Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - vrt u ravnici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


vrt u ravnici

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 30>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 3,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 21:23

Već su neki rekli, pa i ja dodajem, ne volim zimu i gotovo. Priznajem da ovako na slici izgleda ko u bajci, i slažem se sa tobom da najljepše po snijegom izgledaju četinjače, i ja ih imam nekoliko, ali prošla zima mi je uništila ruke od razgrtanja.
Vrt ti je stvarno ko rezanac, ali ti si to lijepo skockao i tako ga ne gledaš iz ptičje perspektive.
Uspomena na prkos je predivna. I ja imam među mojim željama jedan cedar, mjesta je na pretek i mogu raditi u vrtu šta hoću, nema susjeda previše blizu . Jedan jedini je moja sestra ali na pristojnoj udaljenosti.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 21:39
Za vrt petica,krasan je!O tom brodu ne znam ništa,ali prvi školski brod na Sredozemlju je bio "Margita".Hrvati su jedini,između svih mediteranskih naroda još u XIX stoljeću imali školski brod za časnički pomladak u našoj trgovačkoj mornarici.Margita je izgrađena 1880. za industrijalca Henryja Pigeona.Od 1894. je služila u svrhu nautičke škole u Bakru,za znanstvene ekspedicije i putovanja dostojanstvenika i visokih službenika.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 22:51
Vrt stvoren za uživanje... eh da mi je malo prošetati u proljeće! smile200
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2014 u 10:44
Pozdrav za Carol i Desert Rose iz prohladnog Srema.

Miska meni ne treba lekcija iz Hrvatske pomorske istorije,nego jednostavno sam pitao kome je pripao skolski brod Jadran,ako neko zna,on je bio skolski brod nase mornarice za vreme SFRJ, a video sam ga na pristanistu u Tivtu .Inace mi se svidjaju jedrenjaci i napravio sam jos i Baunti,i Santa Mariju,Logicno bi bilo da je pripao RH posle raspada SFRJ.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2014 u 16:10
"Jadran" je koristila Ratna mornarica i bio je u državnom vlasništvu kao i "Hajduk" i "Palagruž".Nisam rekla da ti treba lekcija iz pomorske povijesti,nego sam napisala podatke koje znam,a kamo su nestali u razdoblju od svršetka 2.svj. rata do sedamdesetih godina prošlog stoljeća,ne znam.
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 17:34
ova mljecika je wowwwwwwwwwwwww odusevljen sam :O
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 18:11
Vrijedno setnje ! Doci cu opet !       
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 09:30
KAd ce prolijece ,prvo toplo vrijeme odlicno za prehladu a sada opet smrzlo,i napadao je snijeg.Cujem da su bile negde i vocke procvetale.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 09:49
Lijep vrt, i pod snijegom - ja volim snijeg! Opet ću u šetnju...Pogotovo u proljeće.
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 23:23
Predivan vrt, ne mogu se nadiviti.Jedva čekam proljetne slike.Pozdrav!
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 13:56
Zdravo forumasice i forumasi,pocelo je  i da cveta tako da ce tmurni dani  biti iza nas.

Odusevila me magnolija ROYAL-Stelata, evo 3 godine pocela je da cveta,to je, ako se ne pokaze odmah da li valja nece valjati nikad,mislim na magnoliju KOBUS koju imam vec 7 godina i jos ne cveta verovatno nikada i nece


Magnolija Grandiflora jos nije pocela listati ali zato Evonimus ovaj zuto zeleni bas lepo izgleda




Ljubicice cvetaju na sve strane, mirise celo dvoriste,svugde su se rasadile


Plucnjak



Marijanski cicak se rasirio valjda ce i obimno cvetati


ARUM sam dobio od komsinice.


Ovde sam zasadio sve lukovice koje su visak,i potrpao zajedno i narcise,i lale, i zumbule,ali sam ih ipak odvojio u zemlji limom da se vremenom ne mesaju.






Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 19:59
lijepo smile55
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 19:59
Prekrasna magnolijin cvjetak
a plavetnilo ljubičica i plućnjaka je 
Arum mi je poseban,kod nas raste divlje po svuda i probala sam ga
prije puno god. presaditi i nije mi uspjelo.Probat ću opet,jako je dekorativan
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2014 u 06:18
Kod vas dosta toga raste  divlje a kod nas nema sanse,ali Arum  nestaje preko leta-zar ne, on je aktivan u prolece?
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2014 u 19:26
Stvarno ne znammoram ga prvo
iskopat,pa ako se primi..Zaboravila sam ga  svo ovo vrime.Dok nisam počela sređivat vrt,nisam ni razmišljala o tim stvarima.Ljeti se obično samo kupamo, a zavlačenje po šumicama je hit dok su šparoge i nije prevruće.Ionako se bojim zmija.Moram u šetnju uzet motičicu Kad mi bude u vrtu,bolje ću ga upoznat.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2014 u 20:14
prelijepo,zaista imas divan vrt i pravo je uzivanje prosetat po njemu
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2014 u 18:16
Forzicija:



Bor pokusavam da oblikujem kao cempres,i uspeva mi:


Japanska sljiva procvetala:





Uzivajte u vijesnicima skorog proleca.

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2014 u 20:33
Prekrasan je ovaj tvoj vrt. Mene najviše oduševljava crnogorica, super si formirao bor kao čemores. Clap Forzicija je u punom cvatu, a moja jedva ima pupoljke.
život je more
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2014 u 10:54
kod vas je sigurno  planinska oblast cim forzicija nije kod tebe procvala, mene cudi kako je bilo toplo u drugom mesecu da nije i prije. Crnom boru i same grane rastu vertikalno uvis onaj kanap sam stavio preko zime da sneg ne optereti grane .Ali ostavicu kanap da je bor sto uzi.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2014 u 11:01
A, evo ovdje novih proljetnih prelijepih trenutaka!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.