Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biovrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biovrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 43>
Korisnik
Poruka
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 07:24
sandrizmo dobro došla!! i odmah sa korisnim informacijama smile55
malamaca grozno je to sa tučom. baš sam neki dan razgovarala s mm da bi trebalo napraviti mrežu nad vrtom. samo, koliko košta ta investicija??
glede zlatica - meni su doslovno pokosile krumpir :( to je strašno. ima ga puno 8 reda po nekih 50-tak metara. sav je polegao, pojele su cvijetove, ma štrašno. nikako ih nisam mogla skupiti.
drugo, uši (neke sive boje) napale mi crveno i bijelo zellje. pojele srčiku koja se tek počela stvarati. ništa od zelja ove godine. neznam dal da to počupam? ili ostavim da vidim dal će se oporaviti. čudno mi je - tu nema bubamara, a inaće vrt vrvi njima.
paradajz i mahune su prekrasni (pljuc, pljuc), prvi grašak bi trebala pokositi. planiram ga upotrijebiti za malč. pustila sam nešto da dozori, pa bi to probala još jednom posijati. e sad, ako samo pokosim (a ne isčupam taj grašak radi gnojidbe), kako da na tu grdicu nešto sadim??
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 22:32
Marin&Lele, ima šanse da ti kupusnjače potjeraju nove pupove - ja ih ne čupam nakon berbe nego ostavim u zemlji i iz preostalog stabla sa strane potjeraju nove glavice - doduše manje, ali u većem broju.
Što se graška tiče, ako između korijenja nemaš dosta prostora za saditi, onda radije počupaj sveWink
Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 22:50
silveK tnx!! ostavit ću ih onda, pa čekati da izrastu nove. nemam puno zelja, ali dovoljno za salatice.  koje kulture idu nakon graška? 
Na vrh
malamaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malamaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 16:14
Ipak dobre vijesti. Iako je prvi dan nakon tuče izgledalo da ću ostati bez vrta, jučer je već sve bilo puno bolje, sve biljčice su se oporavile i podigle sa zemlje. Tako da će se ipak sve svesti na promatranje probušenog lišća. I da, i ja mislila zaliti koprivom kao dopingom. Silvek, puno hvala na savjetima.
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 22:08

Slikala sam danas svoju gredicu s blitvom samo da vam pokažem kako to izgleda Confused

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 22:26
Stvarno zanimljivo. Nekako ni se čini da joj možda fale neki mikroelementi potrebni za rast, sad kad vidim sliku mislim da nisu u pitanju nametnici.
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 23:00
Iskopala sam dio i nisam našla ništa što bi upućivalo na njih pa sam opet na početku.
 
Dodala sam joj malo zemlje dobivene od kalifornijskih glista za koju sam čitala da djeluje kao prirodno gnojivo. Misliš da bi moglo pomoći?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 23:30
Definitivno Smile Ima dosta vlage?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 23:55
čekaj.... ovo majušno je blitva???? i ono okolo je posađeno u isto vrijeme??? mene strašno podjsća na pravilan oblik pravokutnika.... možda ti j kakva metalna ploča zakopana dole u zemlji???...blesava ideja.... ali možda nešto .... zrači? bo....
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 07:15

Vlage ima dosta.

Je griva1978, to miće, miće je blitvica sijana isti dan kao i ova velika Tongue.
Ideja nije uopće blesava, ali nažalost nije ni to jer smo ove godine ravnali kamenjar i gore nabacivali iskopanu zemlju.
 
Da bi misterij bio veći isto mi se dogodilo i sa salatom, ali nju sam prepikirala na drugu gredicu ( i malčirala) i ona je dobra.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 08:13
a ništa onda.... odgovor je očit... englezi imaju krugove u žitu, 'rvti kvadrate u povrtnjaku.... LOLLOLLOL možda tvoj povrtnjak postane slavniji od paškog trokuta LOLLOL nikad se ne znaLOL
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 13:06
E, to ti je ideja za 5. Od sad dobro pratim i sljedeći put zovem novinare LOL
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 14:50

Ja sam sasvim nova na forumu i u povrtnjaku,ništa ne znam,a volje imam i molim za pomoć.Moja prva rajčica u životu krasno napreduje,plodovi su već veliki i brojni,ali me brinu listovi.Zafrču se prema gore i izgledaju kao lisni kanali.Inače su lijepi zeleni bez ijedne mrlje.I još me zanima da li se nakon malčiranja u proljeće"štiha" vrt ?

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 23:21
Pozdrav Jadranka4, dobro nam došla Hug Da te pitam za tu rajčicu - apsolutno nikakve promjene nema osim što su zafrknuti? Niti po rubovima?
Što se štihanja tiče - ja ne štiham, time se samo poremećuje biosustav zemlje, ako je zemlja malčirana dovoljno je na proljeće samo po potrebi prekopati i razrahliti gornji sloj, a u dubini ju prozrače glisteWink

Primorka, sad sam našla u knjizi biovrt da su žuti listovi posljedica nedostatka dušika. Dušik možeš dodati u u tlo sadnjom mahunarki, gorušice i lupinusaWink
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 07:16
Hvala SilveK!
 
Mogu li sad ubaciti koje sjeme graška između ili da tek nagoditi tu sadim neke mahunarke?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 07:46
.... meni kad su žuti listovi limunima i mandarinama ondak si mislim da fali željeza pa ukuham jak čaj i koprive pustim ga preko noći u ujutro zalijem, tako 2 x tjedno i za par tjedana ide puno na bolje :))

...al vitrusi i blitva različiti :))..pa eto nekome na znanje...no, kome će trebati...


...a kad mi se štogod zafrče namačem pelin preko noći pa prskam a ako je voćka posadim u podnožje...

Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 08:02
Bojim se griva, ako zalijem s koprivom da mi ne uništi i to malo blitve što imam.
 
A pelin mi raste svugdje pa mi je to dobra informacija. Pelin = protiv frkanja.
 
Uh, ne mogu ni zapamtiti koliko različitih biljaka za što sve služe. Mislim da je vrijeme da sve to počnem zapisivati, a ne svaki put tražim po forumu di sam što pročitala.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 12:07
Hvala na dobrodošlici SilveK, nema niti na rubovima promjene. Moj vrtić (2na2 m doslovce) je na vikendici, idem svaki vikend i danas jedva čekam da vidim štoje s mojim biljkama nakon ovih kiša i toplne .                          
 Malčiranje mi izglada savršeno za nas koji smo daleko od vrta i nemožemo svaki dan zaljevati, a gnoidba odlična.Na jesen proširujem vrt          
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 15:10
.... ja ti to tako napravim i upali ...ali možda je moje frkanje drugačije od tvoga :))))  probaj :)

zaljevanje sa koprivom.... hmmm... ma ja mislim da bi ti to bilo o.k. :))) drugo je kad je to gnojivo ( da provri) ali kad je samo čajić onda je on lakši...nježniji, ima još uvijek energiju biljke u sebi a nema onu koncentriranu snagu gnojiva poka potiče snažno na rast.... čajić će ti zagrliti i reći "ajme, možeš ti to" a gnojivo će ti reći "mrš napolje ili si nadrapala, blitvo jedna!!" :)))))))))))))))))))))))))))))))))
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 16:09

Nakon ovog posta bilo bi šteta ne napraviti taj čajić :-)))

Može li čajić od svježe koprive?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.