Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 34>
Korisnik
Poruka
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 22:34
Triša ljepe su ti dracene a ova zelena je pravi div prema mojoj moram staviti slikicu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 22:42
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 22:43
ovo su moje mini dracene.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 21:45
pozdrav svima pročitala sam sve stranice vezane za ovu temu. Naime imam problem sa dracena marginata shvatila sam po vašim primjerima da nedostatkom vlage u zraku dolazi do sušenja vrhova listova ali kod mene je problem što mi se suše i novi listovi koji tek listaju. Molim vas za savjet jer ne bih željela da mi biljka ugine
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 00:07
Možda je trebaš presaditi ako joj je tegla premala pa usput provjeri ima li kakvih nametnika u zemlji. Kako je često zalijevaš? Je li na propuhu? Je li u prostoriji prevruće? Koliko ima svjetla?
Ja svoju svaki dan pošpricam odstajalom vodom, a kad je žedna, ona mi to lijepo pokaže opuštenim listovima. Tada je pošteno zalijem. Ovih dana i ona odbacuje puno suhih listova. Izgleda da me opominje kako je vrijeme za tuširanje. Smile
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 10:01
ovako,kupila sam je u 6 mjesecu ove godine,kod mene je bila 2 sedmice i onda sam je presadila u posudu 2 broja veću.Uzemlji nisam primijetila ništa tipa možda ju i jesam malo češće zalijevala ali samo pomalo.E meni je neobično to što mi se suši ova veća biljka dok ova manja ništa,možda bih trebala staviti slike pa da vidite o čemu se radi.Ja mislim da ima dovoljno svjetla jer je smještena samo 2 metra preko puta prozora.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 22:22
ne ide mi nikako sa ovim slikama ne znam kako da stavim sliku
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 22:46
Pročitaj cijelu temu:
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=87&FID=41&PR=3&PN=1

Po ovome što kažeš, trebalo bi sve biti ok. Ajd provjeri još jednom imaš li kavih bubica, a ako nema, pusti da se zemlja dobro prosuši (to bi bilo otprilike desetak dana - ovisno o grijanju i slično), za to vrijeme samo prskaj mlakom odstajalom vodom po listovima. Možda ćeš izgubiti još listova, ali nadoknadit će ona to. Nakon toga je istuširaj također mlakom vodom i ostavi na toplom da se osuši. Par dana iza toga javi kako je.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 22:49
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 22:53
evo uspjela sam ovo je manja i sa njom je sve uredu,ali ova veća je šta da radim sada imaju iste uvjete jer su u istoj posudi
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 22:55
hvala ti puno na podršci
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 23:15
Meni se čini da se ti mladi listići ne suše, nego propadaju zbog previše vlage. Pusti je bar dva tjedna da se dobro osuši, a ako je u prostoriji niža temperatura, onda i mjesec dana. Dracena često najbolje napreduje kad se na nju baš ne obraća previše pažnje.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 10:06
hvala na savjetu još jednom prskat ću listove a zemlju ću pustiti da se dobro osuši pa onda zaliti,da li je dobro da ju u proljeće iznesem vani izvinite ako sam dosadna
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 10:49
Ma nisi dosadna. Pa tu smo da jedni drugima pomognemo savjetom. Smile Što se tiče iznošenja van u proljeće, ne znam kako bi napredovala. Ja svoju nisam nikada iznosila van, no vidjela sam u jednom autosalonu da drže dracenu na terasi od proljeća do jeseni. No, to je sobna biljka pa ja ipak ne bih.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 13:36
medy andina ti je dala dobre savjete
dracena stvarno ne voli puno vode,

a da pokušaš smanjiti sušenje vrhova listova možeš joj u podložak staviti one smeđe kuglice ili kamenčiće, komade opeke... na što položiš teglu, onda naliješ vodu do dna tegle, 
paziš da u podlošku uvijek ima vode, ali da razina ne hvata teglu i da biljka ne stoji u vodi

tako ima više zračne vlage za listove, a biljka ne trune
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 13:37
e, zaboravih spomenuti - moja je svako ljeto vani, i mislim da joj to jako paše, puno bolje izgleda dok je vani, nego kad je unesem
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 15:00
dobro.Vrijedi sve isprobati Andina mi je savjetovala da pogledam ima li išta u zemlji našla sam jednu malu bajicu kao mušica jedva vidljiva golim okom ,a zemlja je bila premokra ja sam to opet sutra kupim novu zemlju i ponovo presadim,možda ta mušica čini zlo cvijetu
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 15:02
Imam ja još cvjetova koji su veoma mladi većina ih je od ovog proljeća pa ću staviti slike
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 17:29
Meni su te mušice prošle godine uništile nekoliko biljčica, među kojima nikad neću prežaliti kameliju, rođendanski poklon od kćeri. Ne znam im naziv, i ne znam jesu li to one koje ti imaš, no ove su bile stvarno opasne. U zemlji izlegu sićušne larve, duge oko milimetar i potpuno bijele. Napadaju korijenje i tako uništavaju biljku. Kad ih se izvuče na površinu, skaču i do pet centimetara daleko. Najprije sam ih se pokušala riješiti cigaretama namočenim u vodi, zatim deterdžentom, pa češnjakom - ništa nije pomoglo. Tek kad sam sve posula Neopitroidom, nestale su. Ove godine mi se opet pojavljuju, ali sad znam ratnu taktiku. smile191
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 22:59
one su u zemlji pa pitam se da li bi pomoglo da promijenim zemlju ili šta da i ja pospem tim sredstvom,hoće li to naškoditi korijenu biljke.Ja sam vidjela samo jednu možda je bilo i više ali ih je jako teško vidjeti
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.