Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jedan vrt u Sremu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jedan vrt u Sremu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 12:11
 Palmark,divno Clap! Posle ovih praznika tvoj  vrt  mi dodje kao nastavak,praznik za oci. Sve je lepo ali sam "pala" na crveni,sarenolisni rodo. Gde ga nadje covece? Hajde, da ne bolujem,nekako cu vec sakriti parice i podvaliti ukucanima,samo da ga imam Wink! I samo da znas,zbog tebe i takvih lepih vrtova sam resena da radim,sadim,uredjujem i pokusam da nekako budem barem blizu...
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 13:36
Hvala mimar na lepim recima!
Ti vec imas prelep vrt,vec sam rekao sta mislim u tvojoj temi,i samo nastavi tako,mislim da ti ne treba puno do potpunog savrsenstva!
Tacnije,vrti ti je vec za 10,sada ostaje samo po neka malo nadogradnja,u zavisnosti od zelja i potreba!

Crveni varijegatni rododendron sam kupio u rasadniku u Ugrinovcima-nazalost,trenutno ih nemaju,ali bice na jesen,tako su mi rekli!
Jos da dodam da nisu bili skupi,negde oko 600 dinara,sto je i vise nego povoljno u odnosu na njihove cene u Garden centru i na slicnim mestima!
Ja sam cesto u tom rasadniku,pa cim cujem da imaju obavesticu te!
USDA zone: 7b/8a
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 14:13
   smile78 za jednog divnog Sremca !
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 15:09
Palmar, predivno, jednostavno neznam što bih izdvojila, iako rododendroni su moja tiha patnja, (a tvoji su naprosto božanstveni)smile99
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 18:47
U međuvremenu sam saznala da si student, i moram reći da se sad još više divim. Bravo, baš si vrijedan, to je rijetkost za tako mlade ljude...Vrt ti je predivan!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 16:44
Palmar, predivno imanje, nekako me odmah podsjeti na pjesme Balaševića.
Na vrh
esmeralda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 873
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esmeralda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 00:25
Od ovih rododendrona srce mi lupa tako da će iskočitismile84smile71
Kako preživljavaju zimu?
meni je super u životu
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 10:33
Palmark ja sam ostala bez riječi ( a meni se to  rijetko događa)!!!
Vrt ti je zaista prekrasan, svo cvijeće ti je prelijepo , ali me je najviše oduševilo što si mlad a znaš toliko o biljkama i želiš se baviti njima!!!
Samo nam daj još slika...
Thumbs%20Upsmile94smile79
Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 11:06
Hvala svima na lepim recima i na podrsci!
Bavljenje cvecem i vrtom mi je najlepsi hobi i odmor za dusu posle dosadnog ucenja i teskih ispita!
Najvise volim kad se drustvo skupi pa uz muziku i rostilj uzivamo u bojama vrta!

Esmeralda,vec sam pisao-rododendroni super podnose zimu bez ikakve zastite ili bilo cega drugog!
Vidim da ti imas veliki nesredjeni prostor,koji nosi puno potencijala da bude cvetni raj!
Otvori svoju temu,pa cu ti drage volje sa ostalim forumasima pomoci da sve to kod sebe sredis do perfekcije!
Pozdrav!

A evo i par slika od proslog leta-nadam se da ce ove godine cvetati jos vise i jos bolje

bugenvilea



crveni hibiskus


oleanderi su sada duplo veci




lantana


cvetici
USDA zone: 7b/8a
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 23:01
i opet sam bez tekstasmile94,fenomenalnosmile211
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 23:06
Eto na,prvi put sam zaboravila,sad dođem da te pitam konačno,vidim nove slike i opet skoro zaboravih pitati...
Eucaliptus!
Neki dan sam ga gledala i gledala i kako ne znam ama baš ništa o njemu nisam ga kupila.Vidim da ga imaš,jel ga spremaš preko zime u kuću? Gdje ga držiš vani,na cjelodnevnom suncu ili hladu,ili popola...?
Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 23:21
Eukaliptus imam tek od ovog proleca,ali ne nameravam da ga unosim u kucu-tacnije,i da zelim,ne mogu jer je vec posadjen direktno u vrt,niti da ga stitim!

Ipak,mislim da nema brige,posto ga u rasadniku u kojem sam ga kupio imaju vec godinama u vrtu,vec je preko 2m visok i nikad mu zima nije naudila!

Kazu da trpi do -20C,a kod mene nikad ne ide ispod te temperature!

Uz to da ti kazem da je eukaliptus gunii( to je ovaj moj) kao i svi ostali eukaliptusi zimzelen,lisce mu ne opada,tako da je lep ukras cele godine u vrtu!
Uzimaj obavezno!

A posadjen je na direktnom suncu,to on voli tako da se przi po ceo dan!
USDA zone: 7b/8a
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 23:24
Hvala ti.HugNaime,da ide ukuću preko zime onda ništa jer ga više nemam kuda ugurati.Vani ok,tu još ima mjesta,ponegdje.Wink
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 07:52
Baš dobro da sam pročitala ovo o eukaliptusu. Sestra moje prijateljice otvara cvjećarnu, voljela bi ga imati za aranžmane, ali nismo znali može li preživjeti slavonsku zimu.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 10:11
Eto mene opet sa pitanjima,PalmarkBig%20smile
Kupila sam eucaliptussmile213
i napisala cijeli roman tu pa obrisala da ti ne zachatavam temu.Stavit ću pitanja pod egzotične vrste,pa ako svratiš tamo,pomagajsmile143
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 11:53
Ovo je stvarno prekrasno.BRAVO za tebe. Šalji nam i dalje slikice da možemo i mi koji nemamo toliko prostora uživati u pogledu na tvoj vrt kad već ne možemo imati svoj.
Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 11:59
Drustvo,evo me ponovo,a evo i najnovijih slika iz mog vrta-

-Viseca begonija



-Delosperma



-Ukrasna detelina,oxalis



-Karanfil



-Karanfilic



-Krin



-Lantana



-Roza oleander



-Pink oleander



-Santolina



-Visece muskatle



-Ruze



-Palma,oleanderi,eukaliptus...



-...
USDA zone: 7b/8a
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 14:31
Citav spektar boja od ruzicaste, narandzaste do jarko crvene! Cvetno, mirisljavo, negovano,bozanstveno (detelina za  smile39) i ne samo ona!
Vrt za uzivanje i divljenje! I da ne zaboravim, pozdrav i pohvale i mami.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 15:54
WOW! Sad sam tek naletila na ovu divotu! Zbilja prekrasna paleta boja!
smile89
Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 16:45
Hvala,hvala...
Evo,i mama zahvaljuje na pohvalama,koje je ona najvise zasluzlila za muskatle i ruze,to su njeni ljubimci!
USDA zone: 7b/8a
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.