Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše vikendice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše vikendice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 32>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 21:32

Uh jedva sam iz dvorišta u Rijeci skoknula u Skradnik i naravno posadila tri vrste pomidora

 
 
Zatim sam "nagrnula" (pojma nemam zašto se to radi) krumpir
 
 
Iz rupica niknulo je sve što sam posadila ili posijala, ili gotovo sve
 
 
Jagode, koje bi se trebale penjati, pokušavam vezivanjem "natjerati" da se penju, inače su pune plodova i cvjetova
 
 
 
Tayberi lani posađen, a inače iz Ivanić grada od kat.ree, cvjetaju bujno, bit će plodova
 
 
Sjajno se drže i ribizli
 
 
Maline se šire ko lude, srećom ostale su iza ograde na ničijoj zemlji, ustvari općinskoj
 
 
 
 
Jesenji češnjak opljevljen i na neki način malčiran (najlonom i travom).
 
 
Kapula izviruje iz rupica, a uz nju se našlo i nešto krumpira, valjda od lani
 
 
Niske mahune
 
 
U cvjetnjaku krenula konačno mahonija
 
 
Polako se budi svo cvijeće i sprema na cvatnju
 
 
Verbene rastu, crvene se u "karioli"
 
,
 
a kadifice uživaju na suncu u ovoj bačvi na "trakaču"
 
 
Živnule su i čuvarkuće u izdubljenom panju
 
 
i u probušenoj zdjeli (nitko više ne krpa padele, niti ne popravlja kišobrane)
 
Ova je starinska bačva dobila nove stanovnike za hladovinu
 
 
Lupinus me obradovao sa više od deset pupova
 
 
Ovdje su najljepše Hoyine santoline, ali napreduju i hoste, bergenije, neke trave i niski noćurak. Zgodan je i ovaj crvenolisni grmić
 
 
U jezercu posađene neke nove biljčice
 
 
Rano ujutro kad je još rosa, a sunce već izašlo mnogo je ovakvih prizora - pauk je napravio čipku
 
 
 
I tako dok sam u Rijeci mislim što je sa cvijećem, povrćem, voćem gore, kad sam gore više od dvadana mislim što je u Rijeci - neprestana jurnjava između ta dva mjesta, a po ljeti još i vikendica na moru,..... stvarno je premalo ovaj jedan jedini ćivot koga imamo.
 
 
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 21:50
Vidim da uživaš na svome gruntu. Lijepo si sredila okućnicu, a cvijeće i povrtnjak su za pet!
A tek one fotke paukove mreže!!!
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 22:07
Prelijepo!
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 22:10
Triša ti samo možeš dobiti sve moguće pohvale za vikendicu u kojoj ima svega i svačega,  lijep povrtnjak i cvijeće, i dekoracije, slike paukove mreže s rosom su fantastične Clap
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 11:04
Kako ti je lijepo u Skradniku. Jezerce mi je super - onako u vašem stilu, uredno i majstorski dotjerano. Sve pohvale vrijednom dvojcu!
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 11:30
Stvarno ti sve jako lijepo izgleda, povrnjak je jako uredan i super je ovaj sistem na foliju, tako i mi doma sadimo..cvijeće, jezero sve jako jako lijepo
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 14:51
Zaista triša, kako stigneš na sve strane? Smile
 
Ovaj vrt ti je super od cvijeća do povrća. Baš me interesira kako ćeš biti zadovoljna sa ovom zaštitnom folijom.
 
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 15:19
Vidim da voliš i stare šerpe hajde reci koju ćeš od mene da ti ponesem smile96vidim da uživaš 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 21:11
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Gio djelimično sam imala i prethodnih godina foliju i bila jako zadovoljna, jer nemam kada pljeviti korov, pa sam zato ove godine odlučila staviti preko cjelog vrta.
Vidjet ćemo kako će biljke napredovati, pa zašto nebi probala. Foliju 15 duljine i 4 širine, to je oko 10 kg platila sam 20 eura, nije tako strašno ako bude uspješno.


stvarno nije skupo

stvarno si sredila divno povrtnjak i vrt
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 21:24
Opet si bila jako vrijedna,kad to sve stigneš ureditismile128
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 22:10
I dalje super, super i super!
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 23:00
Pa ti moraš pronaći način da se teleportiraš s jednog na drugo mjesto......
Prekrasno si sredila, povrtnjak ti je super, vrijedne ruke tvoje i TMClapClap
One karijole, bačva i ostalo prekrasno. Ne znam gdje je lijepše kod tebe u Rijeci ili u vikendiciClapClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 21:56
Hvala vam svima, nisam neko vrijeme mogla na forum, ali sada je sve opet u redu, pa vam svima šaljemsmile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 23:03
smile52.kome muljaš a ja te svaki dan čujem jeli tebi treba forumHug
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 18:33
AJJJJ kako je krasno ovdje pre prekrasno!!!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 15:29
Vidim da ponekad svratite k meni i u vikendicu, pa evo što se sada tamo događalo.
 
Aronije krasno napreduju
 
 
Tayberia će biti dosta, kat. rea će biti zadovoljna - to su njeni
 
 
Jagode su jako velike i crvene se, ima ih dosta, ali se još ne penje, iako sam im izdanke vezala
 
 
Kineski šaš je u cvatu
 
 
Nihina penjačica zauzela mjesto uz ogradu
 
 
Heuchera posađena ovdje za sada je jedina
 
 
Hoyina santolina treba procvasti, oduševljena sam ovom biljkom
 
 
Ukrasni slak - niknulo valjda svako sjeme
 
 
Počeli su i turski karanfili
 
 
Ovo je mislim pakujac, sam se rasijao
 
 
 
Plavi irisi sa žutim
 
 
Lupinus me baš razveselio u dvije boje, ogromnih predivnih cvjetova
 
 
Na kraju, ponedjeljak je bio potop, cjeli je dan padala kiša, neke je kuće poplavila, cesta je bila pod vodom, pa sam cjeli san glumila "kišno strašilo"
 
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 15:33
neki svracaju i cesce od ponekad Embarrassed samo su tihi, ne zele da remete vas mir Smile a i rado bi "pozajmili'  ponesto pa da im se ne otkrije trag Wink
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 15:35
I kad kiša pada i kad sunce pali, ti si uvijek aktivna!Wink Bravo!Thumbs%20Up
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 15:55
Ja ne moren verovat kako ti je tamo lepo....... ženo... ma ča ti delaš v Reke????
 
A sad da se prešaltan, oduševljena sam tvojim povtnjakom, ma daj pa ovo je bolje zrihtano nego u vrtu mog tate ( a on sadi kupus tako da nategne špag da bude sve ko u vojsci Wink).
One maline, tamo su i neke rukavašćice ča ne? Wink, će bit ča ploda?
 
Da znaš da mi je i drugi tvoj lupinus procval a Medvjeda san spekljala sjeme od žutih lupinusa Hug
E sad bi trebalo poć u Skradnik kad je ovako sve krasno i da vidim jezerce uživo....
E da i daj mi reci koji ti je neki crveni grmić tamo u krugu gdje su ti santoline ča je to??
Majko mila da mi je sad malo tamo poharačit Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 16:22
vratila si men u lanjsko ljeto ... naročito kabanicom Tongue nego, što je to za sjenu? inače naravno uvijek je sve prekrasno!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.