Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 215216217218219 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 23:19
U vrtu mir i tišina. U rano jutro još uvijek snen, s ledenim bjeličastim dahom. U podne osunčan, blistav. Miran i tih, ali spreman na proljetno buđenje i vatromet boja. 
Sutra je novi dan.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 14:31
uzivala sam i gustala u setnji kod tebe...navracala sam ja brzinski i prije ali danas sam si dala vremena i bas uzivala u svakoj sliki..divno je kod tebe i po zimi..ako budes imala zuti midi perunika za prodaju sjeti me se,jer tko zna hocul biti u mogucnosti povirit tu ovih dana :)
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 19:49
samo da se javimsmile113
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 21:11
Znas da ja cesto uzivam u setnji kod tebe. Prekrasna mi je ona bijela weigela. Nisam ni znala da postoji bijela
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 21:12
Retriver Sara
lucy
kamenjar
catalpa

Hvala vam!smile84

Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

U vrtu mir i tišina. U rano jutro još uvijek snen, s ledenim bjeličastim dahom. U podne osunčan, blistav. Miran i tih, ali spreman na proljetno buđenje i vatromet boja. 






Lonicera

 

 

     

     


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2015 u 11:00
da li se varam ili je to nekakva druga lonicera-crveno žuta
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 19:17
ajama, to je drugačija lonicera. Cvijetovi su joj kao male trubice.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 19:38








drijemovac




smilje


zimski jasmin


limonium


sedum

Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 19:53
Predivne visibabekrokusi,
drijemovac..Slike su savršene!

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 20:41
Čini se da je proljeće toliko zaljubljeno u tvoj vrt da ga je prvog posjetilo.Smile Varijegirani arabis djeluje tako svježe, a kod mene je sav potamnio. Jesi li već orezala smilje?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 20:44
kao i uvek sve "tip top"...predivno...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 20:50
Hvala ti Andina!Big smile
Smilju sam orezala vrhove i suhe grančice. Nemam baš velikog iskustva u orezivanju i bojim se da ga ne uništim pretjeranim orezivanjem.
Varijegirani arabis ima cvjetne pupove iako mu cvjetovi nisu zanimljivi. Najljepše su boje njegovih listova.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 07:38
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

ajama, to je drugačija lonicera. Cvijetovi su joj kao male trubice.

vidim ja da je to nešto drugačije,ali prekrasno.da li i je ona penjačica.

kod tebe proljeće već dobro zagazilo
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 20:31
Originalno poslano od člana rubensica rubensica napisao:

Znas da ja cesto uzivam u setnji kod tebe. Prekrasna mi je ona bijela weigela. Nisam ni znala da postoji bijela
drago mi je rubensicaBig smile
Bijela vajgela (Weigela florida "Bristol Snowflake") je nešto niža, naraste do 1.5 m i ima povijenije grane. Ako ima dovoljno sunca, cvjeta sve do jeseni.


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 20:39
miska

arčik


Hvala vam!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 20:49
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:


vidim ja da je to nešto drugačije,ali prekrasno.da li i je ona penjačica.
To je lonicera sempervirens "Major Wheeler". Penjačica je kao i ostale lonicere samo se razlikuje u obliku cvjetova. Njezini cvjetovi mi izgledaju kao cvjetovi phygeliusa.
Prošle godine mi je prvi puta cvjetala, i još je malena. Nadam se da će ove godine krenuti malo brže.


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 21:13
Timijan  (Thimus vulgaris "Faustini")



Timijan se orezuje nakon cvatnje ali mu na kraju zime porežem vrhove jer je poznata njegova osobina da ponekad malo zaspe i sporije raste.
Timijan nije biljka koja će svojim glamuroznim izgledom izazvati divljenje, ali ima drugih, puno vrijednijih osobina; zimzelen je, nezahtjevan, ljekovit, zanimljiv i koristan kao začin a pčele od njegovih cvjetova prave mirisni med.
Grmići timijana, visoki do 40 cm, rastu na suhom i škrtom tlu, na punom suncu.
U ljekovite svrhe se najviše koristi u liječenju dišnih puteva. Za sušenje se bere tokom ljeta kada je u cvatu, suši se okrenut naopačke na suhim i prozračnim mjestima. Osušen se čuva u dobro zatvorenim staklenim posudama.
Timijan se koristi u kulinarstvu kao začin koji poboljšava probavu teških jela a okus mu se pojačava na višim temperaturama.

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 21:47
Bršljan, dugačak nekoliko metara, kojemu su se neki djelovi smrzli i listovi potpuno osušili, a neki su živi i još uvijek zeleni


moja drvca preživjela zimu na terasi bez zaštite. Forzicija je puna pupova a puzava dunjarica crvenih bobica.


cvijet kukurijeka


plućnjak


paprat


ajuga

Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 14:34
Divnih li proljetnih cvjetića kod tebe! Napokon je krenulo.
Iako, ponovno moram to reći, tvoj vrt je lijep kroz sva godišnja doba!
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2015 u 22:32
Hvala ti FLORAMYE, drago mi je da si tu!Heart

Nekoliko cvjetića iz mog kišnog vrta









ukrasni luk



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 215216217218219 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.