Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 44>
Korisnik
Poruka
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 08:13
Bebolina žao mi je Thumbs%20Down
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 16:55
Povezala sam bugicu zbog vjetra...pa evo je u hladu


Na suncu......


U vazi....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 19:26
prelijepa je i u hladu i na suncu i u vazi
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 21:09
Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:

Povezala sam bugicu zbog vjetra...pa evo je ...
Na suncu......


prelepa je, moram i ja nabaviti takvu smile64
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 11:11
Zna li neko moze li ova biljka prezimiti na kontinentu,tačnije u srednjoj BiH?
sutnja je zlato....
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 12:24
Originalno poslano od člana dzeni dzeni napisao:

Zna li neko moze li ova biljka prezimiti na kontinentu,tačnije u srednjoj BiH?


Koliko ja znam, zimi se kod nas na kontinentu mora drzati na prohladnom i svetlom mestu.
Znaci, neka negrejana prostorija u kuci pored stepenista gde postoji neki svetlarnik (ili veci prozor), ili neka osvetljena garaza ili osvetljeni podrum, ili negrejana soba ali pored prozora.

(To vazi za sve slicne egzoticne biljke - hibiskusi, plumbago, i da sad ne nabrajam.)

Ako gresim neka me neko ispravi.

smile140


Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 12:27
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Ovu bugenviliu koja raste na moru uz moju vikendicu nisam uspjela ni ljepše ni ranije slikati. Trenutno je u fazi precvjetavanja pa i ne izgleda lijepo kako je to bilo prije dva tri tjedna, ali nije me bilo i nisam mogla slikati. Stara je oko 25 godina, visoka cca 10 m. Na žalost nitko ju ničim ne orezuje, njeguje, hrani. Što dobije iz neba to je to, ali ona i dalje nesebično cvjeta. Onaj veliki snijeg koji je bio protekle zime polomio joj je neke grane, što se i vidi na slici, nije bilo nikoga da na vrijeme sanira rane, ali vidite, nije ni čudno što je ljudi zovu BOGUMILA.



Izvinjavam se sto ponovo komentarisem stare slikice, ali ovo je nestvarno lepo smile84
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 17:40
Originalno poslano od člana Lavandablue Lavandablue napisao:


Originalno poslano od člana dzeni dzeni napisao:

Zna li neko moze li ova biljka prezimiti na kontinentu,tačnije u srednjoj BiH?
Koliko ja znam, zimi se kod nas na kontinentu mora drzati na prohladnom i svetlom mestu. Znaci, neka negrejana prostorija u kuci pored stepenista gde postoji neki svetlarnik (ili veci prozor), ili neka osvetljena garaza ili osvetljeni podrum, ili negrejana soba ali pored prozora. (To vazi za sve slicne egzoticne biljke - hibiskusi, plumbago, i da sad ne nabrajam.) Ako gresim neka me neko ispravi. [IMG]smileys/emot24.gif" align="absmiddle" alt="smile140" />

Nazalost u kontinentalnim dijelovima nebi prezivjele....
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 18:27
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 18:33
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 18:37
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 18:40
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 18:48

ova malo kasni ove godine,ovo su iz Slavonije bugice,drzim ih u hladnoj,tamnoj prostoriji,otpadne lišće ali potjera u proljeće,samo rijetko mozda 2 puta tokom zime malo zalijem,ne podnose vodu kad otpadne lišće
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 22:27
stefica.n....krasne su Clap
 
dzeni....evo stefica.n ti je dala odgovor
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 23:27
Biljka je prosto predivna,pitam iz razloga da je dzaba ne nabavljam ako ne moze prezimiti kod mene.Ipak kod nas su zime zeznute,velike su sanse da bi mi smrzla,cak i unutra.
sutnja je zlato....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 18:22
dzeni...možeš ju staviti i u dnevni boravak, još ako imaš neku staklenu stijenu ili odmah ispod prozora i još kad bi ju unijela dok su vanjaska i unutarnja temperatura izjednačene, mogla bi ti cvjetati i unutra
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 18:43
E onda Moon,ako se ikad domognem jedne reznice,da je znaci drzim u dnevnom boravku,tretiram kao i sve sobne biljke do proljeća,a onda vanka.
sutnja je zlato....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 19:23
tako je, samo što bi bilo još bolje kad bi kupila malu sadnicu, brže bi uživala u cvjetićima, a reznica je malo kompliciranija (ako se odlučiš za reznicu onda ju zakorjenjuj ispod staklenka ili najlon vrećice).
 
Male bugice možeš pronaći i u nekom trgovačkom lancu, vjerojatno ih i kod vas ima, želim ti sreću i uspjeh smile106
Na vrh
kadifa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kadifa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 22:05

Želim prvo da vas pozdravim jer se prvi put javljam. Ja sam svoju bugicu nedavno kupila u rasadniku u Sarajevu i čitajući vaše komentare redom zaključila sam da sam je jeftino platila jer je već formirani grm uveliko u fazi cvjetanja. Slažem se sa komentarima o osobinama ovog prelijepog cvijeta i zaista jeste ukras vrta.

Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 10:33

Reznica Vera Deep Purple počela cvjetati
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.