Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktusi u cvatu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktusi u cvatu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 134>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 15:51
Prelijepi.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 17:26
Originalno poslano od člana Miss M. Miss M. napisao:

Schumy moram doći pogledati tu tvoju zbirku izbliza.


Može, samo ne sada zimi nego na proljeće kada su sve vani. Zašto i ti (i svi vi) ne objavljujete kaktuse u cvatu, ova tvoja backebergiana je smile94prekrasna!!??
Ipak bih malo obranio svoje tvrdnje, pogledaj almanahe kaktusa, M. backebergiana ima "milijun" varijeteta, ali je činjenica da je većina (možda i  sve) sa ljubičastim cvjetovima.
Pozdrav................schumysmile211
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 21:26
I ja se slažem s malim kaktusom to je echinocereus. Astrophytumi nemaju dlakave pupoljke. Šteta da nemaš sliku otvorenog cvijeta pa bia ID bio lakši. Evo uspjela sam nekako i bez cvijeta to je echinocereus subinermis, kao veliki ljubitelj echinocereusa bilježim se za prvi pelcer koji izbaci. I ja ih imam nekoliko rsta definitivno prekrasni cvijetovi.    
http://www.cactus-art.biz/schede/ECHINOCEREUS/Echinocereus_subinermis/Echinocereus_subinermis/Echinocereus_subinermis.htm
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 20:01
Originalno poslano od člana Gricka Gricka napisao:

i ja se slažem da je ova bez bodlji m. polythele nudum, imam je i ja


Puno hvala, sada sam i ja "miran", gricka, a gdje su tvoje fotke "kaktusa u cvijetu", daj da ih malo vidimo, isto vrijedi i za Miss M......
Pozdrav....schumysmile149
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 18:56
Možeš Natalija, i to još nije kraj (ni približno!), ima slika kaktusa još "ko u priči"!
smile75schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 08:27
Originalno poslano od člana Gricka Gricka napisao:

sudeći po boji prije je echinocereus morricalii ali ni ja nisam sigurna jer morrricalii ima cijeli cvijet u istoj boji


Gricka dobro jutro, malo sam se dao u potragu i otkrio da je ipak Miss M. u pravu.
1.) Echinocereus subinermis ima žute cvjetove
2.) Echinocereus morricalli ima ljubičaste cvjetove
U daljknjem opisu cvjetova sam naišao točno na opis da ....."E. subinermis ima žute cvjetove sa varijetetima kod vanjskih omotača latica u bojama od jarko-žute do okera, ponekad sa dijelovima smeđih i (ili) crvenih dijelova".....
-baš onako kako se vidi na ovim slikama moga E. subinermisa pred samo otvaranje cvijetova.
Cure, puno ste mi pomogle, hvala vam, svima! ....Zahvala (mali kaktus, natalija, Miss M., gricka)....i svma ostalima koji se uključujete u ovaj naš prikaz moje kolekcije...  smile79
Ja ću vam se odužiti sa postavom slika kaktusa u mojoj galeriji slika iz "schumi"-kolekcije.
Pozdrav........schumy    smile73
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 10:04
Pa Schumy pogledaj malo unatrag postove ili pod: mammillaria
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 16:07
Da je lijep,lijep je.Ali da li je to astrophytum?Nisam baš sigurna,prije bi rekla da je neki echinocereus.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 19:21
i ja se slažem da je ova bez bodlji m. polythele nudum, imam je i ja
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 17:42
ja se baš ne razumijem previše u vrste katusa pa se neću mješati u identifikacij, ima tu stručnjaka s dobrim okom

ali se mogu nastaviti diviti Wink
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 06:42
sudeći po boji prije je echinocereus morricalii ali ni ja nisam sigurna jer morrricalii ima cijeli cvijet u istoj boji
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 20:39
Originalno poslano od člana schumy schumy napisao:



Originalno poslano od člana Gricka Gricka napisao:

i ja se slažem da je ova bez bodlji m. polythele nudum, imam je i ja



Puno hvala, sada sam i ja "miran", gricka, a gdje su tvoje fotke "kaktusa u cvijetu", daj da ih malo vidimo, isto vrijedi i za Miss M......Pozdrav....schumy[IMG]smileys/emot32.gif" align="absmiddle" alt="smile149" />



Schumy pa bilo je tu mojih fotki a što se mammillaria tiče sad već ima toliko hibrida da je točan ID nemoguća misija. Ako te zanima moja zbirka dio je tu na photobucketu

http://s676.photobucket.com/albums/vv127/mirjana_album/
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 08:38
schumy i ovako sa neotvorenim pupoljcima divno izgleda smile71,
mogu sa sigurnošću pretpostaviti, da je s otvorenim cvjetovima bio predivan prizor za oči

šteta da ga nisi mogao uhvatiti u cvatu... dogodine zaduži nekog da ga vreba s aparatom 

znaš li naziv stasitog ljepotana?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 14:20
Schumy ova mammillaria bez bodlji je polyethele nudum i ja ju imam. Ovo do mammillarie na zadnjoj slici ti je echinocactus texensis kojeg mnogi brkaju sa ferocactusom. Ova zadnja mammillaria isto nije backebergiana preloptasta je pošto ju imam znam kako izgleda. Evo moje backebergiane.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 19:29
Evo me konačno doma (sl. put!), dobra večer svima!
Hvala administratoru na obavijesti za mammillarie, da nastavim svoju seriju prikaza i "ostanem u trendu", objavljujem svoje slike rascvjetanih M. backebergiana, sa napomenom da mi je ovo najdraža boja cvjetova, podsjeća me na vrijeme djetinjstva kada smo sa radošću otkrivali božićne ukrase (kuglice!) ove boje i čuvali ih da nam naduže potraju...




/KAKTUSI_2008_06/male_DSC09860.jpg">





Pozdrav...........schumysmile56
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 14:06
Natalija, ja mislim da je "stasiti ljepotan" astrophitum asterias,  ali neka se
i dugi jave, -gricka, Miss M., više mišljenja bolja identifikacija!
Pozdrav.....schumy smile40
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 14:26
Schumy moram doći pogledati tu tvoju zbirku izbliza.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 00:43
Dobra večer (jutro!!??), budući se nitko ne javlja idemo dalje sa prikazom mojih bodljića.
Sada ću vam prikazati jedan zgodan "bodljić" koji se samnom poigravao oko 7 dana na temu "hoću-neću-hoću"....procvjetati a priča ide ovako:
Dan 1. (01.07) - "bodljić" pokazuje svoju raskošnu krošnjicu sa krunicom 
                         cvjetova....Krenuo sam na sl. put i nije me bilo 5 dana.
               






Dan 2. (05.07) - Mislio sam da je "bodljić" već ocvao, kad.....
                        Ponovno sam krenuo na sl. put od 1 dana i željno se vrativši ugledao.......



Dan 3. (06.07) - Sad ću ga konačno vidjeti u raskošnom ruhu cvjetova u
                       "punom pogonu", ali......"Bodljiću" se nikako ne mili
                        procvjetati......Istoga dana krenuo sam na put od 3 dana i -
                        nisam dočekao cvatnju!









Tako mi od ovog lijepog i "stasitog" momka ostale samo ove slike, ali mislim da i one zaslužuju malo naše pažnje, zar ne?!
Pozdrav............schumy   smile183
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 09:44
A sada nastavljamo sa prikazom moje kolekcije.
Današnji odabir je mammillaria backerbergiana jedan od najčešćih
(i najskromnijih) kaktusa za uzgoj i njegu. Prikazati ću dva varijeteta, (obratite pažnju na iglice-bodlje, na jednom ih uopće nema, a na drugom su prisutne)....
Confused ............možda sam opet pogriješio (komentar molim!), nebi bilo uopće nikakvo čudo jer mammillaria ima preko 200 poznatih vrsta i podvarijeteta...







Pozdrav......................schumy smile128
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 11:53
O.K., malo ću prolistati ovaj podforum.Ne postoji podforum "mammillaria", dali da ga otvorimo?
schumy

edit moderator: imamo otvorenu temu
mammillaria
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 134>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.