Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rainovi vrtni prijatelji
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rainovi vrtni prijatelji

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 39>
Korisnik
Poruka
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 19:52

Moj naklon tebi i tvojim biljčicama. Za gotovo polovicu nikad nisam čula! Bravisssima!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 23:04
hvala,hvala!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 07:19
O joj, joj, grdnog si se posla uhvatila! Al dobro napreduješ i super će izgledat. Baš si marljivica Clap. Jel tu negdje dolazi jezerce ?
Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 07:39
joj, rain jutros sam šetala tvojim vrtom. Prekrasno, za odmorit i dušu i tilo, al ona vrba me fascinirala. reci mi di je nabavit i kako njegovati. baš je želim imati!!!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 10:39
sve ti je lijepo,kako su ti iznikle orhideje
a vrba obrezana, rododendron izgleda lijepo i zdravo
a kakve su to đurđice sa šarenim lišćem,ja sam vidjela samo ove naše obične,kojim je lišće jednobojno
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 11:20
baš mi je drago da sam te razveselila Wink

i hvala na savjetu Smile
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 11:58
Horti,tam u onoj hrpi kamenja je moj lavor.Bum detaljno poslikala kad bu gotov.
Renn,to ti je Salix pendula Killmanrock,grane vise do poda,a cijepljena je na 1,60m,tak da nejde puno u visinu,nego u širinu,ovisno kak se orezuje.Ima je sad u vrtnim centrima,cijena ti je 60-100kn.
Mari,tu sam đurđicu dobila,neki specijalni varijetet,nemam pojma otkud je došla ženskici koja mi ju je dala,vjerojatno odnekud iz bijela svijeta.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
ovcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: okolica Zagreba
Status: Offline
Bodovi: 543
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 16:44
Sjedim, gledam i divim se! Prekrasno cvijeće
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 23:06
Kod mene radovi na veliko,blatna sam do nosa!
Koooonačno je proradilo jezerce.











Još samo izabrati i posaditi biljke da obrastu cijelu priču i onda se nek snalazi kak zna i umije.

Procvale su i orhideje





Mahovnjak je skoro gotov,još neki detalji fale













Nastavak neki drugi dan.pozdrav!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 00:17
Đizus, kak je super ispalo jezerce, odlično si to složila, djeluje vrlo prirodno a to je meni krasno ClapClapClap, a one ko kaskade (kaj ja znam možda nije pravi izraz, ali mi jedino to palo na pamet Tongue) su mrak. Vrtne orhideje su divne i super kaj ih presađivanje nije omelo u cvatu. Jel se Rainić već kupa ili sam promatra? ha?
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 00:30
Veli Rain-voda,bež od mene!A Grožđica se čudi, kak joj je tak velika zdjelica za vodu
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 02:12
Mahovnjak super izgleda! Sada točno znam kuda dolazim po pelcere dogodine! (Mahovinu imam, ali hoste....LOL)
Da li je to u pozadini slike Tokudama, a desno ''bijelo perje''?
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 07:26
Mahovnjak je fantastičan, djeluje toliko prirodno ko da je oduvijek mahovina baš tu.
Jezerce je isto super izvedeno, bravo za majstore!!! Jeste se namučili ali vrijedi svake sekunde vašeg vremena. Još kad se rašire biljke po kamenu neće se ni primjetit da je ljudska ruka tu uredovala.
Ali mahovinjak mi ne da mira, da imam igdje debele hladovine odmah bih prekopirala ideju. Genijalan je , ne mogu se nagledat...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 07:41
Jezerce, vodopad, slap - prekrasno je složeno , jako mi se sviđa.

A ovo s mahovinom mi je krasno. Jesi li to donijela mahovinu i samo je poslagala ili?
Ja sam donijela hrpu mahovine iz šume i poslagala oko nekih grmića, zasad izgleda dobro, ali neznam koliko će trajati.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 08:12
ne mogu se nagledati,fantazija od jezerca,biljaka i svega...klanjam se, sve ti je predivnoooooo!!!!!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 10:13
Jezerce, mahovina, sve moguće biljke, zelene , cvjetajuće, baš djeluje prirodno, i to je najveća draž u svemu tome što radimo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 22:59
Perla,nije tokudama ni bijelo perje.Tokudame tek niču,bijelo perje jako sporo raste,ima tek 3 listića.
Otok,najprije sam poravnala zemlju,onda zamiješala žitko blato,namazala ga u debljem sloju po zemlji,pa na njega pritiskala krpe mahovine.Vele znalci da je kod sadnje mahovine važno da između podloge i mahovine ne ostane zraka,jer se osuši.A kažu da se mahovina može i sijati,osobito na tvrde podloge,kamen,drvo,beton.To se radi tak da se mahovina miksa 2 min na najmanjoj brzini,i onda se napravi kaša od nje,sirutke i zemlje.Ta masa se nanese na podlogu i iduća3 tjedna svakodnevno orošava.
Curice,drago mi je da vam se sviđa!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 23:04
Ženo pa ostavila si me bez rijeći svaka ti častsmile39
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 23:13
sve što je trebalo reći, rekli su prije mene. Ostaje mi samo da se divim. One "skalinade" su mi superrrrClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 23:25
Hvala,Lora,nije ispalo baš kak sam si zamislila.Imam sliku sljemenskog potoka koji mi je san snova,ali čovjek ipak može samo pokušati imitirati prirodu.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 39>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.