Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 29>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2013 u 17:58
Aloa Vera


Aloa Vera


Aloe arborescens


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
BettyJean View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BettyJean Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2013 u 22:15
Molim pomoć u identifikaciji dvije aloe. Mislim da bi prva mogla biti aloe barbadensis, a za drugu nemam pojma. Di god sam gledala nijedna mi ne izgleda kao ta moja.




Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2013 u 23:15
Prva je sigurno aloa barbadensis!!!!!Thumbs Up
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2013 u 23:41
BettyJean, na obje slike su - aloe barbadensis miller
Na vrh
BettyJean View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BettyJean Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2013 u 00:35
Aaaa super!! Smile
Al meni ta druga uopće ne izgleda ko prva. Prva je skroz debelih mesnatih listova, a ova druga tanjih i širih. Hahaha znači dovukla sam doma nešto što sam već imala :D Jel razlika zbog starosti biljke ili klime možda? Ta druga je s otoka, a prva s kopna hehe. Dobila sam od jednog čovjeka koji se bavi ljekovitim pripravcima list aloe arborescens pa je pokušavam uzgojiti..al ne znam baš da će mi uspjeti :D Dao mi i ogroman list aloe barbadensis...uff koliko još svoje moram njegovati da dođu do njegovih :)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2013 u 00:57
BettyJean, slika mojih velikih aloa pri vrhu stranice je ista vrsta kao i tvoja. Znači da se razlikuju mladice od starijih biljaka. Mlađe imaju i te šare, Normalno i list se razlikuje. Kod tvojih (ove što imaš već i ovu što si dobila) razlika je i u izloženosti suncu, njezi. Tvoje mldice nisu bile na pogodnom mjestu za aloe pa si ti tako žućkaste, treba ih malo zaštititi od najjačeg sunca i gotovo zaboraviti na zalijevanje.

U mom postu iznad imaš i aloe arborescens (više njih posađenih zajedno. Nisam se nadala tako brzom rastu, bile su početkom godine potpuno mići pelceri, Tako da sam baš zadovoljna.
Na vrh
BettyJean View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BettyJean Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2013 u 01:14
Da, bile su zaštićene od sunca, al su tada kad sam slikala bile previše zalijevane. Baš su lijepe tvoje...nadam se da će moje tako napredovati :) Hvala na pomoći :)
Na vrh
Pharia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pharia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 09:29
I ja imam alou barbadensis miller ali joj se nešto događa. Kod mene je već treću godinu a dobila sam je kao malu.Prošlo ljeto je dala mnogo malih aloa a ovo ljeto niti jednu.Ali najveći mi je problem što izgleda kao tužna vrba, tj što joj večina listova, osim tri srednja, imaju tendenciju savijanja prema dole a ne rasta u visinu.Zanima me što bi moglo biti uzrok. Ovo ljeto je boravila vani, ispod odrine, isto kao i prethodno. Tako je zaštitim od sunca jer inače odmah izgori. A zimi je u stanu.Molim za savjet. LP
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 10:23

Preko ljeta aloe vera najbolje raste u svijetloj sjeni – znači jako difuzno svijetlo. No preko jeseni i zime u našim uvjetima moraš sa njome na što više sunca. Pišeš da ju držiš u stanu.  Ako je u stanu mora biti na prozorskoj polici. 30 cm od prozora je još dozvoljeno, više od toga nije.

A zašto savija lišće? Možda ju držiš na toplom. Krenula je u vegetaciju bez dovoljno sunca i vode. Stavi ti nju na južnu prozorsku policu i zalij ako je supstrat suh. Ako otpočetka malo pocrveni ništa strašno. Glavno da "ozdravi" i krene sa pravilnom vegetacijom.

Originalno poslano od člana Pharia Pharia napisao:

Prošlo ljeto je dala mnogo malih aloa a ovo ljeto niti jednu 
Prvom prilikom joj zamijeni supstrat i počni od proljeća na dalje prihranjivati nekim uravnoteženim gnojivom + mikroelementi

Na vrh
Pharia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pharia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 13:40
Evo, ovo je slika te jadne aloe.Ona je od proljeća več takva i ja sam mislila da će se oporaviti ovo ljeto, ali očito nije. Kad je ovakvu gledam najradije bi je nalila vode.Uvijek mi se čini da je žedna a u suptratu je od 1/3 pjeska,1/3 vrtne zemlje i 1/3 gnojiva od kalifornijskih glista.I nalazi se uz južna vrata, znači zomi ima dovoljno sunca.

http://shack.com/i/f7sa4uj -
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 14:31

Još uvijek mislim da je premalo sunca glavni razlog zbog čega ima polegnuto lišće. A i lišče je previše uvinuto. Ja bi sa njom čisto do stakla da dobi čim više sunca i dobro zalio.  

Ako ju držiš na toplom ona je u vegetaciji  bez obzira što ju ti ne zalijevaš.  Aloe crpi samu sebe i lišče se uvija. 

     Ako nemaš dovoljno sunca bolje da ju preko zime držiš na hladnom 10 ± 5 C i ne zalijevaš.  

Na vrh
Pharia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pharia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 15:26
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

 

Ako nemaš dovoljno sunca bolje da ju preko zime držiš na hladnom 10 ± 5 C i ne zalijevaš.

Da li bi bilo dobro da je stavim u sobu koja se ne grije a u kojoj će imati sunca ? Tako da uđe u fazu mirovanja, da se malo oporavi.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 18:19
Originalno poslano od člana Pharia Pharia napisao:

 Tako da uđe u fazu mirovanja, da se malo oporavi.

To što si napisala je kontradiktorno. Ako miruje znači da nije u vegetaciji. A bez vegetacije uzrokovane suncem  nema oporavka.

 Najbolji položaj za tvoju aloe ovakvu kakva je sada je položaj neposredno iza stakla na južnoj strani. Recimo da je aloe najviše 30 cm udaljena od stakla na južnoj strani kuće/stana.

Na vrh
Pharia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pharia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 09:34
Hvala na savjetu. Evo sam je odnjela na kat na kojem nitko ne živi, pa se i ne grije i stavila je uz južnu staklenu stijenku pa se javim ako prezimi.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 16:20
Bit će cvjetići .

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 17:24
Evo Glikice moja procvjetala kao i druge, ova klima ih požurila






Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 17:29
i zebrina ima cvijet





i druga



Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 17:31
O pa moj kasni, lane je cvao ranije, pogledaj 18-tu stranicu.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 18:02
Ma i moja je lani cvijetala ranije ali to sam mislila da je od hormona jer je tu godinu i kupljena a znaš što rade radi "nigzozemska" hormona ko u priči, ovo joj je zapravo prva sezona bez tih pripravaka
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 21:42


Moja nova Gasteraloe cv."Green ghost"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 29>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.