Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 82>
Korisnik
Poruka
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 11:15
Baka,prekrasne ljubičice!
zdrave i njegovane,svaka čast!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 15:37
Ivancica, prekrasna je tvoja, sva u cvatu. Mogu se one zalijevati i odozgo, ali tako da ne polijevas po listovima.
 
Baka, jako su lijepe, ova zadnja plava sa bijelim rubom je vrhunska, jako mi se svidja!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 20:33
smile120Prekrasne ljubičice,draga Baka.
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 10:14
pokido sam sve stare listove sve su isto uzgajane ....:)
al mi ih je mali brat posprico vodom kad je sprico svo cvijece pa su mi to dobile :/ inace su normalno zelene a ove sto su im listovi objeseni njih sam presadio od starih kojih je bilo vise u saksijama pa jos nemaju korijenje zato su takve .... :/
ivančica flover mozes ih skroz odozgo zaljevat ja svoje tako i jedne i druge (hocu rec ove bolje i losije)
bitno ti je samo da ne dobiju vlagu po listovima :))
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 15:15
Panda, te mlade ce ti brze krenuti ako skines te objesene listove, oni samo iscrpljuju biljku dok nema jak korijen.
ciao, Nina
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 16:24

Evo najprije dvije "stare" koje super razvijaju cvjetice, samo se kite:

Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 16:26
I dvije po prvi put procvale, obje su mini-mini.
 
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 16:29
Ova je trailer, raste kao puzavica, kod mene se jos nije raspuzala.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 08:31
ClapLjubičica trailer je prekrasna,kada se kupuje treba dati taj naziv ?
Molim te uputi me,hvala,pozdrav sa mora,otoka Krka.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 11:26
Prekrasne su vam ljubičice, ova zadnja je baš posebna.
Belina moja kad kupuješ ljubice, oni ti pojma nemaju, tek kad je vidiš u cvatu možeš vjerovati da je to ta, inačesmile157
 
Moje su već dugo vremena sve u cvatu
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 11:45
Predivno,obožavam ljubičice!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 14:14
I ja. I stalno bih slikala svoje.Wink
A čekam nestrpljivo jedne koje još nisu cvale.Obzirom da su od Triše... koje od ovih njenih....?
 
nbjelov ove roza i plave s višestrukim cvjetovima su veličanstvene!Thumbs%20Up
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 14:18
a tek ja baš ih volim divne divne ljepotice
Na vrh
Bonsai... View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bonsai... Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 14:19
baka,ivne su vam ljubicice,ja imam jednu koja je puno cvjetala i odjednom je prestala, ja sam je rasadila jer je bilo puno korijena ali o tada ne cvejeta.moze mala pomoc da opet procvjetasmile97
Na vrh
mrvica. View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 09:39

prije ljubičice koja sam imala su jedom odcvjetale i više nikada i nakraju se posušile.

Sada imam jednu koju sam dobila prije godinu dana i jedno vrijeme je stagnirala ali je sada prepuna cvjetova smile64
 
čak sam i jedan listić što je otpao zapelcala i nakon nekih mjesec i pol kad sam mislla da nebude ništa nikle su male bebice :)
početnik u svemu :)
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 13:22
Prekrasne ljubice. Pogotovo one plave sa bjelim obrubom. Sad kad prevrtim malo u nazad , nema se što reći. Stvarno su vam ljubice prelijepe.
Gdje nabavit ove posebne sa bijelim obrubom i drugačijom vrstom cvijeta?
 Mi ih doma imamo isto jako puno. Sad smo ih sve rasađivali i mijenjali im zemlju.

Sami ih razmnožavamo i super nam to ide.

Čuli smo negdje da ih treba zalijevat sa mlakom čak više toplom nego mlakom vodom i probali.
Da li je u tome kvaka ili ne, ali odmah kao da se oporave i počnu cvasti.
Nalijemo oko 2 prsta te mlake vode u posude od kineske hrane u kojima su ljubice i bome se napiju. netko kaže da za 10 min sve što ne popiju treba odliti.

Da li vi šta znate o tome?
Neka se sve zeleni
Na vrh
Bonsai... View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bonsai... Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 14:47
  klimatis,poslusacu tvoj savjet i nalivacu ih mlakom vodom,drzim fige da pocnu cjetati,pozdrav!!!!!!!!!!!smile106
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 20:49
Je, treba odliti vodu koju ne popiju za desetak minuta, jer ne vole "mokre noge", tj. kad im je korijen u vodi.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 08:37
Gdje se mogu nabaviti ove lijepe plavo bijele, i one ostale iz tvoje kolekcije ?
Neka se sve zeleni
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 09:23
Lijepi pozdrav svima!

Baumax ima jako velik izbor ljubičica,ja sam svoju kupila u Zadru,bilo ih je u svim bojama.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.