Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 217218219220221 243>
Korisnik
Poruka
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2015 u 14:16
cpirider, o ovom zelenilisnom pročitaj tu: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=570&title=radermachera-sinica
Mislim da je to to!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
flowerfan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flowerfan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2015 u 21:54
Ne znam jel trebam novu poruku ili se priključiti nekom već postojećem postu, ispričavam se ako kršim pravila.

Ovo je samonikla biljka. 
https://www.flickr.com/photos/durija/16325334468/

( Ne znam staviti sliku na forum, pa dajem link.)

Uslikala sam ju prije nekoliko godina u Našicama. 
Kasnije su kosili, i nije više nikla.
Ne znam jesam ikad još vidjela takav cvijet, osim taj put.
Podsjeća me, po tim prašnicima i pognutoj "glavi"  na vilino oko, tamno bordo divlji cvjetić.

Molim ime cvijeta, ako bi tko znao.
Unaprijed hvala!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2015 u 22:05
Biljka na slici je boražina (borago officinalis)
Na vrh
cpirider View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2015
Lokacija: zrenjanin
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cpirider Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2015 u 00:19
Hvala puno Hug Jos neko da se javi za kaktuse i ja presrecan :) Msm za njih mi nije tolika frka za nego nego bih voleo znati koje su sorte da probam da nadjem jos takvih za kupiti Embarrassed
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 19:46
molim identifikaciju ove biljke sa šarenim listovima imala je lijep, tamno roza cvijet

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 21:15
Nona to ti je Ruellia makoyana Smile
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 22:05
Sigurno je jer je pelcer od tebe, hvala još jednom smile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 11:34
ovo sam isto dobila od tebe stefice.n

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 14:16
Nemam pojma što je ali sliči mi isto na nemananthus,
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 14:37
ma ne , to se vidi grana od njega ali ovo je sitnog lista i nisu kožasti kao kod nemanthusa
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 14:55
ako su sivi i dlakavi listići a grane vjese prema dole onda je antirrhinum molle ili puzajuća zjevalica

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 15:17
ne dala si mi i nju ali mi je propala, listići su mali zeleni

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 15:19
E onda ne znam,vjerovato ja to više nemam

Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2015 u 18:24
Displaying DSC_0346.jpg


Izniklo u mom vrtu. Nije mrkva. Što bi moglo biti?
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2015 u 18:24
Displaying DSC_0348.jpg

još jedna koja je iznikla, a ne znam što je ....
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2015 u 18:25
POzdrav
 još jedna biljka za koju ne znam što je? MOžda sam mislila cosmos, ali nekako mij e pregusta...
Displaying DSC_0349.jpg
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2015 u 18:26
I još samo ova. meki, nježni listići koji se uvijaju. Blago pepeljaste dlačice na površini listova...Displaying DSC_0350.jpg
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2015 u 17:52
širi se super brzo,sliči u peruniku,lijepo cvate..koji je to korov?
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2015 u 19:19
Iris japonica
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2015 u 19:23
taj 'korov' ti je iris japonika.to je vjerojatno od slavice.ona to ima

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 217218219220221 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,423 sekundi.