Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - aurorin kutak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


aurorin kutak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 07:05
prekrasno!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 10:33
 Uz svu klimu i vjetar, prekrasno je
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 11:28
Osteospermum sam prvi put vidjela kod alkemicarke na slikama i zaljubila se u tu biljcicu. Prekrasni su kad onako neumorno cvjetaju. Primjecujem da povremeno imaju period kad miruju, a onda ponovo buknu. Na nekim slikama se vec i vide ali evo i malo izbliza...









ovog jadnicka su bili napali mravi ... jedva sam ih se rijesila (bar se nadam da jesam)









Posto se u mojoj omiljenoj trgovini vec odavno i sama brojim u inventar, vise puta dobijem po jeftinijoj cijeni (ponekad i na poklon) biljcice koje vise ne izgledaju bas reprezentativno. Tako sam za neki sitnis dobila nekoliko osteospermuma koji vise nisu imali cvjetica, pa nisam ni znala kojih su boja i posadila ih u vrt. Za sada su se otvorila ova dva, ostale jos cekam.
Ovaj narancasti jos uvijek ne izgleda bas najbolje ali evo ga, cvjeta...



A ovaj bijeli me potpuno iznenadio. Inace nisam bas obozavatelj bijelog cvijeca ali ovaj mi je prelijep.



Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 13:50
Evo i moje fuksijice. Jos su male i jos ne cvjetaju sve. A ove koje cvjetaju, definitivno nisu onakve boje kao na slici radi koje sam ih kupila. Ali dobro...uglavnom cvjetaju.






Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 16:23
Bravo aurora2!
Sve što sam vidjela oduševilo me!
Ipak priznajem da su mi gazanije favoriti!
Drago mi je da si snama podijelila svoju cvjetnu smile64ljepotu!
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 16:44
Ovo je predivno. Odavno nisam vidjela ovako nesto
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 17:57
Ma baš je lijepa boja ovih fuksija.Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:46
I meni su fuksije zapele za oko, jer takve nisam vidjela, a osteospermum je priča za sebe, tako nešto u svim bojama, prekrasno.smile71
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 23:59
Već je bilo i vrijeme da nas počastiš fotkicama. Jasno upao mi je u oko crni tulipan (doći ću ja do njega kad tad, sad znam da ne trebam čekati NL, već se pobrinuti u ZG za njega) a zbirkom svojim ostića definitivno si me zarazila. Hvala!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 07:42
aurora smile79, sve je tako lijepo i rascvjetalo da jednostavno ne mogu nešto posebno izdvojiti
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 08:22
Drago mi je da vam se svidja ovo moje sarenilo.
Franjica, nazalost preko granice se ne mogu slati kapulice inace ne bi bilo problema za crne tulipane.

Od svega sta je do sada ovdje cvjetalo ili cvjeta, najvise su me obradovali ljiljani...njih sam dugo cekala, bilo je par neuspjesnih pokusaja (nisam znala kako treba sa kapulicama i bojala se da ne budu zedne, pa ih utopila Confused). To je bilo prosle godine, a to je bio i razlog dolaska na ovaj forum. I tu su me dobri ljudi uputili i naucili kako treba raditi...i evo rezultata:

Ovaj narancasti je bio prvi...skakala sam od srece kad je procvjetao....stvarno su posebni.















coskic sa ljiljanima, plavom lobelijom, cosmosom i jednom dalijom koja tek raste...



A ovi cvjetaju na terasi.








Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 08:33
sve ti je lijepo ali najljepši su mi osteospermumi. njih naprosto obožavam, a tvoji su baš prekrasni
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 09:12
Ljiljani su predivni, pa još u kombinaciji s onim plavim, ma božanstveno, uživam u tvojim slikicama, kao da sam tamo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 09:26
Trisa, ovo plavo je lobelija, imam je na nekoliko mjesta posadjenu i odusevljava me ta plava boja. Evo jedna iz vrta.


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 13:18
meni je svaki cvet lep na svoj nacin,valjda sto ga obozavam,a kad vidim jos da je plavo e onda odmah pozelim da ga imam.Divno ti je ama bas sve!
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 13:55
Naravno da cvijeca ima jos ali prije toga da vam pokazem moj povrtni kutak. Ima i oko kuce jedno mjesto koje sam mislila malo kultivirati ali je nekako zabaceno, previse u hladu i prepuno puzeva pa sam odustala od toga. Umjesto toga pokupili smo nekoliko velikih kutija u kojima je dosao neki materijal za firmu, oblozili ih ceradom kojom je lani bila pokrivena terasa pa ju vjetar pokidao, probusili rupe, napunili zemljom i posadili malo povrca. Tako da sad povrtnjak imam na terasi, na vrhu zgrade.
Evo kako je izgledalo kad je prvi put sve lijepo izraslo.





prva ubrana glavica salate....na brdu Pizol iza mene jos ima snijega...



U sanduku koji se vidi iza mene posadjene su pomidore i paprike, to je sad vec izraslo u cijelu sumu ali u najnovijem izdanju jos nisam slikala. Bitno je da pomidore cvjetaju :-)) Zadnji put kad sam slikala bilo je ovako:




Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 14:03
I da cijela prica ne bi bila bas obicna, evo i nastavak.
U onom sanduku sa mladim lukom posadili smo i dva petrusimena, svaki u svoj kraj. I prije nekoliko dana htjela sam ubrati malo i iznenadila me pticica koja je izletjela iz grmica. Mislila sam da se mozda samo sakrila tu ili da mi gricka petrusimen. Ali kad sam malo bolje pogledala, imala sam sta vidjeti:



A ovo je mama



Odkad sam je otkrila tu, samo jedanput dnevno odem u taj dio, uberem sta mi treba, zalijem sta treba, a posebno petrusimen da ne bi uvenuo. Pazim da ne pokvasim gnijezdo, a pticica za to vrijeme vecinom strpljivo ceka tu negdje u blizini da ja zavrsim svoje i da se vrati u gnijezdo. Prekjucer kad sam tu pokraj sadila novu salatu nije uopce izasla iz gnijezda.
MM kaze da cemo izgleda uskoro postati baba i dida. LOL

Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 15:16
Joooooj ! Preslatko!
Bit ćeš "baka" ! smile164
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 17:24
Ajme aurora preslatko , kako su pametne ptičice, nisu morale raditi same već su se lijepo uselile, ma super. Gnjezdo u vikendici imamo i mi i kaže sin mm da imamo i dva jaja.
 
A ovo što si prije pokazala za povrće me oduševilo, tako uredno, prava si profesionalka, a salata - njam.
 
Plave lobelije nisam nikada imala, ali idu na popis za iduću godinu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 06:11
baš slatko ja nemam takvih podstanara, al baš bi ih bilo fino imati u svom dvorištu
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.