impozantna, ali vjerovatno nije ni njegovana....pokusat cu ja sve sto mi padne na pamet i do cega dodjem...hvalaaaa
Svi cvjetovi buducnosti su u sjemenu sadasnjosti
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 08:59
vidila san tamo i puno vrtova ograđeni sa zimzelenim biljkama ...čempresi,ukrasni grmovi......evo slike koju san slikala baš u Banja lucu sa samostanskog prozora gdje san spavala

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
drazana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje drazana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 09:35
Da, Banja Luka je uvijek bila poznata po mnooogo zelenisa, jako puno privatnih imanja je ogradjeno BAS ovako....krasno 
Svi cvjetovi buducnosti su u sjemenu sadasnjosti
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 09:48
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Lijep ti pozdrav, Drazana, i dobro nam došla! Napokon netko kome i ja mogu udijeliti pokoji savjet. Smile Naime, prije samo godinu dana bila sam u istoj situaciji kao ti sada, s tim da, za razliku od tebe, nisam imala pojma o uzgajanju cvijeća. Zahvaljujući dobrim ljudima na ovom forumu, puno sam naučila i puno biljčica razmijenila. Big%20smileWink
Moj prvi savjet ti je da dobro pripremiš zemlju. Ono što ja nisam učinila sa svojim učenicima (uređujem školski vrt), a trebala sam, je to da nisam uništila sav korov prilikom jesenskog štihanja. Zato sad muku mučim s plijevljenjem. Dakle:
1. Napravi skicu kako želiš da ti izgleda cvijetnjak. Isplaniraj stazice tako da što lakše dođeš do gredica, tj. da što manje hodaš po gredicama prilikom rada u vrtu. Dobro bi bilo napraviti stazice što prije kako ne bi morala premještati cvijeće ili ga kasnije pogaziti kod izrade stazica.
2. Preštihaj dio na kojemu želiš posaditi cvijeće (ne treba to odmah biti cijeli vrt) i počupaj sav korov.
3. Dodaj gnojivo, najbolje stajsko, a ako nemaš, dobro bi bilo kupiti prirodno kokošje gnojivo već pripremljeno za vrtove. Ako ti je zemlja teška, glinasta, možeš je razrahliti dodavanjem pijeska, a plodnost joj poboljšati dodavanjem komposta (pazi gdje ga nabavljaš da ne bi bio pun sjemenja korova).
4. Imaš li gdje kakvu smreku ili bor, vjerojatno je ispod njega tlo kiselo pa to možeš iskoristiti za uzgoj hortenzija, rododendrona, kamelija...
5. Provjeri koliko je vremena vrt (ili budući cvjetnjak) na suncu, kolika je izloženost vjetrovima i padalinama. Prema tome ćeš birati koje će cvijeće tu najbolje uspijevati.
6. Nakon pripreme tla, ako to učiniš otprilike u sljedeća dva tjedna i ako ne bude smrzavanja, još uvijek možeš posaditi lukovice proljetnica kao što su zumbuli, tulipani, presličice, narcisi. Sadiš ih u skupinama na dubinu trostruku od njihove visine.
7. Jesen je vrijeme za sadnju ukrasnih grmova i stabala pa razmisli i o tome. Bitno je da sve posadiš prije smrzavanja tla da bi se biljčice lijepo ukorijenile.
Za sada toliko od mene. Želim ti lijep vrt i u njemu puno rskošnog cvjetnog šarenila.


Mila moja, želim ti dobrodošlicu na tvojoj temici !! LOLDrago mi je da si krenula pravim putem a cure će te pokušavati vratiti na pravi put ako skreneš ili te povede zeleni zov u bespuća vrtlarenja !! (Iako su ta zelena bespuća vrtlarenja jako privlačna duši a i potrebna !)   Andina ti je dala dobar plan, a sretna sam kaj sam te i ja usmjeravala istim putem !!  Žao mi je da nisi bliže pa da ti se pridružim u nezaobilaznim  fizičkim radovima, ja i lopata i motika se jako rado družimo!Wink

A još mi je draže, u što nisam ni sumnjala, poznajući ih,  da će se pridružiti forumašice sa idejama i prijedlozima !

A želim ti da u proljeće bude cvjetno, bar upola kao što želiš, a do sljedečeg je 100 posto biti i cvjetnije nego što si željela !!Wink

smile57
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,176 sekundi.