Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Egipatska zvijezda - Pentas lanceolata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Egipatska zvijezda - Pentas lanceolata

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 21:19
Predivna ti je Mira K.
  smile64
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:40
Evo moje
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 10:06

Jagoda i jaco tu je cvijetSmile

 
 
Rijeka

Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 13:38
znači mora mi zimu u kuću ... a joj joj ...samo ne znam di
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 22:39
11111 kada ti je već posađena u vrtu može u njemu ostati sve do jeseni, a onda ju premjesti u teglu i preko zime drži ju na sunčanom mjestu gdje temperatura ne pada ispod 12 stupnjeva.

Što se tiče cvjetanja, biljke koje uzgajaju u staklenicima mogu tako preparirati da cvjetaju u bilo koje doba godine.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 17:53
cimicifuga.....znači da je triban izvaditi iz vrta i staviti u pitar???
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 09:10
Ovu sam slikala u Turskoj kada sam bila, nisam je imala, tek sada sam je kupila. Neznam ništa o njoj osim ovoga što je cimi pisala ...
Rijeka

Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 08:32
i ja san je kupila prije misec dana i posadila u vrt...ali Cimicifuga pišr da zimi mora u kućui....kako je,Mira, onda ona tvoja na slici u prosincu u vrtu???Jeli ti prizimila? Moram li je sad iz vrta primistit u pitar?
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 23:37
Evo danas na placi kupila crvenu ljepoticu za samo 10,00knWink Puna je cvata pa mi nije jasno kako sada cvate kada piše cimi da cvate od 9mj. do 2 mj.?
Rijeka

Na vrh
anta 188 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 11 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anta 188 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 10:05
Cimicifuga i mira prekrasni cvijetovi
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 18:37
Cimi, koja je to šteta.... Cry 
Znam da je jesen mučna za spremanje ali probaj ih pustiti vani malo zaštićene pa ako prežive biti će ti zahvalne u proljeće, nemoj ih odmah otpisati i "kompostirati".
Rijeka

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 17:09

Meni je problem što ja nemam mjesta za prezimljavanje puno biljaka pa na ovo mjesta što imam držim samo biljke koje su atraktivne. Žao mi je i što nemam bliže nekoga kome bi u jesen poklonila neke biljke koje sakupim preko godine, a koje nemam gdje spremiti pa jadnice završe u kompostu. Nekoliko puta sam nudila bližima pa je ispalo da im nešto utrpavam. Na forumu ne objavljujem jer to uglavnom budu velike biljke u velikim loncima pa slanje poštom ne dolazi u obzir.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 17:02
Steta da si bacila prije nego si provjerila hoce li baciti iz korijena. To nije tako osjetljiva biljka i ne mora krepati na -5, pogotovo ako je kratko bila izlozena.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 15:04

Bez brige budi, naplatit ću ja to njemu i to sa zelenaškim kamatama!WinkLOL
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 14:37
cimi baš mi je krivo što je tako završila, inoxa treba smile232

sad ga uzmi pod ruku pa u đir i neka nadoknadi štetu - s kamatama
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 11:49

Moja je zvjezdica (kao i još neke biljkice) završila u smeću!!!Cry

Naime, jednom je mm otvorio prozore i zaboravio - nekoliko sati!!! Kako je vani bilo minus pet...
Baš mi je žao jer je od ljeta cijelo vrijeme cvjetala.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 11:00
Hvala Cimi za ovaj post i upoznavanje sa ovim cvijetom koji nas veseli u jesen. Da nisam vidjela u Turskoj, nikada nebih znala koja je to ljepotica. Imam reznicu ali je pitanje hoće li se to primiti a ako i ne važno je da je ima za kupiti pa ću malo pratiti temu. Natalija, ada je bude u prodaji izvjesti nas jer si je dobro zapamtila. Mislim da nije tako zahtjevna, tamo raste u vrtu hotela gdje joj,  osim klime ništa ne pružaju, dosta su im zanemarene biljke, valjda što im rastu kao korov.
 
Evo i ovdje moj doprinos slikom koju sam već pod večer uslikala
 
 
Rijeka

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 10:52

Natalija, cvati ona cijelo vrijeme. Prije desetak dana sam joj odrezala ocvale cvatove, sada cvati nešto slabije jer već dugo nema sunca.
Evo kako sada izgleda


A ovdje se vide novi izdanci na kojima će dalje cvjetati


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 08:15
cimi, zar još cvjeta?
ovo je sada slikano ili još ljetos? stavrno se lijepo drži

ovog ljeta ih je bilo u jednom trg. centru, mislila sam da je jednogodišnja, tj. da ne može prezimiti u nikakvim uvjetima

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 05:35
Cicimifuga, suuuper. Dakle,moja susjeda ima crvenu, a ja se mucim vec mjesecima da otkrijem sta je to. Hvala!!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,201 sekundi.