Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 272>
Korisnik
Poruka
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 13:22
Uvijek glasam za trajnice Clap, ima jako dobar izbor sa dekorativnim listovima ili cvijecem razlicitih boja i oblika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 11:47
Morat ću, ali umjetno gnojivo ne stavljam na jestive biljke, a kupila sam ove godine brikete konjskog gnoja, a on - smrdi, smrdi, užasno smrdi ...
Stavit ću pa ću ih na neko vrijeme maknuti sa terase.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 18:32
super ti je vrt, a krumpirko x 2 će biti za par dana pravi grm!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 11:14
Jagode su već u cvatu, super, ima li i onih penjajućih, kako se drže.
Jesu ono hoste, predivno je.
Vrt, što li si samo tamo posijala, a meni kažeš da sam se naradila.
Naravno jastučac je prekrasan, zamisli imam ga ijasmile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 14:49
hoya super sve izgleda, kod tebe nema čega nema.
 
A onaj tvoj bezimeni grm je koliko vidim vatreni trn ili pyracantha
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 11:13
Za ljepotu vrtasmile141 Za Hoste, obožavam ih.smile141smile141
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 12:17
Iris, hvala.
 
Koje biljke, smrcko da pokiselim. Ja znam samo za koprivu.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 11:13
uuu,koja ljepota,hoya predivan ti je vrt
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 14:26
za biljke prihranu koristi koprivu, maslačak i kore od banane
 
a za pospješivanje razgradnje komposta, otpada i gnojiva dodati hajdučke trave - achillea millefolium (lističi, može i cijela biljka)
 
funkcioniraSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 07:53
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Slažem se ja sa vama, slažem se ja i s mojima, ali danima šećem vašim vrtovima i gotovo da nema teme u kojoj ne nađem ono što bih željela imati ... Naći ćemo neku sredinusmile159
 
Hoya, i "moj brat također"!LOLLOLLOL Odnosno i ja također. U svakom vrtu nađem svašta što bih i ja. Ali kako meni diktira daljnji razvoj već profiliran vrt sa "otrovnim" biljem, to se pokušavam snalaziti. S vazama i sandučićima, kojih isto ne smije biti previše.... jer se to pak kosi sa MM koncepcijom!Confused
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 11:39
Pođubri ih. Ja sam jesenas posadila mjesečarke. Glavna biljka se osušila , ali mnoštvo mladih se izborilo i sve su veće. Treba ih pođubriti.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 18:20
smile213smile213smile213smile213smile213smile213smile213
 
Oba dva, oba dva, oba su pala!  Mojoj sreći nema kraja ....
 
Bila sam na sajmu u Crikvenici. Bilo je nenadano, cijela obitelj na izletu za maminu ljubav Wink
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 00:32
Hoya, prekrasno! Lavanda mi je super! I ja bih voljela imati ju u tako dugačkom potezu!
Ne znam kad vi stignete sve pročitati! Meni ide vrlo plako! Idem spavati! Laku noć! Možda ću sanjati lavanduBig%20smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 11:54
Niti nemoj umjetno. Ja sam kupila eko kravlje gnoivo, ne smrdi sterilizirano je.
A kompost mi nije ni mrdno od jesenasAngry. Pokiseli poljskog ljekovitog bilja i zaljevaj biljke.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 18:51
Tak znači, ti si nabavila ne jednoga, već odmah dva krumpirka Clap za tebe, ali sada sam ja ostala jedina koja nemam krumpirka Cry.Kod tebe uvijek nešto cvjeta - jastučac i iberis su baš lijepi grmići.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 11:33
smrcko, rose smile79
Triša, jagode penječice se drže. Mislim da tri imaju cvijetove, ali slabo bacaju list. Možda im treba neko vrijeme da se prilagode. Imaa vremena - bit će ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 18:08
Hvala ti lana2. Odmah sam zapisala jer sam već samoj sebi smješna. Niš ne znam.
 
Mamaa - hvala.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 11:07
Ovako izgleda vrh alstroemerie koja neće cvasti. Takvu i sasvim tanku ja izgulim jer mi je pregust grm.
U ovom vrhu formirala se cvjetna glavica:
Niče kana od Lantane:

Evo prvi puta vidim sjemenke jastučca. Ako ga uspijem uhvatiti moram odvajati svjetlo lila i ciklam boju:
Ovo je polovica vrta obrađena i napokon mi sve uredno niče jer mi od susjeda mačke sve iščeprkaju. Sad smo sve prekrili mrežom.
Prvi puta nisam okopavala jagodice. Radila sam po sistemu SilveK. Samo sam posula isjeckane grane i pokošenu travi. Manje je korova, a cvatu u grozdovima. Nikad tako!

Bijela gypsophylla je ipak izdržala hladnoću. Čini mi se da niče!
Ovogodišnja lila gypso.....
nekidan sam se žalila sa godinama imam samo jednu đurđicu, a ono niklo u nizu:: 

Imam i ja hoste, tra,la,laaaa...
Uživam u bjelini iberiksa...
Ovom grmu ne znam ime, ali u ljeti iz ovih bobica nastanu crvene bobice. Interesantna mi je zbog oblika. MM ju je dok je bila mala "uredio" kad je kosio . 

Ovaj "vrtić" obrubljen kamenom radili smo jučer. Zasluga je to MPK. I neda mi ništa "bockati" u njega osim onih "sukulenata" (šta li sam sada izvalila), ali kad je otišla - ipak sam malo, malo uvalila alyssiuma. Valjda se neće ljutiti kad primjeti WinkWinkLOLLOL
MM nikako da osmisli ulaz (s razlogom) pa nismo ni primjećivali da je neuredan. Jučer smo malo počistili i napravili mjesta da se barem nešto može zasaditi i cvjetati. Tek toliko
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 12:11
baš je lijepo kod tebe Smile
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 18:57
minimode, zar tako brzo raste?
 
Kat.rea, meni treba samo jedan, ali ispod nas je terasa od MPK i mora joj mama urediti lijepo kao sebi tako da ja kupujem sve duplo, a ona onda kupi sadnice za dvorište.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.