Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 94>
Korisnik
Poruka
nala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 13:17
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/5f3241f0-014.JPG" />
Pelargonium zonale. Samo da vam pokažem boju ovogodišnjih :



obožavam pelargonije... posebno u ovoj boji...


pozdrav svima
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 00:02
Pinus,
hajde nam slkaj te nove pelargonije calliope ako ikako mozes,bas sam znatizeljna da ih vidim,mislim da sam pre dve godine imala neku sa tim nazivom ako se dobro secam bila je polupuzeca,vrlo bujna...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 08:58
.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 09:03
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:



Lijevo na slici je Pelargonija zonale. Desno je Pelargonija Kaliope. Slikao sam ih zajedno tako da dobite bolji dojam o njenom habitusu. Naravno za one forumaše koji sa njom do sada nisu bili upoznati. To su ovogodišnje mlade Pelargonije jednake starost . Desna Kaliopa izgleda kao Pelargonija zonale na stereoidima.
Gospođa kod koje sam ju kupio savjetovala je sadnju u viseće tegle, navodno tako najljepše izgleda. No ja sam se ipak odlučio za malo višu teglu, nadam se samo da nisam pogriješio.


Olja za sada ne mogu reći ništa niti pozitivno niti negativno o Pelargoniji calliope. Boja cvijeta je tamno crvena a sama izgleda kao tri puta uvećana Pelargonija zonale. Navodno naraste do visine od 60 cm (?) a u širinu otiđe navodno do 1m (?). U vrtnom centru gdje sam ju kupio preporučili su sadnju u viseće košare. Odustao sam od toga jer kod mene stalno puše i posadio sam Kaliope u malo veće tegle.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 13:48
Pinus,
stvarno je bujna vec sada,jedva cekam da vidim cvet kakav ce da bude,vidim da ce to uskoro biti....moja Pelargonija sto sam je spominjala je bila u istnu visoka i do 1m a i listovi su bili slicni i tvojoj,a cvet je bio tamno crven i tamno roza...jako je bila bujna i kao sto rekoh spustala se samo tek toliko koliko je visina saksije...vrlo zahvalna za uzgoj.
Cekacu jos cvet da joj vidim,pa da uporedim smile219
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 22:34
Evo opet moje šaltirane ljubimicesmile213
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 18:07
I još jedna.smile156
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 18:16
I ova ljepotica me očarava svaki dan sve više i više.smile80
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 19:48
Silvestra koji spektar boja kod tvojih Pelargonija.
Pelargonije mi imaju neki starinski šarm i jednostavno ne mogu bez njih. U usporedbi sa nekim drugim cvijećem relativno su lagane za uzgoj i moj su favorit br. 1
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 10:35
Silvestra, krasne su.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 22:39


Ove sam sačuvao preko zime. Razvile su velik broj pupova i mislim da će obilno cvjetati cijelu sezonu.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 23:05
E za ovu boju kazu da je vatrena...posebno je lepa sto su joj listovi tako tamni...
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 19:35

Nova pelargonija koju sam dobila od mame





baš mi se sviđa boja



U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 22:49
Jako je lepa,zdrava i jedra!Clap
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 23:56
Pinus ja Ti volim od svake biljke koja mi zapne za oko imati po jedan primjerak,tako sam danas zamisli u Konzumu ugledala teglicu sa već odcvalom bjelom azalejom,ali pošto je koštala svega 5 kn ja sam je kupila smile85i kad sam došla kući tamo u teglici 4 azaleje.Jednu sam posadila pod bor direkt u zemlju,a tri u tegle,iako mi se čini da nisu nešto jer odozdo su kao suhe ali ja se nadam.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 10:34


Silvestra, napravila si dobar posao, 4 Azaleje za 5 kn. To što ima odozdo nekoliko suhih grana nije presudno. Važno je da je vrh zdravi, iz vrha će krenuti nova rast. Da ne bi potpuno skrenuli sa teme evo cvijet jedne ovogodišnje tamno crvene P. zonale. Sunce i fotoaparat su krivci što boja ne odgovara originalu. U stvarnosti je tamno tamno crvena.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 07:53
smile64Dragi Pinus,tvoje su muškatle ne lijepe,nego
prepreljepe,pravi si mago.A i ostale ne zaostaju,ja još učim,ali trudim se.
 
 
Silvestra i Anastazi,i ja bi skakala,da su moje takvesmile213
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 22:09



Kaliope procvijetala. Slikao sam ju u društvu sa pelargonijama zonale da dobite bolji dojam kako u stvari izgleda.
U prve dvije tegle su ovogodišnje pelargonije i to: zonale i kaliope. U desnoj tegli je godinu dana stara Pelargonija zonale.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 22:59
Pinus, sad sam se vratila stranicu unazad,pa ne mogu da verujem koliko su ti porasle za samo nekoliko dana.Koliko su samo listova dobile,divne su!

Kaliope su sad kao ova proslogodisnja,izgleda da ce stvarno biti dzin...uziva kod tebe...
Na vrh
kdaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kdaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 10:03

Pozdrav svima.Imam par zardinjera sa obicnim pelargonijama,na balkonu,juzna strana,pod nadstresnicom.Lijepo su mi krenuli cvjetici,i odjednom se pojavile sa donje strane smedjkaste nekupine,nisu fleke,i pupovi su se osusili.CryNe znam sta je.Pitala sam u cvjecari gdje sam uzela cvijece,rekli su mi da je od previse zalijevanja i ruznog kisnog vremenaDa napomenem,listovi se i dalje lijepo zelene,ali moje cvijece izgleda ne planira cvjetati.Ako neko zna,molila bih savjet.Cime preihranjujete svoje pelargonije.Pozz

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.