Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 32>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 19:01
Pinus...krasna kompozicija i nije ni važno koji Dalton manjka
Divno izgledaju od manjega do najvećega, ni sama se ne mogu odlučiti koji bolje izgleda , ovi pojedinačno ili ova trajka, svaki je lijep na svoj način
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 19:08
Prekrasno Pinus,kao uvjekClap
Moj je star 9 mj.i dobro se drži,skoknem često na ove stranice,a nešto naučim,za sada mi dobro ideWink
 
smile64
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 21:04

 
Da li ovo spada pod ovu temu????
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 21:06

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 21:17
Da, da aralija. Lijepi pachypodium lamerei si kupila. Tvoj je rijedak primjerak p. lamereia.   Koliko vidim sa slike grana se iz baze što i nije tako česta pojava kod lamereia.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 21:39
aralija...krasan je, bit će kao Pinusov s bočnim izbojima
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 20:45

Pinus, moon , sad kad sam saznala ime i prezime zanima ne prezimljavanje, sad je smješten u negrijanu prostoriju temp.je oko 12 kad je vani minus os recimo -1 , vidim da mu ne smeta jer je jako svijetlo i sunčano kad ima sunca. Da ga unesem u grijanu prostoriju to bi značilo na prozor ispod kojih su radijatori a sva toplina bi dolazila na njega jer kod nas nije uvježeno pravilo da su radijatori pokriveni s klupčicom ili u nešto obloženi već sva toplina direktno dopire na lišće, jedino što mogu to je da postavim neku oblogu koja bi ih pokrivala   pa da se toplina odbija od nje.

Ups Pinus da odgovorim kad sam ga kupovala nisam ni znala d a je rijetko da izbija sa strane svi ostali su mi bili malo goli i ja kupila onog ko je najpopinjeniji izgleda da sam pogodila.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 21:54
Oba dva prostora su u redu ako su to sunčane prozorske daske. U hladnom (12C) prostoru će vjerojatno ostati bez lišća, a u toplijem iznad radijatora će ostati u vegetaciji. Suhi zrak i dobra cirkulacija zraka to je ono što sukulenti trebaju preko zime.

Najveći problem za pahipodij kod tebe vidim u tvojim predivnim ukrasnim teglama. Dobro da te tvoje tegle nije vidjela moja žena. Stalno me gnjavi kada ću ih nabaviti. A ja ko iz rukava kažem sutra. A sutra je uvijek sutra. Ukrasne tegle otežavaju izmjenu plinova u supstratu. Kaktusi i drugi sukulenti se ne uzgajaju u ukrasnim teglama, osobito su pahići osjetljivi na loši tretman. Pogotovo ako si ga pustila u tresetu.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 22:01

Do sada nisu odbacili lišće samo kod presađivanja otpal su dva tri, a ukrasne tegle imaju rupe na dnu tako da voda otiče bez problema(bušeno bušilicom) a sađeni su u supstrat za kaktuse u koji sam dodala možda jednu osminu treseta s perlitom , da li sam pogrješila?

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 22:06
Još nešto da li da ga vratim u grijanu prostoriju, ali tu će imati manje sunca kad ga ima jer je to prizemlje a ovo je kat gdje je sunca puno više kad ga ima????? I o ukrasnim teglama , ma mi žene smo valjda sve iste estetika i samo estetika nam je bitna, boja se mora slagati s interjerom i eksterjerom ali ipak nastojimo i da biljčicama udovoljima pa gnjavimo one koji nisu zaineresirani da nešto radeWink
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 22:13
Ne znam dali si pogriješila. Ovako iz daleka izgleda da si sve uradila kako treba. Inače su pahići dosta osjetljivi u uzgoju, zamjere i najmanju sitnicu.   
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 22:15
Uh što si me utješio
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 22:22
Pusti ga tu gdje ima više sunca. Pošto je hladnije zalijevaj rjeđe. Recimo jednom na dva tjedna. Ma dok ga nitko ne gleda ja bi ga svejedno izvadio iz ukrasne tegle. Još bi ga i malo dignuo (stiropor) da mu sunce grije teglu (korijen).
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 22:27
Pa pogodio si, svi sukulenti sad gdje su smješteni su na stiroporu tu nema nikoga pa mi ni sestetika nije bitna samo da im je dobro a navukla sam i nekakvu grijalicu pa ako bude potrebe  malo će se ugrijati, a za usporedbu ova dva dana u prostoriji je 18 c bez grijanja
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 22:31
Za pahiće je bitno da mogu disati kroz korijen. Makar P lamerei nije toliko osjetljiv ali svejedno zamjeriti će loši tretman. Grijati ne trebaš. Samo mu omogući da može malo disati i kroz korijen.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 22:29

Pinus kakva je razlika između plastičnih tegli (u koje većina stavlja svoje sukulente)  i keramičkih koji su kod mene, napominjem da sve moje teglice u koje su posađeni imaju odvod i voda se ne zadržava .

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 07:22
Ako biljku posadiš direktno u teglu razlike nema. Svejedno je od kakvog je materijala tegla. Plastika ili keramika sa glazurom, potpuno svejedno.

Problem nastane kada daš teglu u teglu. Obično plastičnu u keramičku teglu.
Tu se pojave problemi. Dobra cirkulacija zraka je od presudne važnosti za zdravi rast sukulentnih biljaka. Dodatna ukrasna tegla stvori jedan tamponski sloj zraka oko plastične tegle. Zbog toga se oko plastične tegle poveća relativna vlažnost zraka i istovremeno onemogući dobra razmjena plinova oko korijenske grude. Nestane ta potrebna dobra cirkulacija zraka oko korijena.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 08:17

Onda stvarno nema problema, jer gotovo svi moji sukulenti su posađeni direktno u ukrasnu teglu s time što je svaka ima odvod za višak vode, jer je probušena na dnu, (poneku i uništim bušenjem Wink)

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 18:17

pachypodium baronii windsorii

U uvjetima moje negrijane sobe neke od Južnoafričkih vrsta pahipodija su zimzelene. Madagaskarski pahipodiji nisu. Svi do jednog su sada po zimi ostali bez lišća.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 18:52
Ma baš je super kad si u fazi stavljanja slikica, onda mi možemo živati u cvijeću i u pogledu kroz prozor
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.