Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 84>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 23:29
...ne  znam  kad pocne  cvjetati...imam  je  vise  od  10  god....nije  cvjetala  3,4  zime,  a  prije  3  god  je  jednostavno  pala  i  razlomila  se  u  komade....deblo  joj  je  sagnjililo....ocistila  sam  zdrave  grane  i  stavila  u  novu  zemlju....sad  prvi  put  cvjeta  nakon  tog  kirurskog  zahvata....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 23:54
Hvala Manči, očito treba proći nekoliko godina...Moram biti strpljiva jer je imam od lani, a manje su lanjski pelceri....
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 00:30

Sve redom su prekrasne, a kako tek lijepo cvjetaju. Evo slika moje

 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 08:12
Jagodina je baš slatka, još je mala, a Moon tvoja je zaista predivna.
To mi je posebno draga biljka.
Pinus je objasnio sve u vezi presađivanja, dohranjivanja i ostalog, složila bih se u potpunosti, dakle za presađivanje važi pravilo kao i za ostale biljke, svaki puta u samo malo veću vazu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 10:33
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Kiko-ko,to što si napisala da crassula raste kako joj je velika tegla u kojoj je posađena važi za crassulu ovatu,a da li to važi i za ostale crassule?
Nemam iskustva ali ne vjerujem.Pinus,probala sam puno vrsta cvijeća presađivati u veće tegle i novu zemlju pa mi većina nije vidno napredovala,a krasula doslovno udvostruči obujam.I nije osjetljiva na vrstu zemlje i dali je nova tegla možda prevelika.Moja krasula je stara najmanje 40 godina.Toliko mi pamčenje seže u nazad.Neznam,možda i 50.Ne sjećam se kad je prvi put procvjetala.Znam da godinama nije.Tu je dosta osjetljiva na puno faktora.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 10:42
Na 16-toj strani je lanjska slika moje krasule.Ove godine je moje visine.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 14:44
Kiki, tvoja Krasula je kapitalac bez premca. Ona svojim izgledom govori da ti sa njom postupaš upravo onako kako njoj odgovara u to nema sumnje.
Napisala si:“ Što je veći pitar to je krasula veća... Može živjeti u žlici zemlje i glumiti bonsai ili u ogromnoj tegli i glumiti stablo.“
Slažem se sa tobom, na nama je da odlučimo kako i gdje želimo da raste. Ako ju držimo u malo zemlje i maloj tegli moramo ju češće prihranjivati i zalijevati jedino bi to dodao.
Evo da prodiskutiramo još jednu tvoju misao:“ probala sam puno vrsta cvijeća presađivati u veće tegle i novu zemlju pa mi većina nije vidno napredovala,a krasula doslovno udvostruči obujam“
Zašto je to tako?
Krasula ovata je drvo koje u svom prirodnom staništu naraste do visine od 2,5m. Dok joj uvjeti budu odgovarali ona će rasti. Ona jednostavno ima taj genetski potencijal u sebi i za očekivati je da u idealnim uvjetima naraste do te visine. Ne znam koje cviječe si ti presađivala ali jednom kada biljka naraste do svog konačnog habitusa ne možemo više očekivati da udvostruči svoj obujam makar ju presađivali.


Mali kaktus kada sam to isto pitanje postavio svojoj susjedi odgovorila je da ona presađuje svoje sukulente onda kada je to potrebno i kada ulovi malo vremena. Obično je dobro presaditi sukulente odmah po kupnji, većina njih je prerasla svoje male teglice.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 14:49
....Kiki-ko.  tvoja  je  sstvarno  kapitalac....Clap
 
 
....moje  iskustvo  je  isto  da  je  teska  za  procvjetati,  nece  svake  godine....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 22:37
...pogledajte  kako  je  moja   crasula  izgledala  prije  2  zime  kad  je  izgubila  svo  lisce....mislimm  da  je  bila  u  kuci.....danas  je  puna  lisca  i  cvjeca....hm...sad  mi  je  jasno  zasto  mi  je  u   novcaniku   propuh  zadnjih  godina....
 
 
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 17:43



Ovu Krasulu sam slikao prije par dana. Visoka je oko metar. Cvjeta od studenog prošle godine, znači peti mjesec bez dana odmora.

Zbilja lijepo drvo ali ima jednu veliku manu....... Nije moja.    
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 17:46
Ovako bujan cvat krasule još nisam vidjela 
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 17:59
moja crassula,nadam se da će cvasti!? 
 Tako lijepu crassulu još nisam vidjela vlasniku čestitke,a Pinusu hvala.
 
 
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 18:06
A ovo je crassula od susjede,koja cvate,a tako je lijepa.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 18:27
Te "susjedine" crasule su stvarno lijepe, prekrasno izgledaju ovako okićene cvijetom, ajde bar kod nekoga da cvjetaju, pa makar i kod susjede, bar ih možemo vidjeti WinkLOL
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 18:35
Evo igrajmo se forenzičara. Što je uvjet da krasula    procvjeta ?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 18:37
Imaš ti kakvu ideju?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 18:40
Nemam pojma što kaže teorija, ali iz prakse je ovako - imam više krasula, starijih i mlađih, uvjeti svima jednaki (položaj, tlo, tegle), pa cvjetaju neke mlađe i neke starije, a neke ne. 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 18:44
Znači,nekome se posreći,nekome ne!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 18:53
Po meni je glavni i jedini uzrok cvjetanja svijetlo. Normalno pod uvjetom da je biljka dovoljno stara. (spolno zrela) Kada mislim na svjetlo nije dovoljno metar od prozora. Prozorska daska je maksimalno dozvoljena udaljenost u kombinaciji sa   direktnim zimskim suncem.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 18:55
Pinus,ali odrasle crasule ne stanu na prozorsku dasku,jedino tko ima staklena vrata!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.