Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 38>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 07:29
i mi smo počeli s jednom uzgojenom iz sjemenke, ali ona se toliko raširila i pogušila sve oko sebe da smo je morali maknuti
i to prije par godina, ali i dalje iz žila koje su ostale u zemlji izbijaju nove biljčice
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 16:03
ispričavam se što upadam u ovu temu ali mene zanima dali netko ima sjeme ili biljkicu za prodati ili dati.
očarala me ova biljka.smile143
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 20:18
ima krtice,, jedna za dobrodošlicu,baci adresu na pp Thumbs%20Up
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 19:12
Ja imam jednu sto ima isti bijeli cvijet kao i vase, ali je plod smedji i vrlo ukusan, za razliku od ove prve koja ima zuti plod  koji je prilicno suh i nikakav za jelo. Jede se tako da se prepolovi nozem, i onda se zlicicom pojede sadrzina. Drugi naziv je maracuja, ne znam latinsko ime. List joj je veci i sjajniji od ove klasicne passiflore. Prezimljava u Dalmaciji vani.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 21:22
to je passiflora edulis... i ima i Fanta maracuja! Smile
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 07:02
Morana, a edulis, hvala!
 
super je ta za sok, moja susjeda, kod koje je pokrila cijelu okucnicu, i koja ne zna sta ce s plodovima, isto pravi domaci sok od nje, prekrasan je, tako egzotik!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 13:58
Imam isusovu krunu,lijepo se razgranala ljetos, nisam je vadila iz zemlje već sam joj dobro zaštitila korijen sa piljevinom i stiropolom i sve to dobro omotala u debeli najlon do metar visine,nadam se da neće smrznuti, jer ako mi se nije smrznuo limun i smokva koju tako svake godine zaštitim nadam se da neće ni ona. Kada počne tjerati mogu pokloniti reznice kojoj će trebati.
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 22:32
pozdrav yoyo 1,i svima ostalima na forumu...ja sam iz Slavonije,i obožavam cvijeće...zanima me dali bi taj cvijet Isusova kruna preživio i kod nas u Slavoniji,vani ili bih ju morala u zimu spremiti u zatvoreno, te jako molim ako još imaš reznica za poklon....unaprijed se veselim....
Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 08:45
Flover isusova kruna može opstati i kod tebe u Slavoniji samo joj treba u kasnu jesen dobro zaštiti korijen od smrzavanja. 
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 13:57
ClapPrekrasne su vam passiflore,bravo,to je meni jedan od ljepših cvijetova,nastojati ću si je uzgojiti.Ali ću prije toga dobro proučiti sve vaše komentare i savjete.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 22:12
Koliko treba da nikne pasiflora, da li netko zna?smile134smile160
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 11:26
Zna li mi netko reći kakva je  to vrsta ( na vrećici bez slike piše...)
 pasiflora granadila?
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 11:40
Miro ja dok sam guglala izbacilo mi ovu fotku
 
 
E sad nam fali Voki da ovo potvrdi......šalji mu pp
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 19:14
Hvala Tija! Ima li je tko društvo? Meni liči na pasiflora cerulea pa sada više ništa neznam. Imam pasifloru cerulea, isto ima ovakav plod a i cvijet joj je vrlo sličan  kao i pasiflora granadila.
Možda ja ne vidim razliku.Cool
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 07:22
samo da čujem mišljenje.....
jel bi moglo klematis i pasiflora na iste ljestve, svaki sa jedne strane ili je pasflora previše invazivna ?
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 09:04
zašto mi se ovo događa na pasiflori?
 
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 14:33
može li savjet za razmnožavanje pasiflore?
Jel sada dobro vrijeme za to?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 15:13
Koliko traje nicanje sjemena pasiflore.? Posijala sam sjeme ali već mi se čini predugo i mislim da je već trebala niknuti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 16:25
Nicanje semenki pasiflore može biti od desetak dana do 12 meseci, zavisno o vrsti i o starosti semenki. Na slici koju je našla Tija je Passiflora ligularis.
Antonija, probaj prihraniti pasifloru nekim tečnim đubrivom sa mikroelementima, izgleda kao da joj fali gvožđe (željezo).
Sanja slobodno možeš staviti reznice pod flašu i ja trenutno ožiljavam neke pasiflore.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 16:40
voki, hvala puno, odoh u zalijevanje!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.