Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 16:04
rodendron je stvarno smile39kada se kamenjarke razrastu to će biti nešto posebno Smile super anaida 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maryann View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 246
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maryann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 13:09
preprekrasno ClapClaplipota
If tears could build a stairway
And memories were a lane
We would walk right up to Heaven
And bring you back again...
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 21:34

Bavooooo, bavoooo....ClapClapClapClap

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 13:55
E sad si me ostavila bez riječi ---bože koja ljepota a ja tražim isto takvu ali kao ukras a tvoje je i baš takva --------svaka čast Anaida 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 13:49
Hvala vam Lantana i Fuksija. Rado navratim u vaše vrtove i puno sam o biljkama naučila otkako sam na ovom forumu. Sretna sam što svoje znanje mogu i drugima prenijeti - evo baš danas mama i ja idemo u rasadnik. Roditelji mi rade vani (U Austriji, u planinama) pa me mama angažirala za kupnju cvijeća za njihov mali vrtić pred kućom u Međimurju. A ja jedva čekam posjet rasadniku.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 18:00
Toliko si prekrasnih stvari pokazala, napravila, uredila, cure su te tako nahvalile, a svaka je riječ na mjestu, i nemam što dodati, nego samo nastavi kako si započela, jer tu ima toliko ljubavi i ljepote.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 12:01
Pljesak za svekrvu! (iako možda nije dobraWinkLOL)
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 13:28
Anaida, jako mi se svidja tvoj kamenjar, a i sve ostalo.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 16:09
predivnoooooooooooosmile120
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 11:35
Ako ti je svekrva dobra jedan mali Clapza nju ( iskreno ne vjerujem u dobru svekrvu).

A za tvoj vreteksmile141
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 13:21
Već se vidi kako su nove biljčice krenule. Sve je super, a rododendron je kralj vrta.
život je more
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 16:06
LOL Anaida ti si mladi grmek i imaš vremena učiti. A ja stari posušeni grm pa sam danas uglavnom selila i presađivala u petak pogrešno posađeno. Jer sam prvo sadila pa onda čitala što i kako!Confused
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 11:30
Danas vam ostavljam slikice cvjetnjaka moje svekrve. Puno je toga i ona zasadila u svom dvorištu, evo tek nekih slikica...
 
 
 
 
I na kraju - pogled na moju PROĆELAVU okućnicu... Joj, kad će ta mlada, nedavno zasijana, travica narasti...smile48  Strašno sam nestrpljiva jer mi, zbog tih "gologuzih" dijelova travnjaka okućnica djeluje nekako zapušteno i neprivlačno...
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 14:53
Prekrasno je kod tebe, a rodondedron - moja tiha patnja.
Jednom sam ih vidjela na jugu Italije, krcati vrtovi, ogromni u svim bojama
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 09:50
Istu stvar sam i ja napravila sa clematisom, tjedan dana je bio u vazi i kad sam vidjela kako na očigled divljački raste brzo sam ga stavila u vrt. To ti je tako kad imaš prvi put neku biljku. Super je jer ga uopće ne moraš vezivati on se čvrsto hvata sam po sebi za ogradu
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 11:48
Baka, Smrcko, Nata07 - hvala vam na lijepim riječima, ja sam vam doma na samom vuglu lijepe naše, skoro pa u Mađarskoj LOLLOLLOL
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 12:42
Jučer nam je pao pljusak pa mi se rododendron muči pod težinom cvjetova, malo sam mu vode stresla, ali teški su mu cvjetovi. Kerija isto tako, sasvim se svinula pod pljuskom kiše... Kiša je trebala, ali moglo je to malo lakše padati (nikad zadovoljni s tim vremenom EmbarrassedEmbarrassed )
 
Kat rea, lijepo te pozdravljam - da, i meni se čini stalno premalo cvijeća, ali rekoh si STOP u kamenjaru, i sad samo čekam da se razrastu biljkice...
Čovjek stalno uči... Evo i ja  - učim, čitam, sadim, vadim, probam, pogriješim pa popravljam. Mama me jučer počastila bijelim i crvenim klematisom koje sam  posadila u veliku posudu a sad čitam da je bolje u zemlju s njima - pa ću, ako se smiri vrijeme, danas to premjestiti kad dođem s posla... Joj, joj - a već sam im grane omotala oko ograde, morat ću sada kirurški oprezno otpetljavati grančice s ograde...
 
Otok, Kontesa, Hoya - i ja uživam u vašim vrtovima!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 14:46
Baka, Korijenko - dobro je dok imamo volje i želje popravljati naše greškice. Ja se samoj sebi nasmijem sto puta, koliko mi se čini da znam gdje, kada, kako i što moram posaditi, kako njegovati - a opet zeznem, pa se sama sa sobom razgovaram i pregovaram i prigovaram... LOLLOLLOL 
 
Triša, maryann - pozdrave vam ostavljam i hvala što ste uz mene.
 
Niho - u Pevcu kupili pumpu. Točnije kupio ju je moj tetak a mi ju naslijedili i to zato jer je već dva puta morala biti varena. Pukla je na dva mjesta - koliko novaca toliko i pumpanja WinkWinkWinkLOLLOLLOL
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 19:11
Nije me dugo bilo u tvom vrt, a već se vidi puno lijepih promjena Clap. Drago mi je da ti krtice nisu sve uništile u onom dijelu gdje si 100 lukovica posadila Big%20smile. A ovo proljetno - magnolija, kamelija , rododendron, kerija, ma sve je smile120. Lijep ti je kamenjar cvjetno-začinski..... baš si ga lijepo uredila i ostavila prostora biljkama da se šire.... Ja na žalost uvijek fulam u tome smile42jer pregusto posadim a onda nakon godinu-dvije moraš rasađivati. Tvoj je čista 5-ica.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 13:36

Iz dana u dan nešto se mijenja u mom vrtiću... Spomenula sam vam novost - pumpa za vodu, jer mi ramena i ruke teško podnose nošenje silnih kanti vode... Evo moje zlatne (zapravo zelene Smile ) pomoćnice koja se nalazi uz najnoviji cvjetnjak. Na slici vidite i da trave nema, to je sve dio di smo posadili mladu travicu, onaj korov iskopali, sve prekopali i sad čekamo...

 
Klematis je u zemlji, presadila sam ga iz posude. Zapravo su dva klematisa u pitanju (crveni i bijeli) pa se radujem njihovom ispreplitanju... Nadam se da mu je potporanj u redu, dovoljno velik i čvrst. Ispred njega sam posadila neke pokrivače tla, tako da mu "hlade i vlaže" korijenje... I tu vidite da trave okolo nema, točnije još nije niknula.
 
 
Evo i malo mog aromatičnog bilja, nešto je u zemlji, nešto u teglama (matičnjak u tegli a iza vidite lavandu, mali dragoljub i metvicu)
 
 
 
Visoka majčina dušica ( a u kamenjaru citrusni timijan i puzeći ružmarin-koji se na ovoj slici ne vidi)
 
 
Ružmarin (iza njega proviruje limun, a pokraj je vrećica sa sjemenom krasuljice (slovenski piše krebuljica). Nemam pojima kakav je to začin ali ću ga posaditi i vidjeti)
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.