Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 198199200201202 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 18:34
Moram se i ja oglasit jer je i meni ovo najdraža tema samo me zeza komp pa nemogu stavljati slike ali bude uskorooo...
zato uživam u vašima....smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 20:31
Bebo ti i Pinus ste za to najzasluženiji (ako to smijem javno reći) uz dužno poštovanje svima ostalima  smile78 jer ste animirali mnoge koji nisu ni sanjali da se posvete ovim biljčicama među njima sam i ja
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 21:08
svima koji vole adeniume čestitam 200 stranicusmile73
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 21:10
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

(Dali je još kome @bebolina poklanjala sjeme ili samo meni ?)

Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Bebo ti i Pinus ste za to najzasluženiji (ako to smijem javno reći) uz dužno poštovanje svima ostalima  smile78 jer ste animirali mnoge koji nisu ni sanjali da se posvete ovim biljčicama među njima sam i ja

Potpisujem ovo što je rekla Aralija. Meni je Bebolina, zapravo mojim mravekima, poslala sjemenke adeniuma još u studenom prošle godine i tako me zarazila. Osim toga, poslala nam je i čašice za sijanje, i perlit, i hrpu drugih biljčica, i... da ne nabrajam više. Na njima sam učila, s njima sam eksperimentirala. Bebolina, od onih pet koji su opstali nakon nicanja dva su još zdrava, jedan se bori za opstanak, a dvojici je kaudeks počeo trunuti, odrezala sam gornji dio i sad im je korijen s dijelom kaudeksa još živ. Očekujem puštanje grana u proljeće.
Pinus me sa svojim postovima prvi zainteresirao za ovu biljčicu. Dakle, tandem Pinus + Bebolina = ovisnost o adeniumima. Big%20smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 21:36
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

(Dali je još kome @bebolina poklanjala sjeme ili samo meni ?)

evo javljam se ja, bebolina meni nije  poklonila sjeme, nego veliku lijepu biljčicu koju jako pazim i svaki put kad je pogledam sjeti me na jedno ugodno provedeno veče sa bebolinom, draga hvala ti na tomeHeart
kako su noći postale hladnije, jel vi unosite unutra svoje adeniume?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 21:47
Bebolina i Pinus,glavni krivci širenja virusa zvanog adenium!
 
Pinus,bolje bi bilo da si pitao kome Bebolina nije nešto poklonila,sjeme ili biljku.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 22:47
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

noći postale hladnije, jel vi unosite unutra svoje adeniume?
Da, ja već nekoliko dana unosim adeniume, euforbije, pahiće i krasule u kuću. Noći provode u garaži. Ujutro, kada se magla raziđe ponovno sa njima na sunce. Možda izgleda smiješno ali sada adeniume zalijevam toplom vodom. Malo dodatne energije mislim da im ne može škoditi. Nekoliko tegli ovogodišnjih pinciranih sijanca bebolinaca se sprema procvasti. Trudim se koliko se da, da im pomognem ali vidim da gubim bitku. Vrijeme je sve hladnije.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 23:15
Ja sam dobila adenium virus od beboline i Pinusa, a onda mi je bebolina poslala reznicu kako bi se ta virusna čežnja ublažila i hrpu uputa od nje i Pinusa kako održati taj virus na životu Wink
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 00:29
Vidim da se virus opako širiLOL mogao bi prerast u pandemijuTongueLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 00:32
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

(Dali je još kome @bebolina poklanjala sjeme ili samo meni ?)

evo javljam se ja, bebolina meni nije  poklonila sjeme, nego veliku lijepu biljčicu koju jako pazim i svaki put kad je pogledam sjeti me na jedno ugodno provedeno veče sa bebolinom, draga hvala ti na tomeHeart
kako su noći postale hladnije, jel vi unosite unutra svoje adeniume?
Dođi mi opetsmile71
Kako već dečec (Pinus) reče, skloni bebolinca negdje na toplo, baš kao i tvoje krasne dejeThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 08:10
Vidim da će na ovim stranicama biti još mnogo pitanja i odgovora jer zima je sve bliža, Ja svoje velike još ne unosim jer temp. ne pada ispod 14C samo ih gurnem pod trijem a sijance s prozora prebacim na unutarnju stranu jer još su oni bebači pa se za njih bojim. Pinus kad ih zaljevam stavim vodu na sunce da se ugrije tako da dobiju mlaku vodicu doduše sad ih zaljevam svaka tri dana da li je to ispravno? Bebo reznica se drži i ima jedan par listića ali je još pod baldehinom da li to znači da se je ukorijenila?
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 09:38
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Pinus kad ih zaljevam stavim vodu na sunce da se ugrije tako da dobiju mlaku vodicu doduše sad ih zaljevam svaka tri dana da li je to ispravno?
U principu je, samo moramo razumjeti da zalijevanje nije određeno nekim rasporedom sati. Ako živiš u Dalmaciji i ako su dani topli i sunčani adeniume možeš zalijevati i češće.
Puno zavisi i o supstratu. U zemlji za cvijeće (tresetu) zalijevaš rjeđe, u kombinaciji komposta i pumice bi mogla zalijevati još uvijek svaki dan. Ako rastu u velikom loncu zalijevaš rjeđe u malom češće. Hoću samo naglasiti da nema nekog rasporeda zalijevanja. Svako se treba prilagoditi svojoj klimatskoj zoni, @antonija u Dubrovniku svojoj a @mali kaktus u Čakovcu svojoj. No svima nama je dirigent sunce. Dok ima sunca i toplote zalijevamo često, po hladnom i oblačnom vremenu ne zalijevamo i tjedan dana, itd.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 10:59
Sađeni su u zemlju za kaktuse i živim u Zadru a dani su još uvijek topli
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 11:48
Svima cestitke na prekrasnih 200 stranica koje vjerujem svi iznova citamo.
Bebolina kako mahune? Javljam se za otkup bar 2 sjemenkice ako bude :-)
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 15:21
I ja svog jedinca još uvijek ostavljam vani po noći, manje ga zalijevam... možda jednom tjedno, a on i dalje cvate na 3 grane, jedino su cvijetovi sitniji nego oni prije.. vidi se da je sezona pomalo gotova. 
belica,zagreb
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 16:01
Moji su preko dana vani na sunčeku, dok ih naveče sve redom pokupim unutra iako je kod mene temperatura poprilično visoka, isto kao i kod aralije. Vidim da im godiEmbarrassed
Evo kako izgledaju

arabicum

nove mahunice

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 16:04
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Svima cestitke na prekrasnih 200 stranica koje vjerujem svi iznova citamo.
Bebolina kako mahune? Javljam se za otkup bar 2 sjemenkice ako bude :-)
Mahune se dobro drže, ali još im treba vremena. Ako bude sjemenki, svakako šaljem u svrhu širenja virusaLOLTongue naravno, gratis kao i sve sjemenke do sadaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 17:04

Prekrasni su svaka čast, a i moji će od večeras u toplinu doma svog, ionako na prozoru imaju sunca dok se ne vratim iz posla pa će onda van na par sati

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 17:10
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

svima koji vole adeniume čestitam 200 stranicusmile73

Potpisujem   smile99  
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 17:12
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Prekrasni su svaka čast, a i moji će od večeras u toplinu doma svog, ionako na prozoru imaju sunca dok se ne vratim iz posla pa će onda van na par sati

Tako je već boljeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 198199200201202 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.