Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 209210211212213 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 20:54


Na oba dvije slike je isti adenium. Na drugoj slici, slikanoj danas je oko godinu i pol stariji. U međuvremenu sam adenium tri puta dizao iz supstrata pokušavajući mu formirati kaudeks. Koliko sam uspio procijenite sami.
Kišilo je cijeli dan, pred večer se pojavilo sunce i evo duge.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 21:00
Odlično, svaka čast, tolko o pelcerima i caudexima
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 21:04
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Odlično, svaka čast, tolko o pelcerima i caudexima
Potpis!Clap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 21:08
Netko je spomenuo neki doktorat....Pinus je doktor za adeniume Approve
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 09:31


Adenium obesum, sijanci 2012
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 09:58
Bože, kako su krasni!!!
Pinus, divim ti se! Ja sam potpisala kapitulaciju pred njima, ali ovu temu obiđem svaki dan...
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 13:27
pinus divim se adeniumima,ali i okolici (priznaj da je to namjerno)Wink
obožavam lagano brdovite krajeve
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 15:10
@Pinus, malci su ti bombončićismile170 Da nismo pratili njihovo nicanje i stasanje, nebi ni mi vjerovali da su još bebe.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 15:17
Imala sam namjeru ove im zime priuštit odmor, no oni se protiveSmile nešto su pupova odbacili nakon preseljenja u kuću, taman sam pomislila da im je dosta, kad onoooThumbs%20Up 

Probudio se i bijeli

ima i novih mahuna

Ovaj je definitivno izgubio kompasTongue

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 17:19
Pinus,svaka ti čast ClapClapClap Sijanci su ti prekrasni  smile71
Bebolina,ovi cveteki stvarno veseleThumbs%20Up....A tek mahuniceHeart
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 17:29
Bebolina , Pinus pa vi ste genijalci, sve Vam uspjeva što zamislite, ma BRAVO
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 19:20
bebolina pa znaju oni da nas sve moraju još veseliti,jer dolaze sumorni dani.dala si im dovoljno snage preko ljeta pa sada vraćaju
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 20:19
Pinus- krasni rascvjetani sijani, trenutno mi je ljepši ovaj na drugoj slivi, malo zakrivljen, baš je sladak
Bebolina - ti bi nas lišila te ljepote cvjetanja, sreća pa te ne slušaju, nego i dalje cvjetaju
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 10:11
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Ja sam potpisala kapitulaciju pred njima, ali ovu temu obiđem svaki dan...
Dadinica, dzeni, i vi ostale djevojke koje želite ponovno sijati. Nabavite sjeme i u proljeće krećemo zajedno sa novom rundom sijanja. Uvjet je da imate sunčanu terasu ili neki prostor koji je ispostavljen direktnom suncu. Adeniumi nisu sobne biljke. Najesen adeniume prenesemo na južne prozorske police iza stakla i to je to. Zajedno će nam biti lakše. Znate onu narodnu: Ako može Mujo može i Suljo. Radimo sve zajedno na isti način i sijanci nam sigurno   procvjetaju do kraja sezone.

Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

pinus divim se adeniumima,ali i okolici (priznaj da je to namjerno)

ajama, priznam ali samo pod uvjetom da mi pola oprostiš

bebolina, kažeš da si ih preselila u kuću. Zar im ne bi bilo bolje ispred stakla ? Moji dane provode ispred a noći iza stakla. Kod mene su dnevne temp.   od 15 – 20 C. Danas su najavili čak 23 C, noćne od 5 – 10 C.

Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Pinus- krasni rascvjetani sijani, trenutno mi je ljepši ovaj na drugoj slivi, malo zakrivljen, baš je sladak

moon, slažem se i meni je taj poseban. Kao da bi želio iskočiti iz tegle.    
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 14:36
@Pinus, moji adeniumi su iza stakla već dva tjedna. Jedini je razlog tome što sam bila bolesna i nije mi baš bilo moguće selit ih dva X dnevno. Sad su se prilagodili pa neka tu i ostanu do proljeća
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 16:03
Pinus, imam terasu koju cijeli dan prži sunce, ništa na njoj ne opstaje da ne zakuha... nadala sam se da bi adeniumi mogli... a uz to su još i tako božanstveni!
Možda na proljeće zaista pokušam ponovo.
Hvala na podršci!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 18:16
ajama, priznam ali samo pod uvjetom da mi pola oprostiš
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------
ma,za tako divan pogled ti sve opraštam
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 18:55

Moj je unutra, iza stakla, južna strana (sve po uputamaWink) samo ima jedna mana - do stakla imam još natkriveni dio terase, tako da nije baš idealno, no bolje nemam. Onaj kupovni adenium ma hrpicu pupova. Jedan od njih se sprema procvjetati. Da li će uspjeti ovi ostali pupovi narasti i procvjetati - idjet ćemo. Ima još nešto - dvije malecke mahunice se stvaraju - da li će opstati i to ćemo vidjeti. Ako ih bude, pridružim se eksperimentu "Mujo i Suljo" LOL

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 21:10
Moji su u kući sve dok ne dođem s posla nekako oko 15. 40 imaju sunce do 14 sati a onda van , strah me je ostaviti ih ujutrao van kad je tem. oko 12 C , sijanci nisu van oni imaju sunca približno 6 sati ali iza stakla. Molim Pinus , Bebolina što radit jer kažu da će biti sunčano naredih 10 dana da li da ih iznesem vani odmaj ujutro ???????
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 07:59
Teško mi je reč. Ne poznam situaciju kod tebe. Svoje iznosim na balkonske prozore kada se raziđe magla tamo oko 10 h. temp. su preko dana od 15 – 20 C po noć od 5 – 10 C. Na suncu su ako ga ima po par sati dnevno. A ostalo svijetla sijena. Pred večer ponovno unosim adeniume na police iza prozora.
aralija, ako bi tih tvojih 12 C ujutro bilo sa suncem ja bi adeniume ipak iznio. Najvažnije je sunce, a 12 C još nije tako kritično.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 209210211212213 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.