Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 94>
Korisnik
Poruka
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 10:30
Čitam vase postove o kombinacijama sadnje pelargonija i mogu vam reči da sam posadila puzajuče pelargonije zajedno sa bakopama i sa milionsićima i za sada se dobro podnose.Zaljevam ih jednom dnevno i redovno gnojim i za sada su ok.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kdaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kdaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 18:28
da li neko zna sta je ovo sto se pojavilo na donjoj strani lista pelargonije.Nisu fleke,moze se sasrtugati noktom,smedjkaste je boje.Listovi su i dalje zeleni ali ne cvjeta,i sto je bilo mladih pupoljaka,to je uvenulo
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 20:43

Draga kdaca nemam sliku da bih mogla komentirati.

nekoliko mojih:








Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 08:36
Pinus, moja mama je prije tri godine kupila kaliope i predivne su. Drži ih u polusjeni, uglavnom zaštićene od vjetra. Zeleni dio biljke zdravog je izgleda, razgranat i visok je cca. 1 m, ali, ove godine slabo cvjetaju. Bezobzira, mislim da je vaš izbor odličan. Zaista su predivne, nisu zahtjevne i kad su u punom cvatu primamljuju svaki pogled.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 08:47
Dijana bas su ti lepi primerci....vrlo zdravo deluju...Thumbs%20Up
Na vrh
kdaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kdaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 13:04
Originalno poslano od člana dijana7566 dijana7566 napisao:


Draga kdaca nemam sliku da bih mogla komentirati.

nekoliko mojih:
Pokusala sam staviti sliku ali mi ne uspijeva.Molim te da mi kazes koliko ih cesto zalijevas i cime prihranjujes.Jako su ti lijepe ,odusevljena sam!Pozz








Na vrh
kdaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kdaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 13:05
PREKRASNO!
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 13:52
Draga kdaca zaljevam svako vece ako je bio vruc dan ili po potrebi (opipam zemlju).Nadohtanjujem ih jednom mj. tekucim zeljezom i svakih 14 dana npk5,5-4,5-5 ili7-3-6.(ili bili koji dr. npk).Uvijek pravim malo blazu otopinu od preporucene. Moram napomenuti da su sve pelargonije kupljene proljetos kao mladice jer ih nemam gdje zimi cuvati
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 21:53
Pinus,pelargonije su Ti famozne smile94
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 10:03
Dragi moji. Htjela bih objaviti neke slike, ali ne ide. Kako Vi to uspijevate????
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 12:13
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 14:37
Draga pčelice, hvala na pomoći. Mislim da sam uspjela, ali još nije objavljeno! Strpljeni, spašeni...
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 08:37
Pelargonija%20-%20ovogodišnja
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 08:44
Bravo za sliku!
Ova tvoja ljepotica sigurno govori engleski.
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 08:55
Da, eto, uspjela sam ubaciti sliku, ali nisam uspjela ubaciti tekst. To mi je ovogodišnja. Kod mene ovu sortu nazivaju "Štrige". Posađena je u malo većoj vazi i poprilično je nabujala. Baš mi se sviđa.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 09:03
Kako dugo cvijeta tvoja „Štrige“. Engleske pelargonije do sada nisam sadio jer navodno kratko cvijetaju. Koliko je u tome istine ?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 09:09
Pinus, u tome nema istine. u mene dugo cvijetaju, redovito prihranjujem i kidam ocvale cvijetiće.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 09:14
Antonija dobra vijest. Pelargonije obožavam. Englezerice do sada nisam sadio. Sljedeće godine krečem sa nekoliko tegli sigurno.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 09:18



Pelargonije Kaliope, trebala bi cvjetati sve do prvog mraza. Cvijet je žarko crvene boje (Olja govori i o tamno roza boji ?).   Ako dobro pogledate vidite da izlaze iz tegle i malo vise. One su nekakva kombinacija između uspravnih conalki i visećih pelargonija.
Izgleda da ih vole gusjenice. Na nekoliko lista su se pojavile rupe. Izgleda kao da ih netko jede. Vrag je da ništa ne vidim nikakve gusjenice ili kakve druge insekte.
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 09:20
To je istina. Meni cvijeta punim cvatom do negdje polovice kolovoza, a kasnije nastavlja sa skromnih 1 do 2 cvijeta po biljci, ali svejedno mami poglede jer se lijepo razgrana, gusta je i ima lijepu boju i oblik lista. Prema mojem iskustvu već u prvoj sezoni napuni veliku vazu. Do ove godine sam imala jednu koja je bila stara 5 godina, visine cca. 1 m (zeleni dio), a širina cca. 1 m2.  Ove godine sam uzela dvije nove jer mi stara nije prezimila.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.