Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 140>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 16:25
Zvrk, da to su prve smokve koje dozriju u ovo vrijeme, ali je smokva puna plodova od onih tek zametnutih do veličine oraha. Do ove godine mi je imala 5-10 plodova kraj 6. početak 7. mjeseca, pa onda u jesen, a ove godine kako mi izgleda budu pomalo dozrijevale smile213. Duda-Lave, samo ti njih rezuckaj. bitno je da ne pustiš duge grane koje crpe stablo, a neče dati ni cvijet ni puno lisne mase. Na nekim granama kada ih porežeš se razvije mini krošnja i tu se stvaraju cvjetni pupovi, a neke opet potjeraju dugačku granu. Ja znam praksu, a ne teoriju, pa ni meni nije jasno zašto je to tako. A na proljeće kada se orezuje ( ja ne režem prerano) se vidi gdje su cvjetni pupovi, to se ostavlja, a gdje ih nema opet se maksimalno skrati.
Dado, nemoj kupovati gliciniju, biti će opet kod mene. Reu treba uloviti- kada ju ulovim u objektiv, nešto šušne i ja uslikam samo rep LOLLOLLOL. još uvijek je zvrkasta i hiperaktivna.....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 19:30
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Oprosti Dado, zaboravila ti odgovoriti za smokvu. Kao što i sama vidiš kada ju jednom posadiš ona uglavnom ostaje. Ja sam kada sam sadila posadila dvije. Prva je bila velika sa jakim korijenom, več prve godine je dosta narasla i dala par smokvica. Bila je posađena uz rub terase, sa južne strane, ali od kuće cca 1,5 m. Zimu je dobro podnijela, ali su ju uništili proljetni mrazevi. s obzirom da je bila sa južne strane i kućom zaštičena rano je počela pupati i one temperaturne razlike dan - noć i noćni mrazevi su ju uništili. Ovu drugu sam ja sadila a moja Lara čupala, tako da je u prvoj godini 3 puta presađivana i samo je korijen bio od nje i nije puno narasla. Drugu godinu, kada sam vidjela šta se sa prvom i jačom dogodilo sam ju posadila sa jugozapadne strane i bliže kući. Sada sam čitala da ima jako invazivno korijenje, ali već se tu ukorijenila i ogromna je pa nema pomoći.
Maline nemam, nego tayberri - križanac kupine i maline. Može se saditi u jesen ili rano u proljeće, ako si zainteresirana biti če mladica iz korijena. Ja ih nisam nikada reznicama razmnožavala pa ne znam da li može tako, ali to je TRNJE, to tjera iz korijena.



Naravno da sam zainteresirana i za tayberri i za gliciniju. Molim te, pribilježi me, bit ću ti jako zahvalna.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 23:18
Kat.rea-da li je tvoja banana pustala mladice ikako-kad je tako visoka-jer sam već gledala dosta mladi da zna pustiti a tvoja sama
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 18:33
Još jednom sam preletjela iznad tvoga vrt (na metli ...) nebi li vidjela ime one biljke sa crvenim (bordo) listovima koje si mi dala u Skradniku.
Lijepo je pustia žile i neznam gdje da je sad stavim.
Pomozi!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 21:00
Shasha, bum sutra smile176.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 17:29
Oprosti Dado, zaboravila ti odgovoriti za smokvu. Kao što i sama vidiš kada ju jednom posadiš ona uglavnom ostaje. Ja sam kada sam sadila posadila dvije. Prva je bila velika sa jakim korijenom, več prve godine je dosta narasla i dala par smokvica. Bila je posađena uz rub terase, sa južne strane, ali od kuće cca 1,5 m. Zimu je dobro podnijela, ali su ju uništili proljetni mrazevi. s obzirom da je bila sa južne strane i kućom zaštičena rano je počela pupati i one temperaturne razlike dan - noć i noćni mrazevi su ju uništili. Ovu drugu sam ja sadila a moja Lara čupala, tako da je u prvoj godini 3 puta presađivana i samo je korijen bio od nje i nije puno narasla. Drugu godinu, kada sam vidjela šta se sa prvom i jačom dogodilo sam ju posadila sa jugozapadne strane i bliže kući. Sada sam čitala da ima jako invazivno korijenje, ali već se tu ukorijenila Unhappyi ogromna je pa nema pomoći.
Maline nemam, nego tayberri - križanac kupine i maline. Može se saditi u jesen ili rano u proljeće, ako si zainteresirana biti če mladica iz korijena. Ja ih nisam nikada reznicama razmnožavala pa ne znam da li može tako, ali to je TRNJE, to tjera iz korijena.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 20:55
Kat.rea,kakav je to cvijet-irezine???Nikad čula a daleko mi pa ga ni ne vidim dobroLOLDaj ti to malo iz bližeg uslikajWink
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 00:23
SilveK, meni je Flavia savjetovala da sve to smeđe porežem i da će potjerati, ako ne ove godine, na proljeće. I ja sam tužna, a baš sam mu se veselila.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 18:54
Misliš naaaaa smile42 irezine

 ovo crveno iza banane?

Ja kao što vidiš imam u tegli, a u jesen ( prije mraza) pospremim u kuću na svjetlo mjesto da mi doda malo kolora u tmurnim zimskim danima Tongue.
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 21:44
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Zvrk, da to su prve smokve koje dozriju u ovo vrijeme, ali je smokva puna plodova od onih tek zametnutih do veličine oraha. Do ove godine mi je imala 5-10 plodova kraj 6. početak 7. mjeseca, pa onda u jesen, a ove godine kako mi izgleda budu pomalo dozrijevale smile213. Duda-Lave, samo ti njih rezuckaj. bitno je da ne pustiš duge grane koje crpe stablo, a neče dati ni cvijet ni puno lisne mase. Na nekim granama kada ih porežeš se razvije mini krošnja i tu se stvaraju cvjetni pupovi, a neke opet potjeraju dugačku granu. Ja znam praksu, a ne teoriju, pa ni meni nije jasno zašto je to tako. A na proljeće kada se orezuje ( ja ne režem prerano) se vidi gdje su cvjetni pupovi, to se ostavlja, a gdje ih nema opet se maksimalno skrati.
Dado, nemoj kupovati gliciniju, biti će opet kod mene. Reu treba uloviti- kada ju ulovim u objektiv, nešto šušne i ja uslikam samo rep LOLLOLLOL. još uvijek je zvrkasta i hiperaktivna.....
znači koliko sam skužila da ja opet porežem i tu novu tanku grančicu..jel opet na 2 -3pupa?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 18:58
Super, onda znam gdje ću s njom. U tom djelu su mi na okupu biljke koje će na zimu u kuću.
Hvala, ket.rea smile78
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 21:53
Točno Duda-Love, samo ti nju reži.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 16:29
Andrea, vidiš, vidiš, pa tu je sigurno neka simbolika...... samo ja pojma nisam imala kako se cvjetak zove i kada sam ga stavila u temu bio je NN, a onda mi je čini mi se Bergenija napisala latinski naziv, pa sam progooglala i našla i hrvatski naziv "poslušnica".
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 20:27
Dado zapisano u notes želja.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 00:21
Niho puštala je dok je bila u tegli, a otkako je bila posađena u bubanj vešmašine nije puštala, ali kada smo ju proljetos vadili iz bubnja vidjela sam sfrkanih mladica za koje se nadam da će do zime izviriti van.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 16:13
Kat.rea, vidiš kak ti imaš super sveki pa ti nabavila "poslušnicu"! Big%20smile
Moje trube nikak da dobe neku zadovoljavajuću visinu. Sve nekako niske mi izgledaju. Tvoje su predivne!!!

Ugodno se provela šetajući kroz vrt! Big%20smile
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 19:25
Lijepo je u tvom vrtu .
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 22:51
I meni se to dogodilo s clematisom, listovi su posmeđili, nije mi jasno zakaj...Cry
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 19:16
Zaboravih ti napisati, ona voli puuuuno vode, uvijek je žedna Wink.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 22:13

 Ovaj jadni klematis sam bila stavila u Flavijin vrt jer sam tražila savjet od nje, a poslije sam se smile42i stalno samoj sebi postavljala pitanje kak sam mogla biti tak bedasta i u njen prekrasni vrt staviti nešto tako jadno. E sada, pobrisala sam kod nje slikicu i evo "ljepote" u mom dvorištu kam i spada. Samo sada izgleda još jadnije, posušilo se i ono malo zelenog lišća Cry.
P.S. za veču sliku klik na nju
poruka ažurirana 18.02.2014.
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.