Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj posjet Krku
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj posjet Krku

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 15:14
ah more ,uzivala sam
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 22:09
Evo kako je jednom Skitnica otvorio temu o otoku Krku, pa smo onda povezali Lorinu temu, priključila se i Drenova, što je super, a danas sam i ja malo lutala ovim divnim otokom i napravila malo slikica.
 
Najprije smo svratili u Klimno i evo nekoliko slika iz ovog živopisnog mjesta
 
 
 
 
Putem prema Krku ne mogu a da još ne primjetim neke zgodne prizora, kao napr. ove opuncije
 
 
Gledam ovu predivnu pustu plažicu i zamišljam kako izgleda ljeti kad na nju ne možete staviti niti ručnik
 
 
Apartmanizacija je uzela toliko maha da ta mjestašca uz more nisu više ista ona iz moje mladosti, pa me iznenađuje ovakav prizor
 
pretpostavljam nerješeni imovinski odnosi.
 
Dalje krećemo prema Dobrinju, uskom cesticom 300 m do centra i tu toranj koji se iz daleka vidi s mora
 
 
 
U okolni zid nedavno uklesana visina
 
 
ali i predivan pogled prema moru - ružno vrijeme, pa je i slika maglovita
 
 
Posvuda ima zgodnih detalja
 
 
 
 
Cilj naše današnje šetnje je ipak sam grad Krk, pa šetamo- srećom prestala je kiša i evo nekoliko slika ovog ljeti tako živog, a zimi uspavalog gradića
 
 
 
 
 
 
 
 
 
I iz starog grada kroz vrata na more, pa nekoliko slika s morske strane
 
 
 
 
Puno bi se moglo pisati o Otoku Krku, posjetiti još nekoliko predivnih mjesta, ali to ću prepustiti nekom drugom, moja je šetnja za danas gotova.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
1234DRENOVA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 535
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 1234DRENOVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 23:15
jako lijepe slikice sa tvoje šetnje,čim malo zagrije i ja volim ići na Krk
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 13:07
Draga Lora bila si u mojoj blizini,sa druge strane mora sam ja,Belina,bičo bi mi drago upoznati Vas.Lijepe slike.Clap
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 13:47
Kad se malo uhodaš, očekujemo slike tvog Omišlja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 15:32
Triša kao i uvijek zanimljiva!Thumbs%20Up
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 03:17
Jučer,  1.09. je u Njivicama bila fešta od folklora pa vam moram predstaviti sa par slika. Gostovao je folklorni ansambl "Zora" iz Opatije gdje naša Korjenko pleše. Naravno, lovila sam je i ulovila Smile
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
I ovdje je Korjenko..
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilo je krasno! Naša Korijenko pleše izvrsno ClapClapClap
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 09:09
Clap  Clap   Clap
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 11:30
Oooo... Miro, pa kad si ti spavala da si u 3 stavljala slike. Drago mi je da smo se jučer našle u Njivicama, mi svake godine tu plešemo i to su nam jedni od boljih nastupa jer je uvijek jako dobra publika Clap. Žao mi je što kasnije nismo mogle na ćakulu.
Lijepe su slike ali crnina mi definitivno užasno stoji, splitska gospodska nošnja nije za moje lice, više mi paše ona "seljačka" Wink.
Jučer nam je bilo užasno toplo tako da nisam imala ni "zrna" šminke i bolje jer bi to bila "apstraktna umjetnost" LOL
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 11:34
Bravo za MiruK i za KorjenkoClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 11:37
Bravo!!!
Korijenko, prekrasna si u svakoj nošnjismile78
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 11:38
ClapPREKRASNA SI MI DRAGA!
drugi put se nadam vidjeti te u živo.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 11:52
Došla sam kasno sa Krka pa nisam htjela propustiti priliku da odmah stavim slike. To je vrijedilo malo mog noćnog vremena... Drage su mi Njivice a draga mi je i Korjenko i u ovom izdanju  Smile
Žao mi je što nam se Belina nije mogla pridružiti i što sam i ja morala otići na samom kraju pa nismo ni popile kavicu tamo. Druge godine te opet čekam tamo, draga Korjenko Smile
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 12:06

Napokon Korijenko da te vidim i u ovom izdanju. Sad imam još veću želju vidjeti nastup tvog ansambla uživo. Jednom će se valjda pružiti prilika.

Hvala Miri K što nam je dočarala kako sve to izgleda.

Bravo cure....Thumbs%20Up

Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 12:24
Inače samo da malo pojasnim iz kojeg dijela Hrv. je koji ples i nošnja.
 
Prva je posavska nošnja i posavski plesovi (inače gosti tu nošnju i ples najviše vole)
Druga je munjska nošnja (Mune - opatijsko zaleđe) i plesovi liburnijskog krasa ( ja sam sa narančastom maramom)
Treća je nošnja i plesovi iz Valpova , izuzetno raskošna nošnja sa 6 suknji jedna preko druge
I četvrta je splitska nošnja i stari splitski plesovi, puni elegancije....
Bio je još jedan, zadnji ples (Mira je na žalost morala otići pa nema slika)
plesovi Vojvođanskih Hrvata ili Bunjevački ples, jako lijep, živahan ali i elegantan
 
Hvala cure na pohvali... ja u folkloru uživam već više od 20 godina, tako da sam imala zadovoljstvo plesati u nošnjama i plesove iz cijele bivše Juge.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 12:57
korijenko svaka ti čast smile141smile149
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 13:12
Korjenčice, bravo, bravo!! Znam koliko je entuzijazma, volje i ljubavi utkano u sva naša folklorna društva i ansamble, često s njima radim i divim se svim tim ljudima koji svoje slobodno vrijeme i ljubav utkaju u tako lijepe aktivnosti!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 14:20
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Inače samo da malo pojasnim iz kojeg dijela Hrv. je koji ples i nošnja.
 
Prva je posavska nošnja i posavski plesovi (inače gosti tu nošnju i ples najviše vole)
Druga je munjska nošnja (Mune - opatijsko zaleđe) i plesovi liburnijskog krasa ( ja sam sa narančastom maramom)
Treća je nošnja i plesovi iz Valpova , izuzetno raskošna nošnja sa 6 suknji jedna preko druge
I četvrta je splitska nošnja i stari splitski plesovi, puni elegancije....
Bio je još jedan, zadnji ples (Mira je na žalost morala otići pa nema slika)
plesovi Vojvođanskih Hrvata ili Bunjevački ples, jako lijep, živahan ali i elegantan
 
Hvala cure na pohvali... ja u folkloru uživam već više od 20 godina, tako da sam imala zadovoljstvo plesati u nošnjama i plesove iz cijele bivše Juge.
 
 
Draga Korjenko da bi nam sve plesove i nošnje dočarala, nadopuni ti malo sličicama iz tvoje arhive, bez obrziora što nije slikano na Krku, sada je prilika. smile143
Na vrh
53rijeka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 53rijeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 21:27
Clap
ex rijeka53
mojblog
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 21:27
Bravo cure, ovo je savršeno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.