Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 35>
Korisnik
Poruka
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 20:27
Da ove s gomoljima miruju,a bijele su s korjenjem i inače mi cvatu otprilike u svibnju.Mislila sam da ako budu na umjereno toplom  potaknem cvatnju još koji put.
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 23:13
Pozzz svima. Imam nekoliko biljaka iste vrste, međutim prošle godine nisu nii cvjetale a razlog je vjerojatno- loše prezimljavanje- izdivljale, jako si izdužile što ih je iscrpilo. Da li ima tko za prodaju, poklonit, bilo šta par gomolja?
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 08:27
Originalno poslano od člana dado.slavnija dado.slavnija napisao:

   ..........Da li ima tko za prodaju, poklonit, bilo šta par gomolja?
 
ovakve poruke idu u oglase, pogledaj ovdje (klik)
 
molim pridržavati se toga
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 09:20
dado.slavnija- ako gomolje nisi stavio na hladno i tamno, još uvijek stigneš, ako nemaš mjesta u kući možeš ih staviti u frižider ( tamo na dno u onu posudu za voće... ).
Pustiš ih tako bar 4 tjedna, i onda ih posadiš- one ti vole dobru zemlju, ja im stavljam stajski zreli gnoj. U teglama su mi preko ljeta.
Moraju cvasti. Vole polusjenu i umjereno zalijevanje ( da ti gomolj ne strune ).
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 06:10
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

jankić, dobrodošla!

Kale koje imaju lukovicu pusti na miru ( ne zalijevaj ih, stavi ih na hladno i tamno ), a ova koja raste iz korijena mora preko zime imati dosta svjetla
( jer će joj inače listovi ići u visinu...) i umjerenu ( hladniju ) temeraturu.



upravo to se meni desilo,nisam imala prostora i stavila sam kalu u garazu,izduzila mi se,cak mi i cvjeta ali listovi su izduzeni..sta da uradim s njom sad ?
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 12:09
kamenjar, ja bi ju sad pustila tako kako je, a na proljeće kad ju izneseš van ( opet mora imati dosta svjetla ali ne cijeli dan sunce, najbolje je jutarnje sunce ili polusjena- tako da kroz krošnju neke biljke ili sl. dobiva stalno malo sunca ), onda će ti se listovi sami potrgati od vremenskih uvjeta pa ćeš ih ili pustiti da uvenu ili porezati.
Ako ti je zauzela već puno mjesta u tegli obavezno ju presadi u veću ili razdijeli na 2 dijela.
Kale ti vole pognojenu zemlju- stajnjak, kompost, glistal....

Kad ti se listovi počnu zbog visine trgati, lomiti, nemoj očajavati, to je normalno, brzo će ona preko ljeta to nadoknaditi.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 14:54
hvala ti sunce,uskoro cu je presaditi tj podijelit i van sa njom,bar se nadam ,dosta je vise garaze i njima a i meni trcanja da ih viidm...prolse godine mi je bila super ,al eto nisam imalala kamo sa njom i sad sta je tu je 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 12:23
moja kala posađena u vrt - cilu zimu cvita.....na lito da i ne govorim ....slike su na predhodnoj strani ..... pošto je zima -cvit traje misec dana i kako koji ode-dođe drugi   
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 12:30
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

Curke, ja mislim da imate kalu koja raste iz korijena- nema gomolj, a takva kala je cijelu godinu zelena. 



moje kale imaju gomolj
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 13:19
Kamenjar...a zašto ti svoju unosiš? Mislim da ju kao i 11111 možeš imati vani, a ako je u cvijetnjaku, samo ju malo skloniš u zavjetrinu i od kiše. Moje su kod mene u cvijetnjaku zaklonjene i prekrila sam ih onom bijelom paučinom.
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 21:40
Kupio sam gomolj kale u MBM-u, htio bi je posaditi u teglu, a ne znam kad je najbolje vrijeme za sadnju kale. Pomoć!
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 22:54
Ja sam ih sadila u proljeće dok su mogle biti vani(na kontinentu)i potjerale su lišće i to je sve.One koje imam iz kupljenih lukovica nisu mi cvaleConfused
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 05:41
Ja sam svoju kalu aktivirala prije 10 ak dana, zimu je provela na suhom i hladnom. 
belica,zagreb
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 09:50
Ja svoje još nisam posadila, ali uskoro hoću jer im treba vremena da potjeraju.

One traže pognojenu zemlju ( stajnjak, kompost.... ).
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 07:26
Jel je trebam staviti u užu (tijesnu) teglu ili širu)?
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 08:00
Užu, vole stisnut korijen .

Ja svoju nisam presađivala nego sam samo zamijenila gornji sloj zemlje i stavila komposta.
belica,zagreb
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 09:02
Originalno poslano od člana goran44 goran44 napisao:

Jel je trebam staviti u užu (tijesnu) teglu ili širu)?


Sve ovisi o tome kako je gomolj velik i koliko ih imaš.
Ako je jedan stavi u manju teglu, na dubinu za 1 njezinu visinu.
Pazi kako sadiš- da ju nebi naopako posadio  LOL, tamo gdje ti se vide "oči" to ti mora biti s gornje strane.
Normalno zaliješ- ne previše, i pustiš, kad ti istjera van zemlje onda ju smjesti na svjetlo mjesto i umjerenu temperaturu.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2013 u 19:13
ja sam se danas ponovila
 
 
 
mislim ih sutra posaditi
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2013 u 19:19
Lijepo ajama, ove kale "u boji" puno su osjetljivije od običnih bijelih.
Pazi da ih ne zalijevaš previše- vole strunuti.    smile78
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2013 u 19:21
hvala ti posadit ću ih u posudu tako da će mi uvijek biti na oku
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.