Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj novi dom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj novi dom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 151>
Korisnik
Poruka
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 08:21
Originalno poslano od člana Horti Horti napisao:

To je Misty oenothera ( pupaljka ).
 


Hvala Horti, odmah sam proguglala i našla žute (savršene su!) i roza! Meni izgleda da će moja biti crvena???
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 11:11
Kod nas taj grm zovu ananas,probaj ga pomirisati,miriši po njemu.Imaš lijep pogled kroz prozorClap
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 08:36
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

haha neće biti crvene nego žute....pogodila si to je bilo u onoj mojoj kutiji...uživaj lijepe su


woooow, najljepše koje sam vidjela na googlu su baš žute! smile198
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 11:47
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Jedan mak pobjegao je od kiše i našao zaklon ispod balkona. Čini se da mu ne smeta što mu je novi dom u sićušnoj pukotini u betonu Wink

Cvijeće nas uvijek zna razveseliti i puno je iznenađejaClap
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 06:53
Jedan mak pobjegao je od kiše i našao zaklon ispod balkona. Čini se da mu ne smeta što mu je novi dom u sićušnoj pukotini u betonu Wink

Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 08:53
Citam o kisama u Hrvatskoj (nije red da samo mi imamo kise WinkEmbarrassed).
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 12:17
 Da, onaj grm je i moja baka zvala ananas...
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 06:58
Neznam jeli i ova biljčica (Bromin poklon) pomislila da je jesen stigla, lišće joj je pri dnu postalo crveno, a na vrhovima je propupala, Još uvijek joj neznam ime, nisam znala ni da će cvasti! Very%20Happy






A jutros ponovo kiša.. Sad
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 11:03
Pogled kroz prozor moje sobe, kiša je prigušila miris ovih bazgi  Unhappy

Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 18:33
Mak je stvarno dražestan! Oenothere su prekrasne i jako brzo se namnože i cvjetaju neumorno! Moja svekrva (buduća) ih ima more oko kuće i to je nešto predivno navečer kad otvore cvjetove. smile78
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 06:54
Nekim biljčicama ova dugotrajna kiša je i prijala, nekoliko ovakvih izraslo je žardinjerama. Pojma nemam što je to??

Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 10:38
Krasne su ti biljkice..mak je baš poseban..
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 14:50
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Kod nas taj grm zovu ananas,probaj ga pomirisati,miriši po njemu.Imaš lijep pogled kroz prozorClap
Upravu si Kaktusicu taj grm zovu ananas i zaista predivno mirisi kao kad rezes ananas
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 08:33
haha neće biti crvene nego žute....pogodila si to je bilo u onoj mojoj kutiji...uživaj lijepe su
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 11:42
ja sam upravo dobila tu biljčicu (mislim moja je biljčica Tongue) i nadam se da če postati biljketina! ovih dana nisam stigla provjeriti što se s njom događa...
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 08:11
To je Misty oenothera ( pupaljka ).
 
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 11:06
Gledam i s drugih prozora, nešto se rascjetava na grmu koji se iz susjednog vrta naslanja na moju ogradu. Mislila sam da je to ruža, ipak nije Surprised
Smočila sam se do gole kože, ali morala sam slikati ovaj (inače ogromni grm) i saznati kako se zove. Zna li netko što je ovo???





Prekrasno je, vrijedilo se smočiti! Wink
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 06:56
Polako se već i mrači, a u sjenci loze otkrivam nekoliko biljaka viših od metra (ma kako su uspjele toliko izrast u 3 dana!?). Pomislila sam da su čićci, ali nemaju bodlje Rolling%20Eyes






A loza ih je zagrlila, ne smetaju ni meni, možda su i oni pobjegli s neke livade, ali izgledaju lijepo Very%20Happy


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 11:00
Originalno poslano od člana stefkaja stefkaja napisao:

Krasne su ti biljkice..mak je baš poseban..

Ma u mom vrtu je puno izbjeglica s obližnjih livada i šuma, ovaj je stigao u baršunastoj haljinici LOL
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 17:55
Misty i mi ga zovemo ananas. pravo mu je ime Calycanthus floridus, udomaćeno - klikantus. Otac ga uzgaja godinama, nekoliko u vikendici, a sada i u posavini. jedan je, gle čuda, završio i u mojem vrtu. ako želiš, pitat ću oca ima li koju mladicu pa pošaljem... mali savjet, ako kreneš mirisati malo protrljaj cvijet, puno je intenzivniji miris
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 151>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.