Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trišino dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trišino dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 227228229230231 243>
Korisnik
Poruka
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 07:25
Prekrasna su oba vrta Thumbs%20Up.
 
Ovaj cvijet se zove Argapantus ili Afrički ljiljan
 
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 09:05
prekrasno ti je sve i pravo kažeš treba uživati i raditi koliko se može smile57
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 09:12
Triša prekrasna dvorišta imaš. Ali me posebno interesira ako se naravno sjećaš, koliko su ti stari lupinusi na viksi, i koliko si ih posadila. Vidim da imaš jako lijepi grmić.
 
 
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 10:08
Sad ti je ljepotica kad ima cvijet, a bila je "picmoljak" od hoste LOL a ona je prava odrasla cura, pripada malim hostama, kao stvorena za tvoj riječki vrt. Uvijek će ostati niska, samo će se povećavati u širinu. Ne znam koja je, pomiješale su mi se etikete. Ne pomaže ni knjiga s 200 malih hosta, tek onda sam zbunjena.
Iglica je Geranium pratense "Striatum" (syn. G. p. Splish-Splash ili Bicolor)
Na vrh
maestral View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 392
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maestral Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 10:13
Predivno, prekrasni vrtovi. Posebno me oduševljava riječki vrt, kako je moguće toliko mnogo različitih biljaka skladno smjestiti u jedan (manji) prostor smile160? Osobno se malo "plašim" džungli u vrtu, ali ovaj vrt je dokaz koliko to može biti uspješno, šarmantno, s puno duha i ukusa, naravno u pravim rukama smile186
smile120
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 10:14

Ne znam oduševljavaju li me više slike sa vikendice ili ove iz dvorišta. Sve je tako lijepo, šareno, zdravo i bujno..... oduševljen sam.

Jednu ideju ću ti ukrast, a to je obilježavanje biljaka onim malim pločicama s latinskim nazivom biljke.
Već sam i ja mislio napravit nešto takvo, jednostavno se polako gubim u svim tim nazivima, a volio bih sve znati.
Sad si me ohrabrila, pošto vidim da i jedan veliki znalac kao ti ima te male podsjetnike.
 
Tri puta bravo za vrijednu i genijalnu vrtlaricu Trišu!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 10:47
Neznam više kojim riječima da pohvalim tvoje "malo" bujno rascjetalo dvorište, a da već nisam to sve rekla. Obožavam ovakvo šarenilo u kojem ipak prevladava omiljena prava  boja. Za perikalis ću trebati instrukcije gdje ti je bio preko zime, moj je tek novi od ovog proljeća, oduševio me i svakako bih ga željela imati duže.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 11:14
Malo prije sam se uključila, a vidim bilo mi vas je puno u posjeti, pa naravno zahvaljujem svima.
Flover, samo ti dođi, sigurno bi se našlo nešto što ti mogu dati.
Monny, ni u ludilu nećeš doći kad me nema, već se najavi, organizirat ćemo riječku kavu vrlo rado za tebe.
Bergenija, drago mi je što svratiš ovako, ali jednom ćeš to vidjeti u živo, znam, samo da se sve posloži.
Gio, tvoji mi komplimenti uvijek mnogo vrijede, jer ti si svakako jedan od mojih uzora.
Sarajka, tebi se posebno veselim. Ovaj puta u Skradniku, a uskoro i u Rijeci, napravit ćemo feštu.
Nataly kad god poželiš dođi k meni, tako dragu curu volim imati u društvu.
Hoya, e da, vrt se mjenja iz godine u godinu, sjećamo se naših početaka, a ti si isto krivac za mnoge vrste u mom dvorištu.
Anči hvala ti, dugo imam agapantuse i poznati su mi - upit je bio za sliku ispod.
E. nona, znala sam da se none, bake, ili već slično uvijek moraju složiti.
 
Proljeće lupinusi su iz sjemena pred tri godine, klijavost sjemena je odlična. Druge godine ih je bilo nekoliko, a treće vidjela si, cjeli grm.
 
Baka Bea, hvala na informaciji za hostu, dakle ipak će iz posude u zemlju, kada će se širiti, no mora u prvi red, jer stvarno je niska, kao neki pokrivač tla, možda 7-8 cm.
Hvala za naziv geraniuma.
 
Maestral, ja volim gužvu, džunglu u vrtu kako ti kažeš, sve je prekriveno cvijećem, korova skoro da i nema, jer dominiraju trajnice.
 
Gogo, pa oduvijek volim znati nazive biljki, a sada konačno ima tih pl. pločica za kupiti i svaki put kad prođem pročitam, ponovim i za sada pamtim, a kad počmem zaboravljati, uvijek će ostati tablice, valjda neću zaboravit čitati.
 
Lana, perikalis je stvarno lijepa biljka, šteta što ne podnosi niske temperature. Po zimi je bio spremljen u prostoriji, koja je tek nešto stupnjeva iznad nule, a ponekad je bila i nula, dakle, hladno mjesto mu je odgovaralo da preživi.
 
Svimasmile79smile86
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 11:25
Triša,koja divota kod tebe!Nema čega tu nema..Sve je lijepo,ljiljani posebno..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 18:46
smile45
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 18:54
smile141kod tebe ima predivnih biljaka a vidim i durantu u cvatu sad se još više veselim svojoj koja je tek u pupoljcima...stvarno je posebna

Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 20:41
Tek sam sad vidjela da je pitanje bilo za sliku ispod Stern%20Smile ,oprosti Wink !
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 21:15
Alisa, Niho, Bromelija, drago mi je što ste svratile, divno je imati toliko posjetitelja.
 
Anči, sve ok, bar si ponovila sliku mojih obožavanih plavih agapantusaClap
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 22:42
Triša,vidim da imaš prekrasnu pasifloru iznad vrtnih vrata,pa me zanima da li bi to meni ovdje u Zagrebu isto uspjelo preko zime  opstati,a sve ostalo Ti je smile227
Na vrh
1234DRENOVA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 535
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 1234DRENOVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 00:13
sve ti je prekrasno,pozdrav
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 23:20
ne mogu odlučiti koji mi se vrt više sviđa jer su oba prekrasna, riječki dinamičan i strastven, skradnički , jednostavan i smiren...ali moram istaknuti preslatku mini hostu koja mi se posebno sviđaSmile.
pusa
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 23:32
Već sam rekla da mi se jako sviđa kako si uredila vrt u Rijeci ove godine. Prekrasan vrtek pun cviječa i još ti ovoliki sukulentići cvjetaju....
Ali Skradnik je nešto posebno. Baš si ga prelijepo sredila, park, zeleno, cvijeće....Maherica si prava!ClapClapClapClapClapClap
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 23:48
Ah,.......................prekrasno!!!!!!!!!   WinkClap
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 00:13
Trisha draga , sve sto mogu reci je :

fenomenalno - genijalno ili
genijalno - fenomenalno !        Clap
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 01:14

Tvoje dvorište lijepo je na slici i u živo....Biljke rascvjetane u punom sjaju. Poklon plave ljepotice uživaju kod tebe i vjerujem da sam dobro pogodila prilikom izbora. Skradnik super zeleno i rascvjetano....Lupinusi su kraljevi....StarStarStar

sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 227228229230231 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,486 sekundi.