Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 205206207208209 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 18:15
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

kamenac, soli
Šta je pjesnik htjeo reći?LOL
Imam isti problem!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 18:45
To su flekekamenca iz vode i soli iz tekućeg gnojiva koje zaostaju prilikom zalijevanja. U terakotnim posudama voda prođe kroz materijal i može ostaviti fleke na mjestima koja nisu direktno prolivena vodom
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 18:50
Sad je sve jasno, hvala tiThumbs%20Up
Kod mene sigurno nije od kamenca. Adeniume zalijevam isključivo odstajalom kišnicom, što znaći da je tekuće gnojivo glavni krivac za ružne fleke.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 19:01
Samo prije nego zalijevate gnojivom propustite kroz zemlju cistu vodu da se isperu zaostale soli. One mogu inhibirati apsorpciju drugih potrebnih nutrijenata, pa se to generalno preporuca za sve biljke...
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 19:06
Zaboravih dodati, ako se gnoji cesce ali manjom koncentracijom gnojiva (ono sto pinus stalno ponavlja), manje ce se i nakupljati soli te je to ionako prirodnije za biljke :)
velika gorica
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 19:08
Istina. Ja bih čak svaki drugi put zalijevao s čistom vodom da ne dođe do nakupljanja soli. Ja sam tako zaljevao, ali gnojivom za kaktuse. Nažalost cvijeta nisam vidio, tako da bih rekao da je Pinus na dobrom putu s tim.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 19:34
Šta bih ja bez Vas?smile73
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 19:56
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Zna li netko kako se rješit ovog bijelog po teglicama? Što je to uopće? Nekad obrišem vlažnom krpom al se vrati nakon 3-4 dana.

Sve je relativno, tko je to rekao ?
Susjeda je htjela baciti par tegli koje su bile pune tragova soli. Riješio sam ju otpada i pobrao sve takve tegle. Meni su fora, pogledajte ovdje.

Ovo za adeniume hladno vrijeme odnijelo je cvijeće na mojim sijancima. Sijance sa cvjetnim pupovima više neću iznositi ispred stakla. Na temperaturama ispod 20 C nema šanse da cvjetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 20:47
Gdje trenutno držite svoje adeniume ? kakve su temp. kod vas ?
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 20:57
Ja isto takve tegle ne bacam, fora su mi.

Moji su adeniumi i odrasli lamerei još vani. Noćas sam ih spremio zbog jake bure, ali sada su vani. U puli je 15 stupnjeva sada.

E da, danas proklijali arabicumi.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 21:13
Znači nije ništa strašno. Obrisat ću ponovno da vidim kako će opet reagirati budući sa sad više ne gnojim. Istina da ovako izgledaju fora al dok su mi sad stalno unutra ljepše mi je da su čišće. Il ih eventualno ubacit u neku ukrasnu teglicu. Hvala svima!!

Da li adeniumi po zimi mogu stajati na polici uz prozor ispod radijatora???
Morat ću ponovno iščitat temu al nešto se pisalo da mogu.
Znam da je pisao i da ne vole propuh i sl., da li im može štetit ono kratko zimsko luftanje prostorije ili prozor na kip i sl.??? Ok, nemojte se puno smijati na pitanjima
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 21:18
Ja ih danju držim vani na prozorskoj dasci, a noću ih unosim, iako je temperatura noću 15 stupnjeva kao u puli. Sunca i topline imaju baš koliko im trebaThumbs%20Up
Ostale egzote su već sve unutra, samo zato jer mi ih je tlaka selit dva puta dnevnoLOL adeniumi imaju apsolutnu prednost
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 21:21
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:


Da li adeniumi po zimi mogu stajati na polici uz prozor ispod radijatora???
Morat ću ponovno iščitat temu al nešto se pisalo da mogu.
Znam da je pisao i da ne vole propuh i sl., da li im može štetit ono kratko zimsko luftanje prostorije ili prozor na kip i sl.??? Ok, nemojte se puno smijati na pitanjima
Kud ćeš s njima na policu ispod radijatora??? Zaboravi na njih ako otvoriš prozor na kip, prehlade se dok se okreneš i krepucnu
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 21:26
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Da li adeniumi po zimi mogu stajati na polici uz prozor ispod radijatora???


@marsha, ti bi njih ispod radijatora ? Kao neke mačiće.    Bolje da ti njih daš iznad i zalijevaš kada je sunčano .
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 21:31


Iznad, iznad radijatora. Znači može
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 21:42
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:



Iznad, iznad radijatora. Znači može
Naravno da možeThumbs%20Up dapače
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 21:46
Sad već razmišljam i o oblekici za tegle



Malo mi je nezgodan raspored prozora budući da je mali stan u pitanju. Morat ću ih jako paziti.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2012 u 08:08
Na ovoj temi svašta se izdogađalo ova četri danakako nemam internat doma. Vidim da se spremaju biljčice preko noći. Ja svoje sijance držim u kući a veći su još vani jer temp je noću oko 14.C s tim da su povučeni ispod terase uz sami zid , a od subote do danas  su cijeli dan bili na suncu tako da sam im mjenjala pozicije kako se sunce okretalo, vjerujem da im stalno premnještanje ne smeta. A što se tiče soli na teglama od gline, ja u pravilu svaku biljku koju prehranjujem najprije zalijem čistom vodom( polovinom od uobičajenog ) a onda nakon sat vremena prehranim.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2012 u 09:29
moji su još vani i danju i noći. noćas je puhala bura, jeli im bilo hladno neznam, neka se navikavaju. kad zahladi idu u osunčan negrijani prostor.
jedan mi se sprema cvijetati, baš me zanima hoće li uspjeti!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2012 u 18:07
Pozdrav iz rovinjasmile113

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 205206207208209 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.