Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trišino dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trišino dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 229230231232233 243>
Korisnik
Poruka
ovcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: okolica Zagreba
Status: Offline
Bodovi: 543
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2011 u 18:26
Život je more...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2011 u 21:43
Drage moje, hvala vam što mislite na mene. Rado stavljam slike svog dvorište, no ljeto je kad nisam na forumu baš aktivna, zbog uživanja u suncu moru i ostalim radostima života.
kako sutra najavljuju ružno vrijeme i kišu dat ću si malo truda, pa će biti i nešto slikica. Do tada svima smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2011 u 21:49
Hoćemo kišu!
Ne...., slikice!
Kišu i slikice!!!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2011 u 11:18
Lovro , hvala ti - pala je obilna kiša i ja sam presretna, bit će i slikicasmile202
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 10:01
i kod mene je napokon pala kisa ,a sad cekamo slikice
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 12:33
smile232
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 22:17
Draga,sada kada nam je kiša dobro natopila vrt-vrtove,
tvoje cvijeće,je spremno za poziranje.Smile
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 22:31
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2011 u 06:59
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 14:27
Najrađe bi dan provela kod tebe, i virkajući u svaku teglicu, uživala i pasla oči!!  Iako imaš imena biljčica vrlo čitko napisana, svako malo bih imala pitanjce za tebe.
Duranta je nešto prekrasno, baš posebna biljčica, divan darak!!

šetala sam malo kod tebe i htjela pogledati sličice umivenog cvijeća, ali predugo ti traje stavljanje sličica!!!!   Valjda kao i kod mene, slikice trebaju odstajati neko vrijeme pa onda akcija i na kraju se ne mogu zaustaviti!!   Ajde, ti kreni a mi čemo ti reči kada je dosta, vjerojatno nikada!!

Pogledaj kod  mene u vrtu, ima sličica samo za tebe!!!  Bokić 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 18:56
 Zaželjela sam se slika tvog vrta!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 21:29

Pogledajte broj mojih poruka i biti će vam svima jasno da sam nove slike mog vrta i poneke iz vikendica odlučila staviti na 18000 postova, na ovom forumu. Naravno da je tome "kumovalo" ružno i hladno vrijeme, pa "čučum" doma uz kompjuter.

Počet ću sa slikama mog dvorišta u kojem ipak provodim najviše vremena
 
Crvene Jagodine kane su u punom cvatu
 
 
Ove su me godine razveselile i žute šatirane, koje sam dobila od Korijenka, bit će 4 veeeeelika cvijeta
 
 
 
Ehinacee purpuree šire se i svakim ih je danom sve više, sjeme je pred tri godine došlo od kat.ree. jako me veseli ova purpurna ljepotica
 
 
Žute rudbekije su se isto jako raširile, gusto im je već u mom malom dvorištu
 
 
Ovu sam lijepu biljku (crokosmija) dobila od Horti-jednu ili dvije lukovice, podjelila sam ih hrpu i vidite koliko ih je još uvijek
 
 
Ovaj kaktus, rođendanski poklon mog unuka, odlučio procvjetati
 
 
Obožavam sukulente, pa dio njih držim direktno u vrtu, ostale u vazama
 
 
Cvjetne slike su ipak najljepše kad su u skupini
 
 
 
 
 
 
 
Dvorište već svi znate nije veliko, no cvijeća je puno, previše. U vikendici u Skradniku imam puno mjesta, ali tamo me nema često, pa sam zadovoljna s onim što imam.
 
Od ulaza na putu je procvjetao heliopsis
 
 
Tu je i roza sljez od Jagode
 
 
Tu sam među kamenjem odlučila napraviti "travnjak" - posadit ću samo trave, već sam počela
 
 
To su nove trave od B.B.
 
 
I ovo također
 
 
Nisam baš ljubitelj pelargonija, ali crveno voli mm, pa da mu udovoljim
 
 
 
Obožavam cosmose
 
 
 
Strašno su mi drage cinije
 
 
Još jedna dekorativna trava - ne puštam je van iz panja
 
 
Naravno i tu ima ehinacea i margerite, kao i u riječkom dvorištu
 
 
U staroj zdjeli sukulenti,
 i opet cinije
 
 
Hostinjak se proširio zahvaljujući B.B., a u pozadini rađa se vrt s heucerama, sve to ispod crnog bora uživa u hladovini
 
 
Tu u blizini jezerca ponosno raste kovrčava vrba od naše drage Hoye, naprosto je obožavam (vrbu naravno) no i Hoya mi je draga.
 
 
Jezerce je super, a u njemu dva lopoča čekaju svoje prve cvjetova (Free ako je tvoj procvjetao doma, i ovaj je tvoj dakle mora i on). Drugi je od Bromelije, e pa valjda ću dočekati bar jednog.
 
 
Ne bih vas više puno "davila", no imam ja još jedno mjesto koje polako uređujem. To je moja morska vikendica, pa sam i tu odlučila nešto posaditi. No najprije sam imala posla gradnjom gromače (suhozida). Sama, samcata izgradila sam ih nekoliko, ukupne dužine skoro 8 metara, visine cca 60 cm.
Evo nekoliko slikice, gdje sam stavila čuvarkuće, delospermu, ajugu....
 
 
 
 
 
Mogla bih stavljati slike do ponoći, ali  nema smisla, uvijek nastojim odobrati meni najdraže, no to uvijek nije moguće, pa za sada bit će sasvim dosta.
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 22:11
Prelijepo. Ovoga puta izdvajam heliopsis.Nisam još vidjela taj cvijet.Thumbs%20Up


Čestitke za 18000 postova!smile55
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 22:26
Sve je prelijepo Triša .
Zanima me ,molim te ,na ovoj zadnjoj slici ,što ti znači ovo kamenje što visi u vrečama od krompira Sleepy  ??
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 06:40
Clap za suhozide, to je pothvat hvale vrijedan. Dobila si krasan prostor za sukulente i druge biljke za suha staništa.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 07:51

Čestitke za 18000 postova a još više na gradnji suhozida... Bravo vrijednice!

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 07:59
I od mene čestitke za 18000 postova,neznam gdje ti je ljepše,kod kuće,u Skradniku ili u morskoj vikendiciTongue.Veliš,sama napravila suhozideClap,zaista si vrijedna,a tvoje cvijeće to zna cijenitiTongue.
Vidjet ćeš kako će biti lijepi cvijetovi s poklona od unukaTongue.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 09:06
Milice, hvala ti i računaj da imaš heliopsis, a poslat ću u jesen i pasifloru!
Anči, od srca si me nasmijala. Nisam ni vidjela da je to na slici, no evo pojašnjenje. To nisu vreće od krumpira, već male mrežice od voća, a unutra je proba s kamenjem, inače tu stavljamo pedoće, dagnje, puževe i druge školjke, koje nam služe za ješku kad idemo u ribolov. Sve to držimo u moru, pa nam je svaka mrežica za jedno ribarenje dovoljna. Kamenje je inače stavio unuk da vidimo kako će to izgledati.
Baka Bea, hvala ti, da prostor je super, tu ima jedna mana što je to nezaštićeno, pa kad nas nema prolaznici-šetači počupaju sve što im je interesantno.
Nataly uživam u slaganju suhozida, volim naš primorski kamen, pa sam stalno u nekoj akciji.
Mali kaktus hvala ti, nisam ni znala da taj kaktus, koji djeluje malo umjetno cvate, pa sada me baš veseli, jer ga očito i ti imaš.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 09:07

Vrednice, pa ti nikad ne staješ, svaka ti čast!
Sve ti je prekrasno, a vrt doma prava đungla, nema čega nema  smile94.
           smile79
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 11:09

Jao Triša, koja milina kod tebe. Kad vidim ovo tvoje bogatstvo u vrtu obuzme me neka radost i osjećaj zadovoljstva. Mogu misliti kako se tek ti osjećaš kad si tamo među svojim biljkama, među svojim ljubimicama.

Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 229230231232233 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.