Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Saljske užance
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Saljske užance

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 00:20
Hvala ti Vera na ovoj reportaži.

Baš si me vratila u neke davne dane kada je moj djed sjedio ispred jedne od tih kućica na rivi i krpao mreže a baka nam po tko zna koji put pričala neku priču o hajducima koju nikad nismo čuli do kraja jer je njoj bila tako jako smiješna da  od smijeha nije mogla dalje govoriti.

Moj tata je iz Sali.
I da, Sali je množina, ali on nikada nije rekao - idemo u Sale, nego idemo na Sale. Ili bi pitao - kako je na Sale?

A na Sale je uvijek bilo lijepo - i tovareća mužika i mimohod osvjetljenih brodova i utrka tovara. A tek Telašćica, jezero Mir ......

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 10:33
Lanjske godine bila i ja u Salima (na Salima...ili kao god) u ovo vrijeme i sve to vidjela uživo!
Hvala ti Vera na izvještaju.....sjetila sam se lijepih trenutaka provedenih na Salima!Thumbs%20Up
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 11:54
Ma draga moja mogla bi ti promovirati naš turizam, "reportaža" ti je tako dobra da već planiram biti u blizini slijedeće ljeto...baš me zanima to ludilo od "tovareće glazbe"...
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 12:26
E Otok, Telašćica je priča za sebe. Te davne 1989 smo se najeli prstaca, da je MPK dobila alergiju na školjke. Ka što rekoh, u cijelom onom prostranstvu samo 3 barke. Danas možeš nać samo poneko izgubljeno sidro. Krcato je brodova svake vrste, dosta je onih koje izađu u novinama, poslije. Kao, taj i taj posjetio Kornate. Ipak je još uvijek prelijepo tamo. Sreća da je park prirode pa niti jedan "poduzetnik" ne može sebi tamo izgraditi čudovište od dvorca. Dok je tako, sigurna je.

Najviše se volim popeti iza onog restorana u uvali Mir,  doći na rub hridine i gledati more. Inače se bojim visine. Čak i s barke na obalu preko skale mi je horor .
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
53rijeka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 53rijeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 12:45
Clap
ex rijeka53
mojblog
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 22:59
vera odlično si prikazala sali i magareću mužiku
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 13:46
Nisam bila na saljskim užancama jer kad sam imala priliku rađe sam bila s dečkom.Kajem se cijeli život.Ali sam zato bila u Kornatima,Salima,Telaščici,na jezeru Mir.Zato sam svaki put u transu kad "Tovareća mužika" dođe u Zadar.Ovaj zadnji mladi kapelnik im je luđi od svih do sada.Najbolji mi je kad ih u žaru svirke u koloni po jedan vodi u more i kad samo vidiš mjehuriće koji izlaze kroz njihove rogove.Nije smetnja ni kompletno odijelo i leptir-mašna.Oduševili su me za prošli Božić kad su obilazili grad kroz sve moguće kafiće.Cure su pjevale:zvončići,zvončići...sve u jednom tonu,oni su ih pratili sa rogovima,bubnjevima i peglama naravno sve u istom tonu.Kapelnik ih je vodio po šanku.Uđu u kafić,popnu se na šank,naprave đir,siđu i izađu.Sve svirajući.Obožavam ih.Ima filmića na You Tubeu.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 10:06
Bravo Vera, baš si me razveselila ovom temom, a vidim da su i drugi uživali, naročito Otok!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 21:44
 Prekrasno Vera4 . Poznat mi je Sali, bili smo par puta ali van sezone kod kumova .Naime kum je  porijeklom saljanin ( otac mu je rođeni Saljan), pa  je naslijedio i malu kučicu i okučnicu i dio od ona dva otočića   u uvali Telaščica.
Prekrasno je u svakom kutku Dugog otoka od Krajnjeg sjevera pa do Kornata na jugu.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 22:34
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:

Nisam bila na saljskim užancama jer kad sam imala priliku rađe sam bila s dečkom.Kajem se cijeli život.Ali sam zato bila u Kornatima,Salima,Telaščici,na jezeru Mir.Zato sam svaki put u transu kad "Tovareća mužika" dođe u Zadar.Ovaj zadnji mladi kapelnik im je luđi od svih do sada.Najbolji mi je kad ih u žaru svirke u koloni po jedan vodi u more i kad samo vidiš mjehuriće koji izlaze kroz njihove rogove.Nije smetnja ni kompletno odijelo i leptir-mašna.Oduševili su me za prošli Božić kad su obilazili grad kroz sve moguće kafiće.Cure su pjevale:zvončići,zvončići...sve u jednom tonu,oni su ih pratili sa rogovima,bubnjevima i peglama naravno sve u istom tonu.Kapelnik ih je vodio po šanku.Uđu u kafić,popnu se na šank,naprave đir,siđu i izađu.Sve svirajući.Obožavam ih.Ima filmića na You Tubeu.


Obožavam ih. Muzika im je najobičnija halabuka, ali onaj duh, entuzijazam i veselje koje nose  ništa ne može nadomjestiti
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 22:37
Originalno poslano od člana VERA1 VERA1 napisao:

 Prekrasno Vera4 . Poznat mi je Sali, bili smo par puta ali van sezone kod kumova .Naime kum je  porijeklom saljanin ( otac mu je rođeni Saljan), pa  je naslijedio i malu kučicu i okučnicu i dio od ona dva otočića   u uvali Telaščica.
Prekrasno je u svakom kutku Dugog otoka od Krajnjeg sjevera pa do Kornata na jugu.


Mene je jednom šogorica pitala što je to lijepo na Kornatima da ih svi hvale. Nisam joj znala što reći: Predivne hrpe kamenja? Tko ih nije vidio ne može ih shvatiti. Sada imaju jednu jako tužnu notu. Sa mora se vide križevi na Kornatu. Tko zna zašto su tamo ne može mirno proći.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.