Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 47>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 17:42
Ej Silvek nemoj pojest sve sjemenke suncokreta, ostavi nešto za proljeće trebati će.
Dobro da sam zavirila i ja volim pogledati tu emisiju, koju preporuča mali Gogo, pa si moram stavit alarm da ne zaboravim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 20:34
Triša, već se je on zasijao sam....ja ga na proljeće samo rasporedim...
Jučer sam imala dosta posla...konačno smo preselili struju s privremenog priključka u sanduku pred kućon na kuću, pa samo konačno maknuli taj sanduk i srušili samoniklo drvo ive (cica-maca), nažalost, ali jako je privlačila stršljene. Tu mi je sad oslobođen prostor za smokvu koju već 2 godine imam u tegli, sad bu još izdržala do proljeća...onda ju tu sadim. Malo mi još zemlje sad tu fali, ali krtice su na vrtu dosta aktivne LOL, pa nebu problem. Danas sam još ispred posadila hebu (moram ju poslikati, baš je prekrasna), pa tulipane, crokuse i anemone (normalno da nisam mogla proći u trgovini kraj lukovica, a da ništa ne kupimsmile103.
Još mislim tu ispred kuće presaditi gailardiu, ivančice i rudbekie, dakle trajnice koje cvatu cijele godine, pa neću imati preveč brige....uz vučiku i jesenski aster, te dvije ukrasne trave i lukovice na proljeće, mislim da bu to ok.
Jedino, opet problem s radovima u ulici. Kad smo postavljali ogradu, namjerno smo ju uvukli nutra nekih 20-30 cm od linije susjedove ograde, da tu posadimo živicu. Nismo ju još posadili, jer smo znali da će sve prekopati, sad su u fazi pripreme za asfalt. A pogledajte kaj su sad napravili, iskopali sve do ograde i nabili šljunak:



moram ih zaustaviti prije nek im padne na pamet sve zalijati asfaltom...mislim...Confused
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 21:03
Nadam se da će ti ostaviti malo prostora za cvijeće kako si zamislila, jer bi to bila prava cvjetna ograda.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 22:47
Danas sam konačno uspjela pobrati soju, i ostatak visokog graha...a da ne spomenem da zapravo još ništa nisam stigla očistiti....sve me čeka u mahunama suho na tavanu....nemam vremenaCry
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 21:03
e vremena i meni fali
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 21:17
kaj se sekiraš sad če zima pa če biti i vremena
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 23:39
Danas je bio prekrasan dan, cijelo poslijepodne sam provela na vrtu. Posadila sam luk, posijala par vrsti salata, izvadila nešto gladiola...sve je još u punom cvatu i svega još zapravo ima na vrtu....baš mi je bila fora kad me je prijateljica još pred mjesec dana pitala dal sam završila s vrtom za ovu godinu LOL...joj, samo da potraje bez mraza još jedno vrijeme.
Navečer sam konačno donijela dolje s tavana jedan sanduk suhog graha, najstarijeg, da ga konačno otrijebim.....katastrofa, upravo ono čega sam se bojala: grahovi žiški...ovo je jako dobra lekcija, trebala sam grah odmah očistiti i staviti u škrinju na -18 jer to ubija jajašca žižaka...odmah sam donjela s tavama skoro sve i čak nagovorila MM na posao...istina, nešto je puhao, ali je ipak trijebio s mnom...skoro sve smo uspjeli rješiti, već je u škrinji, za par dana vadim van i sušim do kraja...
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 10:14
Joj, nadam se da ćeš grah uspjeti spasiti, barem dio. Imam neke nove vrste graha (dobila par sjemenki) pa ću ti poslati za iduću godinu!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 22:53
Ma da, većina je spašena, problem je zapravo bila samo ona prva tura graha, taj sam probrala, ostalo je bilo ok, sve se sad dobro promrzava u škrinji, a nešto se već suši...sad sam bez brige.
Jučer sam pobrala ostatak graha na vrtu, maknula suhi kukuruz i suhe stabljike graha, s tim da onaj gigantski bijeli grah još uvijek cvate....još ga nisam potpuno skužila. mislim, kaj mu paše...
Jučer pobrala i kiwano, sad je na verandi da dozori: evo slike kante graha i kiwana na vrhu:



Danas sam s MM posadila 2 sadnice breskve koje sam jučer dobila od mame, a mislim da bi trebala još skupiti sjemenja prije kiše koju najavljuju u petak.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 19:10
Dobro izgleda taj kivano, da svi ćemo se polako morati spremiti za kišu, koja nam dolazi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Jasenka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 505
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 19:36
Uh kolko posla, svaka čast!!!!
A kiwano mi je zakon... prvi puta sam ga uopće vidla kao plod u nekom dučanu, uopće nisam mogla ni zamisliti da ga netko kod nas uzgaja... za mene je totalna egzota smile94
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 09:26
Kakav je okus kiwana - koliko dugo može stajati. Izgleda prekrasno kao plod, držala bi ga kao ukras?
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 21:46
bas neobican taj kiwano
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 00:09
Kiwano ima neki egzotični okus, mješavina kiwija, dinje...i još nečeg...uglavnom egzotično. Sad još ovaj mora ponarančastiti, tj posvijetliti, možda sam ga prerano ubrala, ali tko zna kakvo bu vrijeme....zlu ne trebalo, i prošle godine mi se je nutra dozorio. Jedno vrijeme bi mogao stajati unutra, ali ne predugo, barem tak mislim. Za one koje zanima više:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1049&PN=1

Inače, čistim nered u kuhinji: svaki slobodan prostor ispunjen je posudicama s sjemenjem koji se suši....MM me je jučer nazvao hrčkomLOL.
Sad polako to pakiram u vrečkice, pa da konačno raskrčim kuhinju.



Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 22:40
Moram priznati da kivano još nikada nisam vidjela niti probala. I nisam znala da se može uzgajati i kod nas.  
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 23:09
a zašto se grah prvo smrzne pa suši? gdje se suši? kako? opet ja sa sto pitanja Approve
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 23:49
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 23:09
Danas mi je mama dala posla. Imala je "generalku" u svom cvjetnjaku, pa mi je utrapila 10 sadnica ruža, pakujce, blaženak i nešto čemu ime neznam.



 Uglavnom, ruže su na privremenom mjestu posađene dok mi se ne sredi prostor za njih, ostalo svugdje pomalo. A i jučer sad sadila lukovice koje mi je teta iskopala, pa mi još i mama sprema neke lukovice narcisa....biti će posla. Kupila sam plastificiranu pocinčanu mrežu, dosta gustu i lako se formira, to bum napravila "kaveze" za zumbule koje sam kupila, nebudu se više voluharice sladile mojim zumbulima! smile51
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 09:45
Silvek super, to sam baš vidjela u nedjelju na "plodovima zemlje" - košarice za  lukovice da ih voluharice ne popapaju, a mreža je sigurno još bolje i jeftinije rješenje.
Ruže su izgleda već s korjenjem, mogle bi na proljeće već cvjetati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 20:54
To će kod Silvek procvjetati čim grane proljetno sunce!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.