Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Alstroemeria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Alstroemeria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 24>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 16:53
ajama, nemoj odustati, šteta je. Ako ih imaš vani u vrtu pokušaj oko njih zamjeniti zemlju nekom rahlom, kupovnom, kod zaljevanja dodaj malo prihrane i budi strpljiva, tako sam ja svojima prošle godine. Kad su se dobro ukorjenile počele su se lijepo širiti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 00:09
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 00:14
Moon, krasne su; možda sam i ja trebala posaditi u teglu, posadila sam proljetos u vrt, nisu niti nikle, slijedeću sezonu ispočetka
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 00:50
Prije dvije godine posadila sam u vrt, jednostavno je nestala, ovu sam kupila na sajmu cvijeća i stavila u cvijetnjak i evo počela je cvjetati. Žena od koje sam kupila rekla mi je kad ju posadim da ju ne diram bar dvije god. da se dobro zakorijeni. Krasne su one i u cvijetnjaku i u vrtu. Ja bih voljela da mi je u vrtu, zbog zalijevanja he, he
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 08:29
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

moje kilave i ništa od njih.odustajem.baš me briga za njih.neću ih više niti polijevati
Draga Ajama i ja sam ti volje kao i ti kad je u pitanju Alstromeria, imam jednu u tegli, dosta se ona razgranala, ali ima sitne i tanke grančice ali od vcjetnih stapki ništa, svaki dan kada dođem s posla prvo njih virnem da vidim ima li koja cvjetna stapka, a pazim i mazim ih čim puhne manji vjetar nosum ih u kuću, prihranjujem, ali se one urotile, a tako su mi lijepe vaše, jeka, marta, bucka, voki ..... i ja hoću da moja cvatesmile43.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 10:08
izrasle su mi alstrice u posudi, 10tak cm, možda bi mogle i procvasti (u ovo doba!?), nemam iskustva s njima..treba li ih držati na toplom (moje su na prozoru s unutarnje strane) ili moraju biti vani na zraku
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2013 u 22:17
e. ovo će biti pravo iznenađenje..niti sam sadila lukovice, niti imam pojma kako se njeguju, a izrasle su tri alstroemerije u posudi na mom prozoru..sad je čak i provirio cvjetni pup na jednoj
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2013 u 18:23
Moja je cvala cjelo ljeto pa isad ima cvjetnih pupova, posadjena je van
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2014 u 21:28
Predprošle jeseni mi je naša bebolina poslala rizome koje sam posadila u zemlju i na proljeće nisu istjerali, danas sam iz Ukraine dobila sjemenke preko e-bay-a , dali da ih posijem odmah ili pričekam ?
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2014 u 21:57
e. nona ne razumijem se u sijanje alstroemeria, malo sam čitala na nekom forumu i kažu da se sjeme treba namočiti i staviti na hladno prije sijanja (umotati u vlažnu salvetu, staviti u zip-lock vrećicu pa frižider)
http://forums2.gardenweb.com/forums/load/peren/msg031059593688.html

ne razumijem zašto se tako teško primaju, jednom sam dobila rizome od jedne forumašice, na proljeće ništa, malo sam čačkala po tegli i našla samo prazne košuljice, 2 puta sam dobila rizome od starog i opet ništa, grrr...... baš me to ljuti, a znam da je moguće
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2014 u 22:16
hvala ti na ovom linku, stavili su oni uputstvo za sijanje ali ne i optimalno vrijeme, mene isto ljuti kad mi nešto ne ide od ruke onda se baš zainatim, tako je i sa achimenesom i njih sam naručila samo još nisu stigli rizomi
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2014 u 22:38
Nona, posij ih odmah, najbolje vani. Da bi dobro nikle treba im izmjena dan-noć temperature.
Ja sam lani posijala jako puno, ali, ostala sam bez svih (ne svojom krivnjom) a niklo je 80 posto sjemenki.
I pazi da ne budu u jako mokrom, strunit će.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 11:04
upravo sam ih posijala, sjeme je bilo 36 h u frižideru na mokroj salveti u zip zap vrečici i lijepo je nabubrilo , pomješala sam humus , pijesak i treset koji sam sinoć potopila u vodu pa se lijepo natopio i sve na kuhinjski južni prostor, dadinice ti savjetuješ vani a u uputstvu uz sjeme piše 3 tjedna na temperaturi 21 , probat ću tako pa ću vidjet što će biti i naravno izvjestiti vas .
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 11:32
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Je li ovo maksimalna veličina 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 12:25
ja mislim da nije
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 18:55
Posadila sam rizome, prvo sam ostala na čudu kada sam otvorila paketić smile181, izgledali su mi kao korjenje amarilisa LOL ! Ne očekujem mnogo, znam da nije lak za uzgoj no toliko mi je lijep da sam morala pokušati...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 19:40
medy, je to je maksimalna visina ove alstroemerie
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 20:54
sretna si moon da ti tako cvatu..
evo moje s pupoljkom, cijelu zimu stanovala je na istočnom prozoru, sad je bila malo vani, ali zahladilo je opet, a ja bjež s njom na sigurnoLOL


Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 20:11
Prosle godine meni svekrva posadila par na kamenjar a meni se tamo nisu svidjele, jer mi je ostalo sve dosta nize od njih (a i posesivna sam kad je u pitanju moj kamenjar ), i ja ih, kao prava zla snaha, iskopala i presadila na cvjetnu gredicu. Tamo su povenule, i vec sam mislila kako sam napravila s***e, kad ono ove godine nicu i na kamenjaru i na gredici i to duplo vise nego sto ih je bilo
Sada sam opet dio s kamenjara skinula i presadila u drugu gredicu u nadi da ce ih dogodine biti posvuda
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 20:51
koje su boje mikica

JELENA FRANIC
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.