Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kod Josipe u vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kod Josipe u vrtu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 92>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 11:32
Originalno poslano od člana petit petit napisao:

Lijepo napreduješ, samo nastavi. Treba pokušavati, učiti i biti uporan a onda će samo jednog dana zasjati od ljepote
napredujemo da...svi se trudimo...ide polako kako sam zamislila...vocnjak pun ukrasnih grmova...puno cvijeca za posijati u proljece ide polako...hvala na posjeti...ako mislis da nesto grijesim reci slobodno....Tongue
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 11:39
Originalno poslano od člana Miranda Miranda napisao:

Draga moja,često prošetam kroz tvoj vrt...ne ostavim trag svaki put,ali tu sam.Wink
Nevjerovatno je koliko si toga napravila u tako kratko vrijeme! Samo hrabro naprijed!

ni sama neostavljam traga uvjek...ucim,kradem ideje,proucavam...hvala sto pratis razvoj..mislim da nisam pogrijesila sto sam iza stavila vocnjak i ukrasne grmove(koliko ih se primi)...od naprijed idu malo svecanije biljke a moram priznati da ih ima dosta....hvala na posjeti i molim savjet ne samo od tebe vec od svih vas...pusa ismile78iz nu....
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 12:26
Draga Josipa, iskreno mi je žao zbog tvoje majke i neka ti njeno postojanje bude neiscrpan izvor snage.
Vrt i sada jako lijepo izgleda a biti će i još ljepši. Evo moj mali doprinos da zid pretvoriš u najljepše cvjetne slapove.



- glicinia, tekoma, clematis, pandorea, jasmin, lonicera

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 20:49
Originalno poslano od člana petit petit napisao:

Lijepo napreduješ, samo nastavi. Treba pokušavati, učiti i biti uporan a onda će samo jednog dana zasjati od ljepote
ako ne pokusas neces ni uspjeti....ja pokusavam ,trudimo se svi,volim cvijece..sad samo cekati sta ce bit od svega dogodine...smile64
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 20:51
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Draga Josipa, iskreno mi je žao zbog tvoje majke i neka ti njeno postojanje bude neiscrpan izvor snage.
Vrt i sada jako lijepo izgleda a biti će i još ljepši. Evo moj mali doprinos da zid pretvoriš u najljepše cvjetne slapove.



- glicinia, tekoma, clematis, pandorea, jasmin, lonicera

kako mislis tvoj doprinos?oces mi posalti sadnice...

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 22:07
Jako lijepe ideja za ozelenjavanje i pokrivanje zidova. Ova kombinacija clematisa i lavande je preslatka.
Josipa, ja imam tekomu. Ovaj tjedan ti šaljem paket. Želiš li tekomu, malu, ali zakorjenjenu sadnicu?
Sutra je novi dan.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 22:30
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Jako lijepe ideja za ozelenjavanje i pokrivanje zidova. Ova kombinacija clematisa i lavande je preslatka.
Josipa, ja imam tekomu. Ovaj tjedan ti šaljem paket. Želiš li tekomu, malu, ali zakorjenjenu sadnicu?
 sam uzela jako je mali..a i sporo raste...danas sam pozabijala sadnice lavande...one ce u kalice...moze mila sve sto imas da puza bar malo...a opet ces se trositi na mene...a kako i gdje bih mogla nabaviti taj pandorin jasmin i loniceru ?platila bi znam da su to jako skupe biljke,...nemora uvjek biti zadjabe...pusa mojoj lucy
smile64
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 23:33
Josipa, pandorea na žalost ne podnosi niske zimske temperature tvog podneblja pa mislim da je nema smisla saditi. Ti još svakako provjeri kod našeg prijatelja Googla.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 00:20
Mila Josipa, sve što imam a da puže ili raste visoko, doći će do tebe. Zajedno ćemo se mi veseliti, a ja ću uživati u šetnji tvojim vrtom.
Sutra je novi dan.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 00:45
I ja cu isto pogledati gdje ti jos mogu uciniti kakovu malu radost !
Samo nek se vratim !
                                                                Blumen bilder
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 09:09
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Josipa, pandorea na žalost ne podnosi niske zimske temperature tvog podneblja pa mislim da je nema smisla saditi. Ti još svakako provjeri kod našeg prijatelja Googla.
sad mi kaze kolegica...steta...a tako je lijep...ma dobro...crvena loncijera stize i i tekoma...lavanda se prima i bit ce ljepo....smile64
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 09:13
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Mila Josipa, sve što imam a da puže ili raste visoko, doći će do tebe. Zajedno ćemo se mi veseliti, a ja ću uživati u šetnji tvojim vrtom.
hvala ti mila....od sveg srca...smile86
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 09:14
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

I ja cu isto pogledati gdje ti jos mogu uciniti kakovu malu radost !
Samo nek se vratim !
                                                                Blumen bilder
samo polako,sretno se vrati...ima dana...pusa smile80
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 10:38
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:



- glicinia, tekoma, clematis, pandorea, jasmin, lonicera

rajski vrtovi, lijepo je da si Josipi predložila kako da ukrasi zid, ali moje mišljenje je da su to sve biljke do kojih je teško doći a neke od njih ne mogu podnijeti našu klimu.
Da bi to izgledalo kao na ovim slikama, trebaju proči godine, treba puno znati o tim biljkama i mislim da i mi, koji godinama imamo vrtove, nismo to postigli.
Josipa je početnik i normalno je da se izgubila u mnoštvu biljaka koje je odjednom dobila.
Treba krenuti sa jednostavnijim biljkama i savjetovati je gdje što treba posaditi, kada orezati, koliko zaliti.

Draga moja Josipa, vidimo se uskoro.Heart
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 16:08
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Mila Josipa, sve što imam a da puže ili raste visoko, doći će do tebe. Zajedno ćemo se mi veseliti, a ja ću uživati u šetnji tvojim vrtom.
hvala ti mila....od sveg srca...smile86
nek nam je zdravlja pa mozda prosetamo i uzivo vrtom a ne samo virtualno....smile57
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 16:12
slavujka moja dolazi i pomazi...hahha....a sva sam pogubljena toliko toga treba znati a ja jos uvijek neznam pisati biljeske...ma naucit cu...do sad sam bila vani...mrtva umorna al puna duha srece...hvala vam svima sto mi pomazete...kazem ja to ce nas vtr da bude...smile134
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 19:27
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Nije čudo što si se pogubila u nazivima cvijeća. Odjednom si se našla "oči u oči" sa 100 vrstA. Glavno da oni rastu, a imena ćeš zapamtiti poslije.
hvala na razumjevanju inace sam jako zaboravna...Ouch


...draga Josipa...puno nas je ovdje zaboravnih bez obzira i na godine i na zdravstveno stanje, osobno sam među prvima po zaboravnosti, a uvijek sam bila najviše ponosna na svoju memoriju i fotografsko pamćenje...prihvatila sam svoje ograničenje i zato danas imam nekoliko bilježnica i notesa gdje upisujem razne bilješke o biljkama i njhove nazive...nekima nije bitno kako se biljka zove, a meni je, volim znati s kim imam posla, hahaWink...već sam ti prije spomenula da si pripremiš oznake za biljke koje ćeš staviti u tegle i u vrt...ne moraš trošiti novac za jako skupe oznake u vrtnim centrima, uvijek se može iskoristiti ono što se ima kod kuće...vodootporan flomaster i štapići od sladoleda ili trakice izrezane od plastičnih posuda u kojima se prodaju jogurt i vrhnje, kutije od sladoleda, stari plastični fascikli...
pusa draga mojaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 19:43
...draga Josipa...Haworthia se zove sukulent koji ti je počeo trunuti...pokušaj ju spasiti tako da ju ostaviš neko vrijeme da se to mjesto zasuši i otkloniš trule listove, a ako se ne može spasiti na proljeće ćeš dobiti drugu biljku...želim ti savjetovati kako se pripremiti za sadnju sukulenata i kaktusa...najbolje ih je pustiti nekoliko dana da se malo zasuše, a onda posaditi u zemlju i vrlo malo zaliti, bolje rečeno orositi...ako ih želiš odmah posaditi čim ih dobiješ onda ih nemoj nikako zaliti barem mjesec dana...oni u svojim listovima imaju dovoljno spremljenih sokova da mogu izdržati dulja razdoblja bez zalijevanja, a kada im vlaga postane potrebna onda ti oni svojim izgledom to i pokažu, počinju se lagano gužvati i uvlačiti u sebe...
...naravno da bi njima trebalo pripremiti i poseban supstrat, u zemlju za cvijeće dodaj malo pijeska, ako imaš malo perlita, možeš istucati komadić cigle ili slomljenje terakotne tegle pa to dodati, malo šljunka, sve ćeš to pronaći ako prošetaš svojom okolicom...ja ti se redovito iz šetnji vraćam s vrećicom u kojoj bude šačica pijeska, koji kamenčić, komadić mahovine za vrt...ne zaboravi na drenažu, bar 2-3 cm od dna teglice...za sve to ćeš imati preko zime dovoljno vremena da skupiš i pripremiš za proljeće...neće ti biti dosadno u očekivanju proljeća dok će vrt spavati zimski sanSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 19:59
Dobro došla Josipa,navratiti ću ja često...zato slobodno pošalji pp i dogovoriti ćemo se za sve ostalo.
lpsmile79
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 23:24
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Nije čudo što si se pogubila u nazivima cvijeća. Odjednom si se našla "oči u oči" sa 100 vrstA. Glavno da oni rastu, a imena ćeš zapamtiti poslije.
hvala na razumjevanju inace sam jako zaboravna...Ouch


...draga Josipa...puno nas je ovdje zaboravnih bez obzira i na godine i na zdravstveno stanje, osobno sam među prvima po zaboravnosti, a uvijek sam bila najviše ponosna na svoju memoriju i fotografsko pamćenje...prihvatila sam svoje ograničenje i zato danas imam nekoliko bilježnica i notesa gdje upisujem razne bilješke o biljkama i njhove nazive...nekima nije bitno kako se biljka zove, a meni je, volim znati s kim imam posla, hahaWink...već sam ti prije spomenula da si pripremiš oznake za biljke koje ćeš staviti u tegle i u vrt...ne moraš trošiti novac za jako skupe oznake u vrtnim centrima, uvijek se može iskoristiti ono što se ima kod kuće...vodootporan flomaster i štapići od sladoleda ili trakice izrezane od plastičnih posuda u kojima se prodaju jogurt i vrhnje, kutije od sladoleda, stari plastični fascikli...
pusa draga mojaSmile
danas sam slucajno nasla svoju knjigu VELIKI MEDICINSKI PRIRUCNIK...citam o nus pojavama a jedna od njih je i zaboravljivost...nemam drugog izbora nego puno pisati al se truditi da zapamtim gdje sam napisala...hahahhaah....Wink
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 92>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.