Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 226227228229230 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 18:56


Tajlanđani su pravi majstori uzgoja adeniuma. Njihovi adeniumi su lijepi i kada ne cvatu. Oni oblikuju i krošnju i kaudeks kod svojih adeniuma. Mi smo napravili tek prvi korak pri uzgoju adeniuma.
Na prvoj slici je pincirani ovogodišnji sijanac adeniuma a na drugoj dva ne pincirana adeniuma u istoj tegli. Oba dvije tegle su mi baš zbog tog uplitanja u normalan običan rast posebne, recimo da su mi zbog toga ljepše. Kakvo je vaše mišljenje ?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 20:07
@Pinus, prekrasni su ti bebolinciThumbs%20Up Istina je da smo početnici s adeniumima, ali kad se osvrnem unatrag godinu ili dvije, očito je da smo napravili jako veliki korak naprijed zahvaljujuć ovoj temi!
Hvala svima koji su svoja iskustva nesebično podijelili smile141 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 20:09
Pinus, izvukao si ovo ljeto maksimum iz njih i zbilja su prekrasni.
Meni su lijepi i pincirani i nepincirani.
Zanima me do koje visine može izrasti ne pincirani ako netko ima naravno.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 20:13
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Kako je Pinus rekao,cvijet za pet!
 
Koliko traje cvijet adeniuma?,ovaj moj maleni je još uvijek lijepo otvoren,a sunca ni vidio nije!
Ako nema velike vlage u zraku, cvijet adeniuma traje ponekad i desetak dana.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 20:14
Bebolina,da nije tebe i Pinusa,a i ostalih,ja ne bi imala pojma o adeniumima,ne bi mi ni palo na pamet da ih sijem.Zahvaljujući svima vama sad ih imam i uživam u njima.Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 20:15
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:



Cvijet za pet !
HvalaEmbarrassed 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 20:23
smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 20:43
Pinus....trenutno se ne mogu odlučiti koji je ljepši, svaki je na svoj način lijep
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 20:47
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Bebolina,da nije tebe i Pinusa,a i ostalih,ja ne bi imala pojma o adeniumima,ne bi mi ni palo na pamet da ih sijem.Zahvaljujući svima vama sad ih imam i uživam u njima.Tongue
Drago mi je da smo te zarazili virusom adeniumLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 20:48
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Bebolina,da nije tebe i Pinusa,a i ostalih,ja ne bi imala pojma o adeniumima,ne bi mi ni palo na pamet da ih sijem.Zahvaljujući svima vama sad ih imam i uživam u njima.Tongue
Drago mi je da smo te zarazili virusom adeniumLOLTongue
 
I onda se ljutiš kad ja hoću tebe malo zaraziti s kaktusima.TongueLOL
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 20:55
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Bebolina,da nije tebe i Pinusa,a i ostalih,ja ne bi imala pojma o adeniumima,ne bi mi ni palo na pamet da ih sijem.Zahvaljujući svima vama sad ih imam i uživam u njima.Tongue
Drago mi je da smo te zarazili virusom adeniumLOLTongue
 
I onda se ljutiš kad ja hoću tebe malo zaraziti s kaktusima.TongueLOL
Ne ljutim seLOLTongue Odupirem se( još uvijek uspješnoLOL) sve dok za njih ne stvorim uvijete i što je još važnije, privolit ukućaneWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 21:45
Bebolina, stvarno prekrasan cvijet. Ne mogu ga se nagledati i jedva čekam da se skroz otvori. Znam da ćeš nam ga pokazati još jednom! Wink Ja imam posijan kultivar Viva Las Vegas koji bi trebao biti sličan ovom tvom (da bar bude takav!), samo ću se još načekati cvijeta jer su sijanci iz kolovoza visoki tek oko pet centimetara.

Pinus, što jest - jest, ljepši je ovaj pincirani. Čini mi se da je bit  uzgoja adeniuma u tome da se dobije grmolika forma sa zanimljivim debelim kaudeksom i puno grana na kojima će biti i puno cvjetova. Ovaj tvoj pincirani je na najboljem putu k tom cilju. A i cvijet mu je prelijep! Na proljeće će svi moji isto tako pod nož.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 23:43
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Bebolina, stvarno prekrasan cvijet. Ne mogu ga se nagledati i jedva čekam da se skroz otvori. Znam da ćeš nam ga pokazati još jednom! Wink
 
Naravno da ću vam ga ponovo pokazati za dan ili dva, možda se do tada i popoljci koji ga okružuju otvoreWink
 
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Ja imam posijan kultivar Viva Las Vegas koji bi trebao biti sličan ovom tvom (da bar bude takav!), samo ću se još načekati cvijeta jer su sijanci iz kolovoza visoki tek oko pet centimetara.
Samo nek tvoji budu zdravi i jedriClap već bi te na proljeće mogli iznenaditi s ponekim cvijetićem. Što se boje tiće, ne očekuj previše od zvučnog imena pod kojim ti je sjeme prodano, to je nepoznanica dok ne procvatu.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 08:02
prekrasni su vam!
bebolina, ti si, čini mi se, pečena i kuhana šta se tiče kaktusa. sami ti to još ne znašWink
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 13:53
Bebolina, NE u kaktuse, nedaj se !!!
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 09:30
ajde znalci da čujem ..
jel bi mu smetala prostorija u kojoj je recimo do 5 stupnjeva ili je to ipak prehladno?
hvala
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 10:17
Originalno poslano od člana nata07 nata07 napisao:

ajde znalci da čujem ..
jel bi mu smetala prostorija u kojoj je recimo do 5 stupnjeva ili je to ipak prehladno?
hvala
Minimalna temperatura koju adeniumi podnose je +10, kao uostalom i sve druge tropske biljke!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 10:17
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Bebolina, NE u kaktuse, nedaj se !!!
smile61
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 10:18
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

prekrasni su vam!
bebolina, ti si, čini mi se, pečena i kuhana šta se tiče kaktusa. sami ti to još ne znašWink
smile60
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 16:33

....danasThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 226227228229230 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.