Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 40>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2008 u 08:37
Hvala, hvala!!!Tongue
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2008 u 17:40
Prevruće je za bilo što raditi, ali jutros me obradovao ovaj kaktusić, pun pupoljaka, a jedan se cvjetić otvorio.
Počela je iz zemlje izlaziti i setkreseja (mislim da se tako zove) predivan ljubičasti puzavac, s malim roza cvjetićima, koji po zimi nestane, a u ovo doba se pojavi i cjelo ljetu nudi svoje raskošne ljubičaste listove.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2008 u 22:25
smile64
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 14:17
Tu ljubičastu biljku puzavicu ima moja svekrva, eh ta je stvarno divlja...
 
Raste "kao luda" i lako se zakorjenjuje!!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 10:44
Je proljeće imaš pravo - divlja  biljka, ali jako dekorativna i potpuno nezhtjevna, samo mora biti na svjetlu da bi bila ljubičasta.
 
Jučer sam se bakćala presađivanjem moje kave, koja baš i ne izgleda reprezentativno, uglavnom rasadila sam je, jer je imala puno malih biljčica,  nešto sam ostavila sebi, a drugo ću donijeti u Zagreb - po tko bude htio-nisu baš reprezentativne, ali možda uspiju.
 
 
Inače sam se zaboravila pohvaliti s zakašnjelim rođendanskim poklonima pa evo
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 01:02
E pa ljudi nabiste bi grde komplekse. Moj vrt ne izgleda kao ovi što ih vidjehsmile43
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 12:18

Vera4 samo polako, ni moj nije bajan, ali bitno je da smo uz cvijeće i na forumu, tako da imamo vremena učiti...

Samo hrabro...
 
Triša, za poklone nikada nije kasno!!!
A kako se ova dva zadnja zovu, i kakvu njegu trebaju???
 
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 15:01
Cijeli život sam sanjala veeeeeeeliki vrt pa bi ga ja svog u cvijeće, samo par stazica, ako baš mora. Pazi što želiš jer bi ga mogao dobiti. Sad si ga imam, 6000 m2 i ne znam od kud bih počela. Sreća da je moj radoholik posadio masline i voće
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 22:25
Ovaj čak sliči na meneWink
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2008 u 10:05
Kava? Jel to ona kava koju pržimo i pijemo ili samo njen rođak?
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 20:57
Triša, ajde pojasni je li KAVA ili KALA!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 21:04
To je kava! Ona koja se kuha, a ima crvene bobice prije nego ju sprže za konzumaciju.
Kod mene je kao sobna biljka i ima krasno sjajno lišće. Još nije imala plodove pa još uvijek moram kupovati kavu u dućanu.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 21:55
To je kava, prava pravcata kava, ali sam ja pretjerala sa zaljevanjem, pa  je ostajalo vode u donjoj posudi i rezultat je užas.
No uspjela sam spasiti nešto, a i ono što je kod Franjice (ako nekom treba), uz dovoljno njege možda preživi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 22:33
Nakon što me nije bilo tri dana, jer sam bila u vikendici i uživala u vrtu i poljoprivredi, promjene u mom dvorištu (mi bi rekli "privratu") odmah su vidljive. Kao prvo sve je cvijeće dehidriralo, pa sam ga jutros dobro zalila.
Bez obzira na sušu iznenadili su me procvali irisi
, a procvjetao je i ljiljan - uopće nije izgledao da hoće:
Imam dvije vrlo visoke dalie, preko meta, nadala sam se da je jedna bijela, ali izgleda da su ovakve
Ova mlječika je bila već za baciti,  stalno se nešto u kući "durila", nije joj dobro pored stakla, niti malo dalje, nekakva čudna. Na kraju sam je doslovce izbacila van u vrtić koji je cjeli dan u hladu i nakon baš kratkog vremena ugodno me iznenadila
Od dalia su mi ipak draži oni manji gramići, pa još crveni
Nadalje klematis pruža svoje krakove, sigurno  preko mrežaste konstrukcije i pojavila su se dva pupoljka, znači ponovo će cvjetati.
 
A u kući je ova ..........(recite ime tko zna) prekrasno krenula i baš sada izgleda jako lijepo.
To bi bilo to ukratko. Procvjetale su mi i kale, ali su nekako jadne, možda dogodine budu ljepše.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 22:43
 Znaju ugodnoiznenadit. Čojek ih otpiše, a oni procvetaju. U mojem slučaju se dogode, koji put i obratna iznenadjenja.Embarrassed
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 14:12
Prekrasan ljiljanClapThumbs%20Up,a i druge biljke su super
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 19:12
Dalie su prekrasne, pogotovo visoke.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 19:59
Prekrasno cvijeće, ali mene i dalje zanima ona kava? Gdje si ju nabavila, kako se uzgaja...?
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 20:48
Kad buju moje dalije procvale Unhappy! Da znaš Triša ona krvavo crvena je baš krasna! i ja lani kupila gomolje sa slikicom crveno - naranđaste, a one ispale sve žute. Prezimile u podrumu, ja podjelila gomolje da ih imam još malo više i čini mi se da buju ove godine pak druge boje! Jer nisu visoke ko lani. Puno su niže! Pak se bum veselila nećem novom! 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:39
Triša, ona kućna biljka je neka begonia, imala sam je i više je niii.......sad imam sličnu, inače  jako ih volim zbog dekorativnog lista......
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.