Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2009 u 19:55
Hvala Duda-Lave!
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 16:59











Evo mojih ljepotana, ponovo.

Hvala Nina, Trisa i Duda-Lave na lijepim rijecima.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 01:25
Evo i crvenog hibija...
sutra je novi dan
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 08:33











Ovaj roza hibi ima najveci cvijet i cvijet traje cak 4 dana.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 12:23








Hvala mnogo Duda-Lave.
Hibiscusi su moji favoriti,njih volim najvise, a poslije sve ostalo cvijece.
Zaboravila sam reci, ovo sto se vidi u vrecicama pokusavam da ozilim neke nove hibiscuse.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 08:59
Koja raskoš! Hibiji su ti predivni, a boje smile94- ipak žuta ,mi je najljepša.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 14:54
Fuksija, ti stvarno imaš prozore kao iz bajke. 
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 16:58
Meni ovaj njezni roza.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 16:10
Fuksija prekrasni su ti hibiji kao i svo ostalo cvijeće.....Vidijela sam da ožiljavaš hibije,kako to radiš i kada i da li ti to uspjeva?Moji hibiji su opet u cvatu(imam ih 6 boja) pa ću ubaciti malo slika..Oni su svi vani tako da ih moram dosta zalijevati jer se zemlja na ovoj sparini odmah osuši....ClapClapClapClapClapClap
sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2009 u 22:41
Hibiskusi su za pet, ali mene odusevljava i taj blistavi prozor i posebno taj odraz hibiskusa u  njemu.

ciao, N







OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
BLANKA C. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BLANKA C. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 22:58

 

 

Mogu reći samo P R E D I V N OOOO.....smile57

Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 07:58






pozdrav iz Norveske
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2009 u 14:09
Hvala Nina!
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 10:15
definitivno si našla biljčice za svoj prozor..vidi se da im paše položaj i tvoj a pažnja..Clap 
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 08:17
Hvala Semira i Jagoda na lijepim rijecima.

Evo Jagoda da ti odgovorim na tvoja pitanja.
Uzimam reznice duzine oko 10cm, donji dio malo zarezem ukoso sa ostrim nozem.
Sadim u rastresitu zemlju pomjesanu sa perlitom, omjer je pola zemlje, pola perlita.
Uvijek ih sadim u prozirne plasticne case, jer vidis kada formiraju korijen.
Reznicu posadim i dobro utisnem zemlju oko nje, zalijem i to stavim u prozirnu vrecicu, zavezem gumicom ili stavim ispod velike staklene ili plasticne flase ( na primjer u flase od kiselih krastavaca ili slicno od 3 l )
Jednom tjedno otvaram vrecice ili podizem flase, da se malo prozraci i ako treba zalijem, ali to se desava rijetko, jer kada su zatvorene reznice imaju dovoljno vlage.
Korijen puste obicno nakon 4 tjedna. onda polako busim rupe na vrecicama, svaki dan sve vise rupa, dok ne izbusim cijelu vrecicu, tako se biljka navikava na otvoreni prostor.
Poslije ih presadim, ali tada uzmem malo vise zemlje u odnosu na perlit.

Ja ne koristim nikakav hormon za oziljavanje, jer ga ovdje nema za kupiti.
Uspjeh je gotovo 100%.
Reznice uzimam od pocetka lipnja, pa do kraja srpnja, jer tada imaju dovoljno vremena da se prilagode.
Kod vas se sigurno mogu uzimati i ranije, ja ne mogu zbog klime.

Ovo je nacin oziljavanja od nase drage Nine, mozda i ona moze nesto dodati, ako sam ja zaboravila.
Nadam se Jagoda da sam ti barem malo pomogla.

Inace, hibiji su ti prekrasni.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 17:14
prelijepo..i ova kućica u pozadini
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 01:21
Evo jedne moje kombinacije bijelog i narančastog hibija....
sutra je novi dan
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2009 u 11:55
nbjelovu , hibiskusi su ti fntastični...ne bih ni znala kako je to prekrasan, veličanstven cvijet, da mi ga nije poklonila susjeda ovog proleća (zapravo, dva hibija)...Neki dan su bila otvorena čak tri cvijeta odjednom.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 07:10








Hvala mnogo, BLANKA.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 08:06
ponovno sam oduševljena sa tvojim hibiskusima, prekrasne boje, listovi sjaje

da li ih nečim prskaš ili ...koliko su stari??

smile64
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.