Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lantane
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lantane

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 31>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 20:45
radujem se ovoj svojoj lantanici ,voljela bi ih imat u više boja..jedva čekam da ih nađem zutu i bijelu

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 17:49
Kamenjar ako naletiš negdi na njih osobito narančastu i crvenu jaaaaaaaaaaaaaaavi
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:16
necu ti javit anđelka nego cu ti kupit LOLmislim da je ova moja naranđasto žuta ..ja trazim ih u svim bojama ,predivne su mi ..mladice od jesenas mi se još drze naziru se izboji od novih listica ali su mi tako njezne..jeli to normalno za njih u ovo doba godine ?
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 08:09
Mislim da jeste, tek je počelo grijat  vidićeš kad malo jače ugrije.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 15:40
ako ti je ostala koja iz reznice možda je narančasto žuta - nju i onu ciklama-žuta sam ti bila otkinula kod sebe,
mali sijanci od mene su uglavnom svijetlo rozo - žute
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 16:58
jest natalija ostale su mi reznice od tebe,i imam jednu reznicu od susjede ...za sad se dobro drze ,a ja krecem u akciju na lantane,kupit cu koju god vidim Smile
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 18:59
Ja jučer zujila po centrima i rasadnicima  nisam vidila da ih ima, kao za par dana će bit svega.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 13:20
moje lantane orezala sam radikalno ujesen kad su izgubile lišće (u teglama su) sada su već potjerale prilično lijepe nove izboje... neke od grančica popikala sam u zemlju, i one tjeraju



Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 22:52
Mari, jesi probala uzgojit stablašicu lantanu?
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 23:15
Zanima me može li lantana u Dalmaciji preživjeti zimu na otvorenom ako je posađena u tegli ili ju treba unositi u zatvoren prostor.
Sutra je novi dan.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 20:11
lucy ja ih tek od jesenas imam,tako da neznam mogu li u tegli prezimit vani...u vrtu znam da mogu ima ih moja susjeda ,al tegla je ipak drugo,ja ću svoje uvjek skloniti bar pod natkrivenu terasu,što je sigurno, sigurno je
anđelka ja bas ocu od jedne napravit tj pokušat napravit stablašicu ,reznicu su još male i nježne ,trudit ću se oblikovat ih
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 07:51
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Zanima me može li lantana u Dalmaciji preživjeti zimu na otvorenom ako je posađena u tegli ili ju treba unositi u zatvoren prostor.


ovisi gdje u dalmaciji, koliko nisko temperatuire padaju, na kojem je položaju tegla

i kao što je rekla kamenjar - puno je lakše biljci u zemlji nego u tegli, kako zimi tako i ljeti

kod mene je prošlih godina jedna lantana u zemlji/vrtu uspjela prezimiti, tj. propao bi nadzemni dio, ali bi do ljeta pojeralo iz korjena

e sad, kako je ova zima bila puno oštrija od prošlih, nisam sigurna da će se to ponoviti

a npr. lantane iza kuće koje su zimi u duljoj sjeni, one su već prve zimepropale - još prošlu zimu, puno manje oštru nego ovogodišnju


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 13:32
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

Mari, jesi probala uzgojit stablašicu lantanu?

hej ovo je dobra idejaClapTongue
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 19:07
Vidila sam u živo kako izgleda, izgeleda famozno!Ja sam u potrazi za sadnicama i dok ih nabavim krećem u projekt"odgoji stabalce"
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 18:16
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ako ti je ostala koja iz reznice možda je narančasto žuta - nju i onu ciklama-žuta sam ti bila otkinula kod sebe, mali sijanci od mene su uglavnom svijetlo rozo - žute



Bog Natalija ja sam iz Vodica....moja lantana je ovu zimu propala pa sam jučer kupila u Turnju novu..žute boje...... dam ti ovo ljeto grančicu ..nije zadar daleko....imaš li ti koju drugačiju ?
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 19:44
zanima me za stablašicu..znači kidam donje izdanke (listiće) vrh ne diram...kad naraste na zeljenu visinu tad otkinem vrh i pustim je da rastu bočne grane....jeli neko osim seni (nju trenutno ne vidim tu) radio stablašicu od lantane ?
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 19:58
kamenjar, jesam ja. upravo tako kako si opisala. pobij uza nju neki potporanj da ti ostane uspravna.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 19:59
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

Bog Natalija ja sam iz Vodica....moja lantana je ovu zimu propala pa sam jučer kupila u Turnju novu..žute boje...... dam ti ovo ljeto grančicu ..nije zadar daleko....imaš li ti koju drugačiju ?


narančastožuta i ciklama žuta/narančasta su u dvoru i nadzemni dio je suh, pozebao
nadam se da će i ovo ljeto krenuti, ali do tada ima oho-ho vremena


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 21:24
antonija ,ovo je moja mlada biljka,jesenas od natalije dobila pelcer...vide se malo na sliki izboji ,hocu li vec sad dok je biljka tako mlada i njezna kidat te listice ,slikano je prije par dana,sad su to vec mali listići


pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 08:08
kidaj!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 31>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.