Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 29>
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 23:19
Aloe vera - Aloe Barbadensis M. u cvatu, rijetko viđen prizor, ova aloe je uvijek vani i zimi i ljeti, cvijet je visok negdje oko 80 cm, impozantno...




život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 23:21
Clapsmile93smile79
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 23:28
Aloe saponaria u cvatu


život je more
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 23:30
Jel me hoćeš da izludiš od ove ljepote??
smile93smile55Bravooooo!!!!!!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 06:57
koji cvijet aloe vere wau,predivno je ,obadvije su predivne al aloe vera smile71
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 12:31
jedna moja

još jedna


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 21:55
Molim za savjet: prošle godine sam kupila alou (običnu, u Lidlu). Cijelo ljeto je bilo u redu i zimu je preživjela, pa čak i dala dvije-tri mladice. Bila je uobičajeno zelene boje. Kad je zatoplilo stavila sam je van i bila je o.k. Jedino su vrhovi listova bili malo posmeđili pa sam ih odrezale. Nakon nekog vremena sam joj malo promijenila zemlju i odvojila mlade koje sam stavila u mješavinu zemlje-pijeska. No, mladice nisu dobro. Matična biljka je sada sivo-zelene nekakve pepeljaste boje. Listovi su na dodir mekaniji. Takve su i mladice. Što joj je ? Bila je ovih dana na suncu, padala je kiša po njoj, sve uobičajeno. Izvadila sam je iz zemlje i korjen izgleda dobro. Agava je prošla isti put kao i aloa i agava je zelena, čvrsta.
Kako da pomognem aloi?
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 00:01
Danas sam pročitao na INTERNET stranici iskusne vrtlarice....da se aloje mogu razmnožavat listovim.....kaže ISPROBANO!....Kaj mislite,,,meni je to nekak bedasto....ako želite link stranice....PP!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 22:56
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 00:14
Lantana, predivni cvjetovi aloa!
EN, i tvoje su krasne, a tek kad porastu. Na prvoj aloici sam vidjela da su ti donji listovi počeli propadati, pa mislim da bi je trebala manje zalijevati.
petit, isto mislim da se dogodilo i sa tvojima. Makni ih u natkriveno, bez podloška, mogu one dugo bez vode.
moon, kako je tvoja lijepa i zdrava. Clap
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 20:56


Aloe striata
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 00:32


Mislim da je ovo neka vrsta aloe, samo ne znam koja, ako netko zna neka napiše :)

Btw, ovo je stara slika, sad je totalno promjenila boju skoro pa u smeđe i još je bacila i mali izdanak sa strane.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 00:40
DA ovo ti je aloja,,,a koja je točno vrsta nezam,,,jako je mlada....imali pjege po lišću?
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 00:58
Evo sad sam je pogledao i nema. Možda je tada u to vrijeme imala. Slikat ću je sutra po danu pa cu postaviti ovdje.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 01:07
Po svemu sudeći to je najvjerovatnije Aloe Black Gem
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 01:17
Mislim da ce to biti ta, hvala!

Još malo pa cu sve svoje biljke identificirati :D
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 20:22
Pozdrav svima smile219

Kupila sam dana u Plodinama ovu lijepu biljčicu, pisalo je da je aloe. Ne znam točno koja niti što traži pa bih vas molila par kratkih informacija o održavanju. Čim sam ju kupila presadila sam ju u kupovnu zemlju za cvijeće, polila i ostavila na balkonu. Balkon mi je na južnoj strani u Zg. Sad me zanima kako često ju zalivat, da li ju stavit na sunce ili u hlad, do kas smije biti vani i tako te neke osnovne informacije :) hvala vam puno unaprijed


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 20:47
Ne jako sunce, više hlad, pogotovo što je iz trgovine gdje je bila na umjetnom svjetlu cijelo vrijeme. Zalijevaj umjereno, a za sve ostalo pročitaj temu, puno toga je napisano o alojama, pomoći će ti.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 21:03
Hvala :)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 21:25
orhideja4...aloa koju si kupila je Aloe vera Barbadensis Miller, imaš temu o njoj i na ljekovitom bilju Aloa Vera i ovdje Aloa Vera
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 29>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.