Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echeveria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echeveria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 52>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 12:42
ja svoju samo polegnem na zemlju i svaki drugi dan malo polijem, i uspije mi..kroz neka 2 tjedna se vec vidi bebac:)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 09:47
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 10:34
zaboravih pozdraviti ekipu i na ovoj temi, dakle: POZDRAV !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 11:18
smile141
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 13:45
glikica ovo nije echeveria nego graptopetalum bellum, tacitus bellum, ali jako su slični,
imaš li ga duže vrijeme i kako ga njeguješ?
položaj, sunce, voda, prezimljavanje...
hvala što si nam pokazala ovu krasotu u cvatu smile94
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 13:53
kupila sam ju proljetos od Bešlića pod echeveria( kao i onu pored nje što se malo vidi), stoji mi na otvorenom na suncu, polijevala sam jako malo jer je u zadnje vrijeme bilo kišno. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 20:55
A ja sam se danas malo igrala i  kopkala, pa je nastalo ovo. Dosadile mi više te tisuće teglica.


belica,zagreb
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 21:06
jako lijepo.sigurno puno lijepše od teglica
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 05:42
Ajama , bogme i meni, nekako mi puno više dolaze do izražaja ovako, a i lakše ih je zaliti Wink
belica,zagreb
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 14:14
Lijepo Belica.......
sutnja je zlato....
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 12:27






U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 12:28
anastazija -šokirala si me.napišem tekst,kliknem kad ono prekrasne slike
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 12:29

Hvala ti  smile78.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 17:17
Glikica, belica, anastazija.....smile169 krasne su vam
 
Ovo su moji prvi bebači, nešto sam dobila od beliceHeart, a jedan listić mi se slučajno otrgnuo pa sam i njega stvila i dječji vrtić. sad ću već trebati i presaditi ovu gdje je matični list gotovo nestao, evo ih
 
 
 
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 16:25
drage moje, kako vama uspjevaju izrasti bebači iz tih listića??? ja pokušavam na sve moguće načine i niš... koliko svijetla, vode??
a pri presađivanju jedne svi listovi su mi poispadali. nadala sam se da će se oporavit ali niš od toga. baš nemam sreće s njima a tako su mi prekrasne smile220
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 17:23
Anastazija,bas lijepe cvjećke imaš!
Mateus,jednostavno listove otkines,polozis na pijesak ,povremeno zalijes,ma nema sanse da ne puste korjenčiće.Kod mene se svi prime,ali ne uspijem ih sve odrzati na zivotu nakon toga.jednostavno se osuše.Razlog,puno vode oko korijena i losa zemlja.
sutnja je zlato....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 22:09
Presadila sam bebice echeveria , evo slika
 
 
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 22:13
Moon, tako se to radi, nije problem. Meni se prije par dana jedna doslovce rasula, a svaki listić je već imao korjenčiće, pa sam ih sve posadila. Bit će puno malih, narasti će.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 22:28

Neznam kako ali . . . .  ove godine me uhvatila manija zakorjenjivanja eševerija iz listića !!  Mislim da je MK kriva za to !!  Od nje jednostavno nemožeš otići bez par listića !!  Prvi pokušaji nisu bili uspješni jer sam bila nestrpljiva, polijevala, imala na oku, a sada sam prešla na drugi način ......  listiće ostavim par dana da se rana osuši, piknem u nisku i plitku teglicu i sklonim ispod jedne police u hladovini, i nakon par tjedana, uvijek cika iz tog dijela vrta !!!  Iznenađenja kao u priči !!

Stavila bi slikice,  ali čika Imageschar mi ne dozvoljava !! Obistinili su se moji strahovi !!  Nema slikica od mene do daljnjega, dok nešto ne . . . . smile105 !!!!

Čak mi je i MK rekla na kavi, da imam skoro više sukulenata i tih kerefeka  od nje !!

Glikica, daj na jedan kup stavi slikice tvojih sukulenata . . . . ili bolje ne !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 22:43
Ja nisam zapiknula listiće u zemlju, nego samo plegla na zemlju i nakon nekog vremena na vrhu list (baš se vidi gore na slici) javi se mali bebač i kako on raste, list se iscrpljuje i nestaje, a u međuvremenu korijen se već lijepo formirao u zemlji. Zato , po meni, najbolje je list staviti odmah u malui cvijetnjak gdje mislimo uzgojiti echeveriu. Tako nema presađivanja, eventualnog rasipanja malih bebača i uništenja malih korjenčića. Ne treba niti previše brinuti o vlažnosti zemlje, malo se tu i tamo navlaži zemlja i mali cvjetnjak se drži u hladu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.