Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt u nastajanju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt u nastajanju

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 27>
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 21:24
baš ti je prekrasna podranea, kolika je velika, moja je mala još u pupovima i malo je vrškove pofurila bura, puhalo je ko ludo. Ljepa ti je i bugenvilia, baš si lijepo uskladila boje Wink
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 21:33
Podranea treba samo preživjeti prvu godinu dok je još krhka i slabo cvjeta.
Sljedećih godina je moraš obuzdavati.
Ova moja iz zime je izišla samo kao 2m visoko stablo na čijem vrhu je bilo nekoliko grančica.A vidi je sad.sve je osvojila.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 21:58
Lantanina budleja stalno cvijeta:



Evo i cvijeta hoste:

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 22:02
Čubar (Satureja montana) u punom cvatu:

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 22:24
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Podranea treba samo preživjeti prvu godinu dok je još krhka i slabo cvjeta.
Sljedećih godina je moraš obuzdavati.
Ova moja iz zime je izišla samo kao 2m visoko stablo na čijem vrhu je bilo nekoliko grančica.A vidi je sad.sve je osvojila.


Sad si me malo prestrašila kud ću ja s njom ako tolika naraste, morat ću je dobro rezati. Imala bi ja za nju mjesto, da prekrije jednu nadstrešnicu, ali tamo su udari bure najjači pa se bojim da nebi preživjela. I reci mi da li da je nešto zaštitim ovu zimu.

Za budleju nisam mogla vjerovati da toliko naraste i odmah cvjeta, lijepa ti je ova slika s budlejom i pacif. krizantemom Clap
život je more
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 00:14
Moja prijateljica je podraneu posadila upravo da prekrije jedan ružni magazin.
Svaka biljka raste koliko joj mi dopustimo da raste.
Ja sam prije podraneu držala kao odrinu i svak joj se divio ali nepouzdana je, zna se smrznuti, pa sam prešla na lozicu.
Ove godine sam ju pustila da luduje naročito da pada prema znatiželjnim i neugodnim susjedima.Tu ulogu odlično odrađuje i ja konačno mogu mirno ispijati kavu na svojoj terasi.
I da, i moja je sa sjeverne strane na udaru bure.Neće njoj bura naškoditi toliko koliko niske temp.Najgore je kad je u punom cvatu, 10, mj. a učini nevera sa jakim vjetrom i kišom.Onda je nagrdi i za tu godinu je gotovo sa njenom ljepotom.Ali je ne ubije.
Nikada je ne možeš cijelu zaštititi.Dovoljno je nabacati suhog sijena ili  lišća oko korijena a deblo 1-2 m zamotati kartonom ili kakvom robom i zavezati.Ali to samo ako vidiš da će temperatura pasti više od -2-3.
Čak ako to ne učiniš pa ona smrzne, ponovo će u proljeće izbiti iz korijena ali će joj trebati malo više vremena.Dvije su mi tako ove godine udarile.
Budi sigurna da je tamo u tebe toplije nego u mene, nećeš je se lako riješiti ali nećeš ni htjeti.Kroz koju godinu cijeli će Bol biti u roza.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 08:45
Divim se cvijeću. Ali još više tvom umijeću. Ispade stih, slučajno.LOL
To tvoje križanje ruža....Svaka čast!Clap
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 08:57
Ha. još ćemo vidjeti što će od toga ispasti.
Stručnjaci znaju koje će ruže navrnut skupa da bi se jednako ponašale, skupa cvjetale.Ja to baš nisam pazila.
Mene je najviše zanimala  boja i ljepota ruže.
Možda će to ispasti neki - rusvaj od grma.
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 09:27
Podranea je predivna, smile227
 
smile120
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 09:38
Tek dolazi glavna cvatnja.
Naravno ako se vrijeme ne pogorša.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 19:05
Fermina prekrasno, prelijep čubarSmile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:25
U začinskom vrtu imam i mažuranu koju sam ošišala pa se obnovila.
Tu je i jedan bosiljak koji je izniko nakon ovoljetne cvatnje:

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:30
Dunja i ove godine prijeti da će se polomiti od roda:



Šipci nisu baš rodili ali su preslatki:



Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:39
Dunja je prepuna, a šipak slatki voliim jesti, a od ljutog praviti sok. Clap
život je more
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:42
Fermina, majstorica osima za cvijeće i za voće
Čestitam, lijepi pozdravSmile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 23:36
Nemojmo pretjerivati, Sara, ali vrt mi je stvarno lijek za moju dušu.

I agrumi su počeli žutiti....ali rano je još za slike.A bit će ih.
Oni su glavni u mom vrtu.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 23:46
Uvijek volim navratiti malo pogledat šta ima novo od tvojih sličica, draga Fermina....jer je tvoj vrt za mene prava egzotika! Odlično! Za podraneu +5!!! smile120
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 14:05
Egzotika?
E to mi je drago čutismile78
Volim tropsko i mediteransko bilje.
Zapravo, kod mene takvo najbolje uspjeva.

Ali moj vrt nije ni upola tako bogat kao tvoj.Često tamo svratim da se divim.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 16:06
Svaka čast Fermina dunju je predivno za vidjeti tako punu plodova..a sigurno i divno miriši..
Na vrh
piramida View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1060
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 16:20
Dunja me oduševila,a i šipak nije loš
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.