Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 41>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 19:50
mali kaktus, kladim se u milion dolara da si odmah pogodila čiji je to kaktus.
Baka, mali kaktus točno zna čiji je to kaktus. A što se tiče svijetla ovaj ga ima maksimalno moguće.    
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 19:58
Za to nam ne treba oklada čiji je to kaktus,lijepo od tebe što imaš volje nam pokazivati kaktuse tvoje susjede a i usput daš i koji koristan savjet.
Sljedeće jeseni kad ću pospremati kaktuse stavit ću božični u hodnik na prozor,ja sam mislila da će mu tu biti prehladno.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 20:10
Kaktus je zbilja lijep. Da je moj prvo bi ga zalio jer sada izgleda jadno i iscrpljeno. I odmah bi ga uništio. Ali moja susjeda zna što radi. Mislim da se to vidi iz priloženog. Znam da je to tropski kaktus i da ne bi smio biti na tako niskim temperaturama. On se nalazi u zimskom vrtu sa ostalim kaktusima i ima približno isti tretman. Ako su temperature blizu nule onda BEZ vode.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 20:26
Pinus,imaš pravo nas dvoje bi odmah taj lijepi kaktus unuštili,da li znaš koliko je star?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 21:09
Big%20smileOnda svaka čast susjedi na tako rascvjetanoj ljepoti!Big%20smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 23:09

za kaktus Pinusove susjede, žena znašto radi, da je kod mene - sgurno ga više ne bi bilo

Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 23:42
Pinus, predivan kaktus. Ovakav još nisam vidjela. Ja ih isto držim na verandi gdje temperatura nikad u zimske dane ne prelazi 10 stupnjeva.

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2010 u 20:01
moj božićnjak ce sad jos malo cvijetati a od jedne  zene sam dobio jedan veliki prije dva dana je sklonjen na zaštićeno a stajo par dana na minusim i nista mu kaze ne cvate joj dve godine pa joj ne treba vise kad ja malo bolje pogledam ono pupu na pupu malo ga zalio i odma je zivnuo :)
ogroman je moram si sad za bozic kupit bijeli :)
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 11:43

prvi puta vidim taaakoooo veeeeliiiiikiiiiiii božićni kaktus. smile190 smile141 mojsmile211tvojoj susjedi.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2010 u 18:02
Kad sam vidjela ovo Pinusovo "čudovište" nisam mogla vjerovati da je to ista biljka kao moji "picmoljci""
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2010 u 18:15
Triša i tvoji picmoljci su lijepi,ne trebaju biljke biti velike da bi bile lijepeClap
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 20:58
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:



Ovaj božićni kaktus zimu provede na temperaturi od 5 - 10 C i sa vrlo malo vode. Preko hladnih noći temperatura padne i niže. Cijelu zimu obilno cvijeta.



Ovo je predobro !! Svaka čast.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 22:19
Slika je moja a kaktus je od moje susjede. Vjerojatno je jedan od rijetkih sukulenata od kojih sam odbio reznicu. I dalje ču radije dolaziti kod nje da mu se divim.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 01:24
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:

Nema ga više.Izgnjilio i bačen.smile43Nikad više.


Jesi ga zalijevala odozgore i to mozda previse , tako da je dobio "mokre noge" ?
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 02:27
Pinus prekrasan kaktus od susjede , mora da ima dosta godina...Ja imam nekoliko božićnih kaktusa i dva uskršnja...Neki cvjetaju, jedan je ocvjetao, a stari mamini će tek krenuti. Točno je da njima paše hladniji prostor i malo vode, ali svijetla trebaju...Isto tako po ljeti im paše sunce i opet malo vode...
 
Ovaj pink je ocvjetao...
 
 
Crveni još cvjeta...
 
 
 
Ovaj klasični starinski je tek krenuo sa pupovima...
 
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 21:53
moj ne mrda :(
Zalijevam ga jednom tjedno i to relativno malo, stoji pored prozora i ima dosta svjetla tako da ne znam sto da napravim da ga potaknem na cvatnju osim mozda da ga prihranim nekakvim gnojivom?
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 22:18
Zygocactus truncatus
(Schlumbergera truncata)
Tj. BOZICNI KAKTUS

JANUAR:period za cvetanje.
FEBRUAR,MART:period mirovanja,temperatura 13stepeni, umereno
zalivanje.
APRIL,MAJ:normalni tretman,zalivati obilno kad zemlja pocinje da se osusi.
JUN,JUL,AVGUST:napolje. staviti ga na polusenovito mesto i zastititi ga od
puzeva.
SEPTEMBAR,OKTOBAR i pola NOVEMBRA:period pre cvetanja.odrziti zemlju
da bude sto suvlja i na
prohladnom dok se ne pojave
pupoljci,zatim povecati vodu i
grejanje.
pola NOVEMBAR,DECEMBAR:period cvetanja,zaliti normalno pri
temperaturi od 13 stepeni.

ovo uputstvo sam kopirao s jednog foruma, na njega sam naišao prošlo ljeto, pridržavao ga se i i bio nagrađen cvatnjom oko nove godine
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 00:23
Zmaj dobra su uputstva, tako nekako i treba s njima postupiti.Primjetila sam da ih obavezno treba ljeti držati vani možda ne na direktnom suncu ali treba im puno svijela...Meni budu vani do kasna i uvijek cvjetaju...Imami onaj crveni koji cvate za uskrs, on sada još miruje...WinkWink
  
sutra je novi dan
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 09:14
Sa Uskršnjim je sličan tretman samo što im je ciklus pomaknut
Bujno cvate i ljepo ga je imat jer počinje sezonu cvatnje kaktusa, u rano prolječe več počnu cvasti i neke Rebutie i Mimmallarie
Evo i kopije naputaka za tretman uskršnjaka

Rhipsalidopsis gaertneri
(Schlumbergera gaertneri)
Tj. USKRSNJI KAKTUS

JANUAR:period mirovanja.
FEBRUAR,MART:period pre cvetanja,odrzati zemlju jedva vlaznom i prohladno dok se ne pojave pupoljci,posle povecati vodu i toplotu.
APRIL,MAJ:period cvetanja,zalivati normalno pri minimalnoj temperaturi od 16 stepeni.
JUN,JUL,AVGUST:napolje,stavise na polusenovito mesto,zasticeno od puzeva.
SEPTEMBAR,OKTOBAR,NOVEMBAR,DECEMBAR:period mirovanja,temperatura 13 stepeni,zemlja oko zila treba da bude vlazna ali oskudno tj.ne preterano.

Ako pomaže upute za božični vjerovatno su ok i za uskršnji
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 10:47
Zmaj, uputstva si isprobao i isplatilo se. Nadam se da će i mene moj mali kaktusić nagraditi cvjetanjem iduće godine. Ove godine sam ga kupila s pupovima. Jedno kratko vrijeme pupovi su se lijepo držali i onda su počeli otpadati. Niti jedan nije procvjetao. Unhappy
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.