Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 84>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 19:55
Moon - odgovorila sam ti na drugoj temi, ali ako još nekoga zanima - ako su vam krasule u hladu, a želite ih preseliti, nemojte ih odmah staviti na cjelodnevno sunce, nego im postepeno mijenjajte mjesto da se polako priviknu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 21:54
Tongue Hvala Otok
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 19:58
tražila sam je i tražila i danas konačno našla
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 23:06
Kamenjar uskoro ćeš imati velekolekciju sukulenata neće biti što ti nemaš.

Evo i ja sam bio danas vrijedan, skinuo sam nekoliko reznica. Pustiti ću par dana da se rez posuši, poslije toga sadim.


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 09:49
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

dali je i ovo krassula i ako jest koja je..ja sam izgubila link za identikaciju sukulenata ,znam da sam ga uzela tu na forumu al sad pojma nemam gdje

 
Jel' ovaj?
baka hvala ti ,ja danima tražim ovo a nisam vidla da si ti link stavila tu..
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 14:10






U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 22:08
Anastazija lijepi primjerci Thumbs%20Up jel to kamena posuda domaće izrade?  Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 23:40

Hvala Konti.
Nažalost nije, u to se još nisam upuštala, kupljena je.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2011 u 15:42
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

tražila sam je i tražila i danas konačno našla
da ne postavljam ponove sliku,citiram sama sebe...ovu crassulu sam nedavno kupila,pošto imam loše iskustvo sa jednom meni posebnom dragom crassulom sad na ovu pazim,al avaj jutros sam i njoj našla list da je otpo...šta ja to krivo radim ,kupila sam je ima nekih 10 dana,jednom ili dva put sam je zalila...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2011 u 16:02
vjerovatno joj samo treba neko vrijeme da se privikne na promjenu tj- da preživi šok - od staklenika/rasadnika, transport, trgovina pa sad kod tebe friški zrak, okupana suncem... treba malo doći sebi od svih tih uzbuđenja Wink

a doduše i mojoj ovati (često) zna otpasti koji list, ništa neobično
glavno da ne trune stabljika
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 09:35
daj bože da bude tako,tako mi je jedna propala svi joj listići pošli ća..
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 21:05
moje crassule
 
 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 10:29
Kamenjar, ovo na trećoj slici je ako me slika ne vara senecio crassissimus
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 12:27
hvala otok,nisam znala sad kad si napisala vidla sam u identifikaciji da je senerio crassissimus ..joj imena Confused na zimu ću samo učit imena mojih biljkica Smile
Na vrh
Krasula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Krasula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 18:13
Bok,
trebala bih jedan savjet. Moja krasula raste tako da izgleda kao da su joj se grane posvađale, svaka na svoju stranu i savijaju se prema dolje. Htjela bih da izgleda kao drvo, a ne ovako. Da li joj trebam povezati grane, skratiti ih, odrezati donje...ili nešto deseto? :)
Hvala unaprijed na odgovoru!


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 18:33
Pozdravljena Krasula. Na slici nije krasula. Na slici je Portulacaria Afra. Ako želiš da ti raste u obliku drva slobodno ju pinciraj. Pogledaj kako izgleda ova moja pincirana Portulacaria afra.
Na vrh
Krasula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Krasula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 18:52
Aaaaaaa!!! A na teglici je pisalo da je krasula!
Ma nema veze, volim ju i pod drugim imenom :)
Puno ti hvala na odgovoru i na tome što si stala na kraj mojoj jednogodišnjoj zabludi. Moj dragi se otkinuo od smijeha kad sam mu rekla da moja ljubljena krasula nije krasula
Znači, mogu otfikarit vrhove bez problema.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 20:24
e sad sam totalno zbunjena ..i ja sam mislila da je to crassula portualacaria afra
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 20:29
Nije ni meni jasno,na netu sam našla Crassula portualacaria afra?!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 12:58
Meni su isto rekli!!!??
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.