Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 43>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 22:24
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Ja ovo svrstavam u čuvarkuće, ali mislim da nije. Zna li netko što je to zapravo ?

........


Možda Sempervivum arachnoideum "album"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 23:03
Hvala Moon, no mislim da nije. Pronašla sam što je to : jovibarba !!!

Ovaj naziv što si napisala "arachnoideum" me zbunio, jer prefix "aracno..."( grčki) označava pauka ili nešto paučinasto. To bi onda bila ona paučinasta čuvarkuća, a ova moja nema paučinu. 
Malo sam prolistala net i našla svoju.
Ako ima još netko da bi ovu biljčicu pogledao pa da utvrdimo 100 %, može ?

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 23:33
da, ako nema te "paučine" onda nije ovo što sam napisala, moja ("arachnoideum" ) je lagano "paučinasta" izraženije i manje izraženo tijekom godišnjih doba
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 11:15
Evo nakon dugo vremena i mene ponovo među vama.
Glikice u pravu si što se tiče identifikacije tvoje biljke.
To je Jovibarba. Neki je smatraju podvrstom Sempervivuma, neki čak i Esheverie, a većina samostalnim rodom. U većini slučajeva navode se tri osnovne vrste globifera, heuffelii i hirta.
Osnovna razlika od Sempervivuma je u obliku cvijeta. Cvijet nije u potpunosti otvoren i ima šest latica dok je kod Sempervivuma potpuno otvoren i ima i dvostruko više latica.
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 12:54
mislim da i ja imam takvu jednu, tj sad već ima tri mladice. al neobičnog li imena, jovibarba - jupiterova brada :)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 11:26
Zmaj, hvala na javljanju i potvrdi ID moje biljke.

Evo još jedna "čuvarkuća", ako je ? Zato ju i stavljam ovdje da vidimo što je to ? Rozete su minijaturne, najveća je tek 1 cm u promjeru. Nju sam danas nabavila, nisam to nikad prije vidjela.


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 12:58
OK, čuvarkuću nije nitko otkomentirao, a što je ovo ? Neki sedum jest, ali koji ? Znam da je neki tricolor, eto toliko, a sad ću si zapisati, jer više se ne uzdam u pamet.


Uploaded with ImageShack.us


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 18:22
Glikica, za "čuvarkuće" - rekla bih da to je čuvarkuća, možda kao moje koje imam na kamenu, a njih sam kupila s natpisom čuvarkuća, ali koja, to nije pisalo, a ja nisam niti pokušavala identificirati.

Ova slika dolje je sedum, ne vidim baš listiće, no ako kažeš da je neki tricolor, pokušaj proguglati i usporediti sa Sedum spurium tricolor
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 18:42
Tnx Moon, je sedum spurium tricolor.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2013 u 16:09
Što je ovo, molim vas ?


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2013 u 21:59
Kod mene ovakvi sedumi rastu divlji Geek....il sam zamjenio 
Na vrh
BettyJean View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BettyJean Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2013 u 17:27
Pozdrav svima! Evo ja sam nova u svijetu sukulenata i kaktusa..Počela sam ih prikupljati prije neka 2,3 mjeseca i dosad imam 40ak vrsta. Nedavno sam dobila dosta novih...većinu sam našla na internetu, ali eto neke nikako da nađem pa vas molim za pomoć pri identifikaciji. Znam da su ova 2 Aeoniuma samo nisam 100% sigurna koji. Hvala :)




















Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2013 u 23:47
1.nezz
2. - cotyledon orbiculata
3.aeonium
4.aeonium
5.aeonium 
6.mislim da je orba
7.stapelia variegata
8.crasula ovata,,,al zašto je tako albino??
9..izgleda kao lipa čuvarkuća...

Sorček ako sam pogriješio,,,nadam se da sam bar mrvicu pomogao!!! smile79

Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2013 u 00:01
Ispravak-3.Pachyphytum oviferum 
Na vrh
BettyJean View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BettyJean Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2013 u 00:27
Hvalaaaa Hug Svaka pomoć je dobrodošla...bar da me malo uputi. Koliko sam istraživala po forumu svi se ovakvim biljkama bave dulje nego što ja imam godina hehe.
Za ovo treće...ne izgleda mi kao Pachyphytum oviferum..bar što vidim po googleu. Jer ovo nema tako oble listove...na vrhu lista ide kao mali špic. Ne znam zašto je ta crassula ovata blijeda...ja stalno mislila da to nije crassula jer je nekako rijetka. Rasla je na otoku dosad i imala je svijetla i topline. Evo stavit ću sliku koju sam uslikala u ljeto 2008. kod osobe koja mi je dala to nedavno. Mislim da je to ta.
 

Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2013 u 00:32
Dobrodošla na forum!!! Hug,,,svaki novi član mi  je posebno drag,,,,e sada što se tiče ove crasule....mislim da je ovata ,,,ali ova je na slici blijeda zbog nekih nepotpunih prirodnih faktora,,,to je bar moje mišljenje Geek
Na vrh
BettyJean View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BettyJean Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2013 u 00:44
Hvala Big smile E baš sam novo sjeme naspram svih vas hehe. Sad ću ja nju paziti i njegovati :)
Na vrh
ivana000 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2013
Lokacija: Virovitica
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 19:40
Forumaši, pozdrav! trebala bih ID za ova dva kaktusića... znam jedino da su oba mammillarie, a sad, koje im je prezime, ja nemam blage veze...pa ako neka dobra dušica zna, slobodno neka mi javi :)


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 22:01
mammillaria rod od 300 vrsta kaktusa, neke od vrsta imaju i do 10 po izgledu različitih kultivara.

 ID mammillaria nije baš jednostavna barem ne za mene, ivana evo da probam:

na prvoj slici možda mammillaria spinosissima ?

na drugoj možda mammillaria albilanata ?

Na vrh
ivana000 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2013
Lokacija: Virovitica
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 22:06
Pinus, znam da ih ima ogroman broj... vec duuuugo dugo im pokušavam odgonetnuti ID, pogotovo ovome na drugoj slici, al sam odustala Embarrassed pa pomislih da cete vjerovatno vi forumaši znati bolje nego ja, iskustvo ipak radi svoje Smile Hvala Pinus Thumbs Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.